Kto, čo, ako, kde hrá...

Moderátor: Moderators

Poslaťod Kubino » Ned Mar 29, 2009 10:04

Tak tu je dalsi moj zarez do diskografie:)
http://bandzone.cz/thenaives
Tuto kapelu sme rozbehli uz davnejsie,len sme moc neskusali,ale dali sme dokopy nejake napady,zatial je dostupny len ten jeden song,dalsie 2 cakaju na mastering.Treba podotknut ze je to fakt garazova nahravka.Equip,ktory som pouzil : moj stary dobry Precision s vyse rocnymi typovo blizsie neurcenymi strunami D´Addario,skvely amp Ashdown ABM,kabel Planet Waves.Slo to len linkou do zvukovky a odtial do compu.Nahravalo sa cez Ableton Live7.
Fender P-Bass, Ashdown ABM amplification and some effects
Kubino

Poslaťod plach » Ned Mar 29, 2009 11:22

dobrá hudba...taká, že ma to núti počúva stále dookola...hmm...

inak...dobrý garáž....
Obrázok užívateľa
plach

Poslaťod Kubino » Štv Máj 21, 2009 16:10

ATTENTION PLEASE!!!

now check this shit out :D
Nas band The Uniques v prvej casti relacie Bez Klipu na Huste.sk
http://hudba.huste.sk/relacie/bez-klipu/theuniques.html
Kubino

Poslaťod Erorr_boy » Štv Máj 21, 2009 16:29

Kubino píše:ATTENTION PLEASE!!!

taak tebe sa vsetko krasne hyba staale hras stale nieco dobre vypustis...
cista zavist mne sa teaz tak serie kapela ze az...
Obrázok užívateľa
Erorr_boy

Poslaťod Wua » Štv Máj 21, 2009 17:12

Mne sa lubi klavesacka.Teda na tej preplavajucej fotke. :D
Aj muzicka ma grady,pekne Kubino. :wink:
Yamaha RBX270,Hartke3500BassTop head,
Ashdown MAG 410,Korg AX3B
Obrázok užívateľa
Wua

Poslaťod Kubino » Štv Máj 21, 2009 17:50

Erorr_boy píše:

Ak sa nedari,kasli na ten band a skus si najst nieco co bude lepsie,mozno ambicioznejsie,vsak nas basakov je stale malo :wink:
Kubino

Poslaťod Erorr_boy » Štv Máj 21, 2009 18:02

Kubino píše:
Erorr_boy píše:

Ak sa nedari,kasli na ten band a skus si najst nieco co bude lepsie,mozno ambicioznejsie,vsak nas basakov je stale malo :wink:

Basaci su zive poklady jasne...

ono by sa darilo , niekedy to bolo s nimi fakt radost.v zaciatkoch je to prva kapela kde som vobec hral.a poslednej dobe som si zahral s dvoma uz a tam som si pripadal lepsie ako u nas..ale co uz..to je kvoli gitaristom vies oni su taky lídri vsetko co spravis tak aby basa bola zaujimavejsia je zle , lebo tym pohltis gitaru...
oni musia byt najstylovejsi najuhranejsi najzaujimavejsi a po nich ide zaklad...takze sme dve tabory..bubenik ktoremu uz z toho ruplo a taha dve kapely a ja ktoremu z toho ide rupnut a na skuskach sa tyra

A faakt peckova hudba na SVK dost neobvykla rychlo makajte dalej nech su songy.. A to som zvedavy co ta nuti predat ten Precision lebo zneje aj vyzera neskutocne.
Obrázok užívateľa
Erorr_boy

Poslaťod Kubino » Pia Máj 22, 2009 09:24

No,to mas uz tak s tymi gitaristami...Pre mna neexistuje lepsia formacia ako trio.Mal som skusenosti s hranim v kvartetach,ale je to shit.Bud sa hada gitarista so spevakom,alebo gitarista s basakom,alebo gitarista so vsetkymi...V triu ma kazdy nastroj jasnu funkciu,je citatelny,ta gitara nieje prekombinovana,basa moze lepsie vyniknut.Co treba doplnit,doplni sa samplami a je to...
Kubino

Poslaťod Erorr_boy » Pia Máj 22, 2009 14:27

Kubino píše:No,to mas uz tak s tymi gitaristami...Pre mna neexistuje lepsia formacia ako trio.Mal som skusenosti s hranim v kvartetach,ale je to shit.Bud sa hada gitarista so spevakom,alebo gitarista s basakom,alebo gitarista so vsetkymi...V triu ma kazdy nastroj jasnu funkciu,je citatelny,ta gitara nieje prekombinovana,basa moze lepsie vyniknut.Co treba doplnit,doplni sa samplami a je to...

no asi tak...tie spory budu asi neustale...predstav si 100 clenny orchester
Obrázok užívateľa
Erorr_boy

Poslaťod Van » Pia Máj 22, 2009 15:42

Erorr_boy píše:
Kubino píše:No,to mas uz tak s tymi gitaristami...Pre mna neexistuje lepsia formacia ako trio.Mal som skusenosti s hranim v kvartetach,ale je to shit.Bud sa hada gitarista so spevakom,alebo gitarista s basakom,alebo gitarista so vsetkymi...V triu ma kazdy nastroj jasnu funkciu,je citatelny,ta gitara nieje prekombinovana,basa moze lepsie vyniknut.Co treba doplnit,doplni sa samplami a je to...

no asi tak...tie spory budu asi neustale...predstav si 100 clenny orchester

V 100 člennom orchestri ani nieje potrebné aby si poznal človeka sediaceho vedľa seba...

Kubino ... paráda. Daj nám sem potom vedie keď bude hrozi nejaký koncert v Ba.
Obrázok užívateľa
Van

Poslaťod Wua » Pia Máj 22, 2009 17:08

Blbost.Moze fungovat aj kvarteto.Dlhu dobu.My tak fungujeme.Ide o to,aby si nemal dvoch vyrovnanych gitaristov.Nas spevak/gitarista je samouk,celkom slusny,ale je si vedomi,ze na druheho gitaristu po technickej stranke nema.Druhy je fakt dobry,hrava sola a take tazsie vychytavky.Proste mame lead guitar a solo a fungujeme niekolko rokov.Ak sa niekedy trochu pohadame,tak je to vzdy s bubenikom. :wink:
Obrázok užívateľa
Wua

Poslaťod Kubino » Sob Máj 23, 2009 09:20

Jasne ze moze.Lenze pises ze vo vasom bande hra spevak rhytm gitaru,takze je jasne ze nemoze popri speve este aj vysivat tak ako lead gitarista.Ja som vravel cisto z osobnej skusenosti s kvartetami(kde ale spevak nehral na gitare),hral som v niekolkych a teraz hram iba v triach,kde su sily maximalne vyrovnane.
Kubino

Poslaťod CaeL » Sob Máj 23, 2009 10:41

myslim si ze je to nanajvys subjektivny nazor... predsa je XY legendarnych formacii s dvoma gitaristami, z ktorych ani jeden nespieva, a ich hudba by uz nebola ani z daleka taka keby tam jedna gitara chybala... myslim si ze v tomto velmi zavisi na style hudby...
Warwick Rockbass Streamer
Cort GB35
Cort Action 5
Custom Made 5str Bubinga

Markbass Little Mark Black
DAN Fatman 115
Konstant Amps 250
Custom Made 410

www.slavonian.sk
Obrázok užívateľa
CaeL

Poslaťod Wua » Sob Máj 23, 2009 13:27

Presne tak,nasa hudba je bez jedneho z gitaristov uplne polovicna ak nie menej.Proste,tie songy su robene na dve gitary.Ma to hlbku.Bez jednej z nich sa strati.
Je to subjektivne fakt,Kubino,vam to slape v trojici,ved to pocujem.Ale urcite tomu prisposobujete aj tvorbu.
Len som chcel povedat,ze nie je dobre mat dvoch vyrovnanych vybornych gitaristov,lebo sa proste budu bit.
Obrázok užívateľa
Wua

Poslaťod Van » Uto Aug 11, 2009 13:58

http://www.bandzone.cz/outsiderart

Zbúchali sme nejaký provizorný profil. Aby to nebolo prázdne nahrali sme pár songov - no zatial len hudbu bez vokálov. Je to dos biedny zvuk, nakoľko sa o veškeré nahrávanie a "mastrovanie" starám ja - a viem o tom prd. Vlastne sú to všetko suché neupravené nástroje nahrané buď z linky alebo mikráku.
Obrázok užívateľa
Van

Poslaťod garde » Uto Aug 11, 2009 14:27

....pekne prepletáš....má to správnu dynamiku, nejak nemám veľmi chu to kritizova, hoci zopár chybičiek tam bolo....vypočul som si všetky skladby a mám chu si ich vypoču znova a to je myslím si, že dobrý signál :D ....
Obrázok užívateľa
garde

Poslaťod plach » Uto Aug 11, 2009 21:18

a..van...fajn hudba....a o biednom zvuku by som nehovoril...zneje to celkom fajn.....em...bice sú ako nahraté (ked môžem sa opíta)..na jeden mikrák??
Obrázok užívateľa
plach

Poslaťod Van » Uto Aug 11, 2009 21:53

No ... ja viem že tie bubny síce znejú fakt jak cez jeden mikrák. :)
Ale v skutočnosti som ich zvučil s 3x dynamický vokálový mic (kopák, hi-hat, rytmičiák) + jeden štúdiový kondenzátor nad sadou (všetko lacné čínske mikrofóny). A to by si sa čudoval ako dlho mi trvalo aby mali aspoň taký zvúk jaký majú :D .... je to ažké s tými bubnami.
Obrázok užívateľa
Van

Poslaťod Erorr_boy » Uto Aug 11, 2009 22:04

Van skvelaa hudba...dobre sa to pocuva ma to zivot len tomu chyba spev..ale to sa spravy...najviac sa mi paci BigB
Obrázok užívateľa
Erorr_boy

Poslaťod Kubino » Uto Aug 11, 2009 22:30

Fajne Van,niekam to smeruje,a to je dobre... :wink:
Kubino

PredchádzajúciĎalší

Späť na Basgitary, kombá, efekty

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia