Kto, čo, ako, kde hrá...

Moderátor: Moderators

Kto, čo, ako, kde hrá...

Poslaťod pan.hnily » Str Okt 29, 2008 12:17

Neviem, možno tu táto téma už bola. Ak sa mýlim, tak ju vedúci môže zmaza. Chodím tu, čítam názory, vždy ma zaujímalo, aký štýl hrajú jednotlivý prispievatelia. Takže ja začnem.
Hrám na base už dlho (asi 4-5 rokov), ale v skutočnosti sa tomu až tak moc nevenujem. Keby som sa venoval, určite by som bol už na inej úrovni. Hrám najčastejšie s kapelou. Je to punk-rocková kapela Brmbolce z Martina. Sme hudobní amatéri (nikto nemá nič vyštudované okrem gitaristky, ktorá niekedy dávno chodila do ľudovky na klavír). Hráme pre rados a z drvivej väčšiny vlastné veci. Sme v prvom rade partička kamarátov a na tom si zakladáme (keby sa to bralo podľa toho, kto čo vie, tak by bol v kapele asi len bubeník...hehe). Na našej stránke je demo, ktoré sa bude ešte upravova... keby to niekoho zaujímalo: www.bandzone.cz/brmbolce

Páni basáci a basáčky (aj také tu chodia), dúfam, že sa chytíte a napíšete niečo o sebe. Ak sa vám zdá táto téma o ničom, tak ju mr. Jivo môže zmaza...
pan.hnily

Poslaťod Wavyline » Str Okt 29, 2008 15:27

Ja som na tom podobne, hrám asi 4 roky, som samouk a nemám čas sa tomu veľmi venova. Hrám len pre rados najmä klasický rock, hard-rock, pop-rock a ahá ma aj funky a jazz, no nemám ešte na to cit. Odkedy študujem v BA, nehrám v žiadnej kapele a už ma to hnevá, lebo pomaly vychádzam z cviku. No teraz sa mi rysuje nejaká kapelka, uvidíme čo z toho bude.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Wavyline

Poslaťod pan.hnily » Str Okt 29, 2008 16:17

Vďaka za názor, už som mal pocit, že ma všetci s touto témou odignorujú...
pan.hnily

Poslaťod waldo42 » Str Okt 29, 2008 16:22

hram asi 2 roky,hlavne krcmove country(zarobkova cinnost)a este sa mi rysuje hranie classic rock-u po firemnych akciach.rad by som ale kapelku kde sa hra nieco zivelne(punk,rock atd)nech sa niekam konecne posuniem.
Squier VM Jazz Bass Fretless
Aria Sinsonido fretless
Obrázok užívateľa
waldo42

Poslaťod BUDAJ-31 » Str Okt 29, 2008 16:47

nvm kolko presne hram ale teraz to bude 1 rok (nejako v polovicy NOVEMBRA minuleho roku).Zo zaciatku som hraval vylucne Red hot chili peppers (aj teraz:D) ale neskor som sa zacal divat aj po inych styloch ako Funky,rock,pop,rockn-roll,punk,funky,Black Metal:D,NUmetal ale nakoniec som ostal u metalu rocku a funky hlavne.Presiel som uz vo vela kapelach ale nakoniec som skoncil v jednej v ktorej hrame take cosi ako Metalica...
BUDAJ-31

Poslaťod pan.hnily » Str Okt 29, 2008 16:49

Ešte by som rád vedel, koľko z vás hralo predtým na gitaru a prešli na basu a kto začínal rovno s basou. Ja som napríklad hral rovno na basu.
pan.hnily

Poslaťod systemak » Str Okt 29, 2008 17:01

pan.hnily píše:Ešte by som rád vedel, koľko z vás hralo predtým na gitaru a prešli na basu a kto začínal rovno s basou. Ja som napríklad hral rovno na basu.

rata sa aj to ze som hral 2dni na gitare predtym?:D

No inac hram presne rok.Kapelu mam priblizne pol roka,hrame zatial iba cover verzie na styl numetal - rock a sem tam take haluze co sa nam zapacia :P A kebyze viem hrat tak hram funky :D strasna haluz to je .....
Fade/GV MM5
JOLANA TORNADO
HARTKE HA2500
BS ACOUSTIC 15"
systemak

Poslaťod al3x » Str Okt 29, 2008 17:34

ja hram asi tri a pol roka a vecsinou je to taky punk-rock ale nemam ostro vyhradeny styl. paci sa mi sirsi zaber zanrov. teraz napriklad hrame hlavne Slobodku, Bad Religion.. ale zahral by som si viacej veci nedavno som ako bokovku hral par mesiacov metal ale nepoviem vam jaku odnoz lebo sa v tom nevyznam :D hrali sme len par veci, vsetko vlastne a dost ma to bavilo :)
..mozno to vyznie ze nieviem co chcem a kto chce moze to tak brat.. ale ja to proste len vidim pre niekoho v dost rozdielnych veciach :)

skoda ze nemame ako kapela nato viacej casu...bolo by treba dat konene dohromady ostatne songy..
koho to zaujima tak tu je nieco od nas bandzone.cz/nexit
vymenim kombo Ashdown ABM EVO II 500 15´
za hlavu ABM II, ABM III, alebo RC + nejaky doplatok po dohode
mozno aj kupit

...wanna have something good to die for...
...to make it beautiful to live...
al3x

Poslaťod Wavyline » Str Okt 29, 2008 18:19

pan.hnily píše:Ešte by som rád vedel, koľko z vás hralo predtým na gitaru a prešli na basu a kto začínal rovno s basou. Ja som napríklad hral rovno na basu.

No ja som začínal s basou a predtým so na žiaden nástroj nikdy nehral. Začal som v druhom ročníku na strednej a mojím prvým nástrojom bola Jolana Basso IV, ktorú som kúpil za 300 Sk. Prvého pol roka to bolo len akési oboznamovanie sa s nástrojom a dokopy nič som nehral, len som skúšal ako to funguje. Asi po pol roku som si prečítal jeden motivačný článok v Muzikuse, od ktorého som sa odrazil. O ďalšieho pol roka na to som sa ako trápny amatér dostal do jednej zabehnutej kapelky, ktorá súrne potrebovala basáka. Musel som pri nich maka a veľa som sa pri nich naučil. O ďalšieho pol roka som už bol zhruba na ich úrovni. Hrali sme spolu potom ešte necelý rok a celé sa to potom rozpadlo (s mojím odchodom na VŠ a aj vnútorným rozporom). Celý prvý ročník na VŠ som s nikým nehral a teraz ako druhák si hľadám nejakú kapelku.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Wavyline

Poslaťod al3x » Str Okt 29, 2008 23:03

ja som chodol pred basou dva roky na hudobku na spanielku :)

..inak toto je strasne dolezite podla mna- ze s kym hras. ak su to dobri muzikanti tak rychlejsie napredujes vpred. u nas v kapele to teraz nejaku dobu stagnuje lebo dlhu dobu furt niekto chybal.. no dufam ze sa to coskoro obrati :)
vymenim kombo Ashdown ABM EVO II 500 15´
za hlavu ABM II, ABM III, alebo RC + nejaky doplatok po dohode
mozno aj kupit

...wanna have something good to die for...
...to make it beautiful to live...
al3x

Poslaťod Wua » Štv Okt 30, 2008 01:35

5 rokov som hral spanielku,potom sucasne spanielku aj basu 2 roky,a dalej uz len basu,aj ked na spanielke ci elektrike este co to zahram.Teraz hram na gitare zhruba 13 rokov,na base asi 7,so zhruba 2 roky prestavkou,tak realne asi 5 rokov. 8)
Yamaha RBX270,Hartke3500BassTop head,
Ashdown MAG 410,Korg AX3B
Obrázok užívateľa
Wua

Poslaťod haandry » Štv Okt 30, 2008 10:23

Wua píše:5 rokov som hral spanielku,potom sucasne spanielku aj basu 2 roky,a dalej uz len basu,aj ked na spanielke ci elektrike este co to zahram.Teraz hram na gitare zhruba 13 rokov,na base asi 7,so zhruba 2 roky prestavkou,tak realne asi 5 rokov. 8)

fuuha, tak to uz musis byt celkom dobry
Obrázok užívateľa
haandry

Poslaťod Mattik » Štv Okt 30, 2008 23:05

nooo tak ja som začal tiež hned na base iba pár krát som predtým hral na elektrike tak maximálne highway to hell a smoke on the water :D ... kúpil som si squier p - bass ktorú mám doteraz, som s ňou celkom spokojný...Hrám teraz asi rok a pol a eče niečo viac :lol: fuuu no a začiatky boli zaujímavé som vobec ako nevedel čo mám hra, ako sa hrá na basu hral som len také somariny ako smoke on the water ako na gitare:D začiatok running free a len také...ale potom som objavil Ramones..a chcel som sa od nich nauči song ale tam nebola žiadna taká sranda len také jednoduché brnkanie a podla mňa to ma naučilo ...pekne som sa naučil ráta do osem a fičal som :D a potom to už nejako prišlo naučil som sa vela pesničiek iron maiden a metallici,aj ramones samozrejme...a popritom sme mali s kamošmi aj kapelu a musím uzna že nám to aj celkom šlo teda celkom rýchlo som sa naučil cíti hudbu čomu som rád.....niekto to nevie po 3 rokoch hrania....teraz hrávam trash metal, heavy metal a punk rock...také mám aj dve kapely:)
Obrázok užívateľa
Mattik

Poslaťod Wua » Pia Okt 31, 2008 00:26

haandry píše:
Wua píše:5 rokov som hral spanielku,potom sucasne spanielku aj basu 2 roky,a dalej uz len basu,aj ked na spanielke ci elektrike este co to zahram.Teraz hram na gitare zhruba 13 rokov,na base asi 7,so zhruba 2 roky prestavkou,tak realne asi 5 rokov. 8)

fuuha, tak to uz musis byt celkom dobry

neviem,stale sa citim pomerne zaostalo :D .
aj ked ludia ,s ktorymi som zatial hral a jamoval sa nestazovali.
ale ked citam alebo pisem s basakmi,tak vacsinou su to manici co hraju 10hodin tyzdenne.Ja som rad ak su to 2 hodky.Takze ma kludne urovnou moze predbiehat chalan co hra rok-dva,a venuje sa tomu intenzivne.
Hlavna vec co chcem ale podotknut je,ze hram zasadne pre kapelu.Nesnazim sa extra vynikat,solovat a predvazdat sa.A na to mi moja momentalna uroven staci. 8) samozrejme,stale sa treba ucit,len keby toho casu bolo viac :wink:
Obrázok užívateľa
Wua

Poslaťod punkpin » Pia Okt 31, 2008 10:29

tak dam kus aj ja :D
Od siestich rokov som hral na husle a klavir sucastne (Husle mam aj na papiery :lol: ).. v puberte ma chytila gitara a tej sa venujem dodnes (cca 4 roky) .. nas bassak pracovne "zije" v Ba tak ked tu nieje, co je denno denny chlieb hram na basu ja ... cize nake dva-tri roky striedam bassu z gitarou ... gitaru mam radcsej ale bassa je tiez fajn....
Hram v kapele Zlompina, sme z ... medzi ziarom a prievidzou :lol:
Vsetci (okrem mna :lol: ) sme amateri a najpr vznikol napada zalozit kapelu a az potom sa rozdelovali posty, kto bude na co hrat :D
Bubenik nakolko mal stare bicie, bol jasny... ja som si kupil elekriku, jolana iris za 500 aj z kombom, no resp. odposluchom...ak by mal niekto zaujem kuknut, tak profil mame na bandzone le tie ukazky su strasne stare a nerozoznatelne od sucasnosti ...
Pre pripadnu show sme free na novy rok ... tak ak by niekto chcel, hrame za cestak plus nake to piti 8)
nech to ladi :wink:
I'm eating vegetation, cause of fast food nation
I'm wearing a couple of shoes cause of globalization
I'm watching michael moore expose the awful truth
I'm listening to public enemy and reagan youth

Bandzone.cz/zlompina
Obrázok užívateľa
punkpin

Poslaťod haandry » Pia Okt 31, 2008 11:12

Wua píše:ale ked citam alebo pisem s basakmi,tak vacsinou su to manici co hraju 10hodin tyzdenne.

ehh ja cvicievam aj 10 hodin denne :D
Obrázok užívateľa
haandry

Poslaťod Wua » Pia Okt 31, 2008 13:03

haandry píše:
Wua píše:ale ked citam alebo pisem s basakmi,tak vacsinou su to manici co hraju 10hodin tyzdenne.

no na to ja nemam cas,a asi by som nemal ani chut. :D
ja ani basu doma nemam,ale v skusobni.Ja som taky samorast 8) .
Obrázok užívateľa
Wua

Poslaťod haandry » Pia Okt 31, 2008 13:06

Wua píše:
haandry píše:

no na to ja nemam cas,a asi by som nemal ani chut. :D
ja ani basu doma nemam,ale v skusobni.Ja som taky samorast 8) .

praveze ja ked chytim veslo tak ho neviem odlozit, strasne sa uvolnim a nemyslim na ziadne problemy, len si brnkam :)
Obrázok užívateľa
haandry

Poslaťod Van » Pia Okt 31, 2008 13:39

haandry: Ty kokos tak to si potom riadny frajer.
To predpokladám že 10 hodín spíš , 10 hodín teda cvičíš na base a tie zvyšné štyri máš na umytie sa, jedenie, pitie, iné potreb a pár slov s rodinou. :D
Obrázok užívateľa
Van

Poslaťod haandry » Pia Okt 31, 2008 13:49

Van píše:haandry: Ty kokos tak to si potom riadny frajer.
To predpokladám že 10 hodín spíš , 10 hodín teda cvičíš na base a tie zvyšné štyri máš na umytie sa, jedenie, pitie, iné potreb a pár slov s rodinou. :D

nie vzdy mi to vyjde, mam frajerku, aj povinnosti, kapelu(kde zasa cvicim:D) a tak. frajer ee. bavi ma to vazne. a nie som dobry tak chcem sa zlepsit trosku.
Obrázok užívateľa
haandry

Ďalší

Späť na Basgitary, kombá, efekty

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia