multiefekt

Moderátor: Moderators

multiefekt

Poslaťod richard struhar » Pia Nov 06, 2009 17:15

moja tema ja Boss GT-10. mam to uz doma hodnu chvilu,ale cim viac to pouzivam tym mam vacsi pocit,ze to znie ako plechovy radiator.mam pocit,ze to len vrzga.ja uz neviem ako to mam nastavit aby som dostal pekny efekt na ciste gytarove solo.tak dajte rady na nejake prednastavenia,lebo ak nie tak to vyhodim cez okno..
richard struhar

Poslaťod Hosť » Pia Nov 06, 2009 17:19

to musiš ist do gitarovej sekcie :wink:

ale k tomu plechovému(chemickému) zvuku len tolko že je to zaležitost vaščiny multákov(teda nie tých cez 2000 evri ale tých "bežných").
Hosť

Poslaťod Kubino » Pia Nov 06, 2009 18:54

No nepoznam multiefekt cez 2000€, zatial najdrahsi o ktorom viem je nejaky od T.C....G-System ci tak nejak. Kazdopadne mna zatial ziaden multak nepresvedcil. Je to asi preto, ze mam na efekty specialne a hlavne velke poziadavky. V multakoch je toho vela : reverby, delaye, skreslenia, simulacie aparatov (uplna zbytocnost podla mna), expression pedal, bubenik, atd. Ale kolko v skutocnosti sa z toho da vyuzit? Napr. ja mam rad syntaky, oktavery, gate-ovane fuzzy, rozne bit crushery, filtre, atd. A toto v multaku nenajdem. Je tam plno experimentalnych zvukov ale seriously ziaden z nich nieje pouzitelny.
Uz som bol presviedcany na multak, ale zatial analog. krabicky rules:)

Btw. co nevidiet bude mat moj pedalboard o jedno miesto menej. Konecne som sa dopatral k starej verzii EHX Bass Micro Synthu :wink:
Fender P-Bass, Ashdown ABM amplification and some effects
Kubino

Poslaťod Hosť » Pia Nov 06, 2009 19:08

Kubino píše:No nepoznam multiefekt cez 2000€, zatial najdrahsi o ktorom viem je nejaky od T.C....G-System ci tak nejak.

tie bežne su lacne odvary poriadnych multakov,dobré multáky stoja aj viac ako počet krabičiek ktoré obsahuju...
prvý príklad čo ma napadol:
http://store.fractalaudio.com/axulefpr.html

Kubino píše:Konecne som sa dopatral k starej verzii EHX Bass Micro Synthu :wink:

jooj to je ten 18V? dal by som si povedat :)
Hosť

Poslaťod sad_Vamp » Pia Nov 06, 2009 22:35

teraz z viacerych recenzii citam ze nove digitech su lepsie ako Bossky....no zalezi natom ze kto co chce. ja idem do RP355 :) mne sa dost pozdava.
GV guitars XBS 534, GV guitars Se7eN 625
Harley Benton Telecaster
(ze preco pouzivam aj "azijske smejdy"? --> topic "Ukazte svoji basu!")
Vyroba custom nastrojov:
http://www.facebook.com/gvhandmade
http://www.gvguitars.com
Obrázok užívateľa
sad_Vamp

Poslaťod basbas » Sob Nov 07, 2009 11:56

Mal som pedalboard EBS. Super! Zalubil som sa vsak do GT10B.Mam ho uz rok a stale mam pocit ze ma stale inspiruje.. kazda masinka hra tak,ako si ju majitel dokaze "skrotit" a nastavit.. uz by som nemenil. Este jedna vec: cez GTdesinu hravam len fussion a cvicim,v bigbeate hravam takmer vyhradne len cez aparat..
Obrázok užívateľa
basbas

Poslaťod Kubino » Sob Nov 07, 2009 13:48

Ja viem, pamatam sa ked si mi rozpraval ze cez PC aplikaciu si mozes nastavit toho dost. Ale aj tak niesom presvedceny zeby dokazal hocijaky multak vyplut taky gate-ovany fuzz ako moj Devi Ever, alebo take moogovske tucne synthy ako Bass Micro Synth alebo pedale Moogerfooger...Myslim ze taky multak je fajn na chorusy, flangere, reverby, delaye a podobne modulacne efekty, ale ked ma clovek o tom co od efektu chce presnu predstavu, tak radsej krabicky.

to EBbass : ten stary ide na 24V, ten novy XO ide uz na 9V.
Kubino

Re: multiefekt

Poslaťod garde » Pon Nov 09, 2009 10:55

richard struhar píše:moja tema ja Boss GT-10. mam to uz doma hodnu chvilu,ale cim viac to pouzivam tym mam vacsi pocit,ze to znie ako plechovy radiator.mam pocit,ze to len vrzga.ja uz neviem ako to mam nastavit aby som dostal pekny efekt na ciste gytarove solo.tak dajte rady na nejake prednastavenia,lebo ak nie tak to vyhodim cez okno..

....ak máš možnos vráti to tak to vrá.....ak nie tak s tým treba laborova, kým z toho nevylezie normálny výsledok.....mám Korg AX10B....najprv ma tešilo čo všetko to dokáže....neskôr sa mi však zdalo, že sú to samé bludy.....a nakoniec som si ponastavoval pekné skreslenia, a aj hall, flanger, octaver....takže nezúfaj hneď..... :wink:
Obrázok užívateľa
garde

Poslaťod basbas » Pon Nov 09, 2009 18:49

Kubino píše:Ja viem, pamatam sa ked si mi rozpraval ze cez PC aplikaciu si mozes nastavit toho dost. Ale aj tak niesom presvedceny zeby dokazal hocijaky multak vyplut taky gate-ovany fuzz ako moj Devi Ever, alebo take moogovske tucne synthy ako Bass Micro Synth alebo pedale Moogerfooger...Myslim ze taky multak je fajn na chorusy, flangere, reverby, delaye a podobne modulacne efekty, ale ked ma clovek o tom co od efektu chce presnu predstavu, tak radsej krabicky.

Je to vec nazoru.. Myslim ze pri tejto triede najdes to co hladas.. neviem ci by som uz teraz kupoval krabicku pre jeden zvuk.No a moznost kombinacii na jedno zoslapnutie je tiez prakticka vec,hlavne pri live hrani..
Obrázok užívateľa
basbas

Poslaťod Kubino » Uto Nov 10, 2009 11:09

basbas píše:
Kubino píše:Ja viem, pamatam sa ked si mi rozpraval ze cez PC aplikaciu si mozes nastavit toho dost. Ale aj tak niesom presvedceny zeby dokazal hocijaky multak vyplut taky gate-ovany fuzz ako moj Devi Ever, alebo take moogovske tucne synthy ako Bass Micro Synth alebo pedale Moogerfooger...Myslim ze taky multak je fajn na chorusy, flangere, reverby, delaye a podobne modulacne efekty, ale ked ma clovek o tom co od efektu chce presnu predstavu, tak radsej krabicky.

Je to vec nazoru.. Myslim ze pri tejto triede najdes to co hladas.. neviem ci by som uz teraz kupoval krabicku pre jeden zvuk.No a moznost kombinacii na jedno zoslapnutie je tiez prakticka vec,hlavne pri live hrani..

Suhlasim. Kraciky maju zdanlivo oproti multaku dost nevyhod.
Zoberme si Boss GT-10B ktory mas ty. Je to naj basovy multiefekt sucastnosti. Pri troske stastia sa da zohnat do 400€ novy. Mas vsetko pod jednou strechou, neriesis prepojovacie kable, true bypass, napajanie, pedalboard atd. Je to maximalne prakticke, mas tam looper, expression pedaly, moznost pripojenia cez USB do compu. A hlavne si mozes ukladat presety.
Teraz moje krabicky. Mojich samotnych 5 krabic (EBS, OC-2, RAT, Bass Fuzz a dnes uz aj EHX BMS) ma stalo cez 500€, to mam v plane dalsie (najblizsie by som chcel Moogerfooger LPF). Teraz potrebujem prepojovacie kable. Ja som zvolil Adam Hall lebo su lacne (92czk/kus), ale je bezne ze spickove ako Lava Cables stoji 20€/kus. Teraz pedalboard. Uz mam zajednany Rockcase 40x60cm, cena skoro 100€. Ked chce mat clovek super signal, kupi si bypass listu co je tipujem tajk 70€. Krabicky treba aj nejak napajat a adaptery okrem EHX nemam. Super riesenie je power supply. Tu momentalne kraluje Voodoo Labs PP2+ (200€). Su aj lacnejsie, napr. BBE Supa Charger (140€), daisy chain-ovy Dunlop DC Brick (cca. 100€), alebo od pana pana Smrcku, ale cenu neviem.
Takze vseho vsudy cez 700€ bez problemov co je oproti GT-10B sakra rozdiel. Ale aj tak si stale myslim ze moje krabice mi ponuknu unikatnejsi a originalnejsi zvuk ako hocijaky multak. Hoci si nemozem ukladat presety, je to menej praktickejsie a nachylnejsie na nejaku tu chybku v retazci.
Kubino

Poslaťod basbas » Uto Nov 10, 2009 17:03

Kubino,sam by som to lepsie nezhrnul.. :-) Drzim palce a opat niekedy dame rec...
Obrázok užívateľa
basbas

Poslaťod Kubino » Uto Nov 10, 2009 18:11

Dik za pochvalu. :wink: Budem este potrebovat zopar tvojich fundovanych rad ohladom poradia efektov...
Kubino

Poslaťod juzer » Ned Júl 18, 2010 16:47

basbas píše:Mal som pedalboard EBS. Super! Zalubil som sa vsak do GT10B.Mam ho uz rok a stale mam pocit ze ma stale inspiruje.. kazda masinka hra tak,ako si ju majitel dokaze "skrotit" a nastavit.. uz by som nemenil. Este jedna vec: cez GTdesinu hravam len fussion a cvicim,v bigbeate hravam takmer vyhradne len cez aparat..

zdravim, kupil si uz ten rp355?
videl som nejake jutube videa, ako si s nim spokojny, ak ho mas,
a kde sa to da normalne kupit? lebo ked pozeram, na digitechu to stoji 199 dolcov co je tak 153 euro, a u nas sa to predava za 220 euro. to tolko stoji dovoz a dan?
juzer

Poslaťod sad_Vamp » Ned Júl 18, 2010 22:07

ak sa pytas mna ano kupil som RP355, dobra vecicka,

skusal som aj funkciu nahravanie pomocou programu Cubase a funguje to skvele,
looper je tiez dobra vecicka (ale robi sa to tazsie ako naprvy pohlad zda),
tiez super je editovanie cez PC co riadne urychluje veci a netrebe stlacat X gombikov.
Aparaty a efekty uz nie su take gumove ako na predoslych verziach, ale troska to este stale zabija tu dynamiku a ubera na hlasitosti.... ked jamoval s bubenikom velmi som sa nepocul cez efekt, ale ked som dal bypass hned to bolo o nieco lepsie, takze ak si doteraz nehral cez multak a stacilo ti napr. 30W tak teraz budes potrebovat na ten isty pocit troska viac,
este jeden negatívum ze tie gombiky este stale nie su ono, treba slapat velmi presne a precizne lebo sa hned dostanes do stompbox ci bypass modu, na doma dobre..... ale ked chces hrat na podiu a prepinat efekty pri jednes skladbe tak radsej vyssie modeli ktore maju tie riadne gombiky.
GV guitars XBS 534, GV guitars Se7eN 625
Harley Benton Telecaster
(ze preco pouzivam aj "azijske smejdy"? --> topic "Ukazte svoji basu!")
Vyroba custom nastrojov:
http://www.facebook.com/gvhandmade
http://www.gvguitars.com
Obrázok užívateľa
sad_Vamp

Poslaťod Alatay » Štv Okt 07, 2010 20:23

Ludia rozmyslam nad kupou multaku. Predstavu nemam len viem ze chcem nieco fajn... teraz niekto ponuka Line6 Bass POD XT Live za 230€? co poviete? vobec netusim ako sa efekty pohybuju a vobec netusim aky je tento line 6 kvalitny... a ci sa to oplati vobec kupovat. Chcel by som na tom spravit daky fajn drive a zneuzivat efekty ako sa bude dat... rad by som to pouzival aj na cvicenie a tak isto dufam ze sa cez to USB da pohodlne nahravat do PC co poviete?
Alatay

Poslaťod Alatay » Sob Okt 09, 2010 09:25

Tak co poviete na tuto LINE6 kupovat ho ci kaslat na to? Nik ho tu asi neskusal co?
Alatay

Poslaťod garde » Sob Okt 09, 2010 09:27

....gitarový je perfektný, dos si ho ľudia pochvaľujú aj vyhľadávajú, ale s basovým som ešte nemal skúsenos, ani som to nepočul ešte vôbec....
Obrázok užívateľa
garde

Poslaťod Candyman » Sob Okt 09, 2010 10:50

skusal som ten line 6.... osobne by som ho nekupil ani za 30Eur...
Yamaha TRB 6P
GV guitars /2x new project/
Hlava- Carvin BX 1200
Boxy-PMG 21012+115 /custom cabinets/
http://www.facebook.com/?ref=home#!/vid ... 0072487766
Obrázok užívateľa
Candyman

Poslaťod Alatay » Sob Okt 09, 2010 11:18

okis dik, fajn ze ste napisali lebo nieto to kde vyskusat a do BA je z liptova celkom kus ist koli tomu ak to ma byt smajd...
Alatay

Poslaťod Kubino » Uto Okt 12, 2010 11:15

Hmm, ja nemám s basovým POD XT Live skúsenos, ale náš frontman má gitarovú veriu tohto. Väčšina ľudí vraví na jeho zvuk že je chemický a nie veľmi prirodzený, ale jemu je to jedno :D (dokonale to vyvažujú jeho schopnosti). Od Line6 je veľmi dobrý M9, je to malé, bez zbytočných simulácií aparátov...Nieje to basový mulák, ale veľmi dobre použiteľný aj na basu.
Kubino

Ďalší

Späť na Basgitary, kombá, efekty

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia