HA 5500 vs. AMPEG SVT 3 PRO

Moderátor: Moderators

HA 5500 vs. AMPEG SVT 3 PRO

Poslaťod Ondrik123456 » Pon Feb 06, 2012 14:56

Ahojte...Chcem sa spytat, ci am dovod vymenit Hartke za Ampeg? Nemali ste niekto moznost porovnat tieto dve hlavy? Alebo apson si zahrat na kazdej z nich? Potreboval by som nejake info ohaldom toho ampegu. Hartke momentalne mam a chcelo by to zmenu.
Ondrik123456

Poslaťod LUMPYs.r.o » Pon Feb 06, 2012 22:59

Ako, prepáč, ale ak by som mal vymeni Hartke HA sériu za Ampeg SVT tak beriem to SVT a utekám s ním aby mi ho nik nezobral po ceste . Nevravím, že ten Hartke je zlý , ale SVT je SVT je to profi vec a nie je veľa "cenovo dostupných" zosiľňovačov čo sa mu vyrovnajú
Ashdown Mag 300H EVO II
Ashdown Mag 414T DEEP
Sivèák GRX 5
Yamaha PSR 275
LUMPYs.r.o

Poslaťod johny.trucker » Uto Feb 07, 2012 07:46

hral som na oboch (a aj som ich porovnaval vedla seba) a dovolim si tvrdit, ze SVT 3 je vo vseobecnosti horsia hlava. osobne by som nebral ani jednu hlavu.
Obrázok užívateľa
johny.trucker

Poslaťod LUMPYs.r.o » Uto Feb 07, 2012 12:44

pfuuuuuuuuuuuuu :D tak teraz je latka vysoko :D :D :D :D :D
Ashdown Mag 300H EVO II
Ashdown Mag 414T DEEP
Sivèák GRX 5
Yamaha PSR 275
LUMPYs.r.o

Poslaťod sadowsky » Uto Feb 07, 2012 13:57

to : Ondrik123456

Mal som podobný problém. Mal som Gallien Krueger 700RB Mark I . Fakt dobrá hlava, no časom som chcel kúpi niečo iné, lepšie, zvukovo, výkonovo... Zobral som Ashdown ABM 500. A som nadmieru spokojný. Ak máš možnos výmeny, tak vymeň. Pri Ampegu nič nepokazíš. Je to profihlava. Hral som na Hartke aj na Ampeg a u mňa vyhral Ampeg. Tým však nechcem poveda že Hartke je zlý aparát. Mne jednoducho nevyhovuje...
Jazzbass 1976
Sivèák OSC 4 Custom

Markbass LM III
TC Electronic BC 410

GR 2 proton envelope filter
EHX Bigmuff
EBS multicomp
TC Electronic Polytune mini
Obrázok užívateľa
sadowsky

Poslaťod sadowsky » Uto Feb 07, 2012 13:58

to : Ondrik123456

Mal som podobný problém. Mal som Gallien Krueger 700RB Mark I . Fakt dobrá hlava, no časom som chcel kúpi niečo iné, lepšie, zvukovo, výkonovo... Zobral som Ashdown ABM 500. A som nadmieru spokojný. Ak máš možnos výmeny, tak vymeň. Pri Ampegu nič nepokazíš. Je to profihlava. Hral som na Hartke aj na Ampeg a u mňa vyhral Ampeg. Tým však nechcem poveda že Hartke je zlý aparát. Mne jednoducho nevyhovuje...
Jazzbass 1976
Sivèák OSC 4 Custom

Markbass LM III
TC Electronic BC 410

EHX Bigmuff
EBS multicomp
Obrázok užívateľa
sadowsky

Poslaťod Ondrik123456 » Uto Feb 07, 2012 17:05

Johny trucker a co by si bral na mojom mieste ked tvrdis ze svt3 je horsia ako hortke
Ondrik123456

Poslaťod Ondrik123456 » Uto Feb 07, 2012 17:07

Johny trucker: a co by si bral na mojom mieste ked tvrdis ze svt3 je horsia ako hartke videl som niekde aj trace elliot no na slovnesku neviem ci sa das zohnat ale su aj dalsie znacky markbass, ashdown ...no tak co :cry:
Ondrik123456

Poslaťod Ondrik123456 » Uto Feb 07, 2012 17:08

Johny trucker: a co by si bral na mojom mieste ked tvrdis ze svt3 je horsia ako hartke videl som niekde aj trace elliot no na slovnesku neviem ci sa das zohnat ale su aj dalsie znacky markbass, ashdown ...no tak co :cry:
Ondrik123456

Poslaťod Ondrik123456 » Uto Feb 07, 2012 17:10

Ondrik123456

Poslaťod garde » Uto Feb 07, 2012 17:35

....otázka je, že kam sa chceš pohnú....skús opísa čo Ti chýba pri tom Hartke :?: ....
Obrázok užívateľa
garde

Poslaťod LUMPYs.r.o » Uto Feb 07, 2012 17:42

Chlope, nečítaš ostatné témy nižšie a dokonca ani príspevky v tvojej vlastnej téme,Sadowsky ti predsa písal napríklad o Ashdowne , v Bratislave otvorili pobočku "Rok centra" ktoré má hlavné sídlo v Martine tam sú samé Ashdowny oplatí sa navštívi. strašne moc sa tu už písalo o Ampegu, Hartke a Ashdowne ja osobne preferujem Ashdown polovičná cena ako ampeg, výborná kvalita a zvuk s toho nakrútiš ako u ampegu (skúšal som to po xy krát aj minulý týždeň v muzikery a aj na fórach sa debatovalo o tom že tieto dva aparáty majú veľmi podobné soundy pokiaľ to vieš nakrúti do aspoň do klasického "V-čka" ) S Ashu navyše lezie aj ten klasický hutný basový mädový zvuk ashdownu, neocenitelny apec za take prachy o tom sa sem znovu písalo moc krát. Trace elliot ak možno vieš vznikol tak že Ing. s tej firmy zdrhol do Ashdownu , Trace Elliot je viac nasraný ako Ashdown nemá taký mädový zvuk ale nie je to diametrálne odlišné ako už bolo napísané konštruoval to ten istý týpek. apec by som ale rozhodne nekupoval bez toho aby som si ho neodskúšal....
Ashdown Mag 300H EVO II
Ashdown Mag 414T DEEP
Sivèák GRX 5
Yamaha PSR 275
LUMPYs.r.o

Poslaťod sadowsky » Uto Feb 07, 2012 18:33

Garde sa dobre pýta :)
Pokiaľ chceš dobrú hlavu, alebo aparát, za fajn cenu tak choď do Ashdownu. Veľa ľudí to tu popisuje ako veľmi dobrý, univerzálny apec. Za tú cenu neviem či nájdeš niečo lepšie. Ešte pokukaj po Gallien Krueger. Ale tieto všetky témy tu už boli. Iba by sme písali do isté.

Takže Ondrik123456 nebuď lenivý a čítaj :)
Jazzbass 1976
Sivèák OSC 4 Custom

Markbass LM III
TC Electronic BC 410

EHX Bigmuff
EBS multicomp
Obrázok užívateľa
sadowsky

Poslaťod Kubino » Uto Feb 28, 2012 23:19

Neviem, či je táto téma pre pýtajúcu sa osobu ešte aktuálna, ale môžem sa pripoji s mojimi osobnými skúsenosami. Hral som aj na Hartke (ale HA3500, čo by mala by totožná hlava, len s nižším výkonom), a aj na oboch verziách SVT-3 (na USA aj Vietnam). Hartke malo čistejší zvuk a bolo aj dos hlasné. Ale ani keď som vytáčal knoflík tube pre na max (či ako sa to volá) a solid-state na minimum, nedostal som z toho žiaden overdrive. Ale inak super univerzálny amp a podľa mňa aj naj amp z tých lacných. SVT-3 má ten Ampeg zvuk, ale sú 2 veci, ktoré mi nejdú do hlavy. Jednak sú tam 4 elektrónky (3 v preampe a jedna napája mosfety v koncáku) ale ani za nič sa nedali nabudi aby z toho liezla nejaká špina...Ďalšia vec je, že s 8ohm boxom to nehrá bohvieako hlasno a to som skúšal 2 (jeden 4x8 a jeden 4x10).
Bol tu spomínaný aj Ashdown...Mal som 3 roky ABM Evo III. Potom som to musel kvôli finančnej kríze preda a teraz to zrejme kúpim spä. Vychádza mi to totiž ako naj zosík za tie prachy a aj jeden z naj na ktorých som vôbec hral (nehral som zas až na tak veľa, ale odohral som koncerty napr. na celolampách SVT, Orange, Peavey...). Je tam len jedna elektrónka, ale z mojich skúseností tam robí veľmi veľa. Dá sa úplne vypnú z obehu, čo ocenia napr. slaperi, alebo sa dá zapnú a vytavi čo ocenia rocknrollovo založení basáci. Ten overdrive je proste super (odporúčam inak skúsi vymeni tú lacnú čínsku elektrónku za niečo lepšie ako JJ, Mullard, Tung-Sol...Spraví to rozdiel), veľmi muzikálny a hlavne dynamický. ABM nepatrí medzi najhlasnejšie ampy, hoci ja som nikdy nemal problém poču sa, ale je flexibilný vďaka dobrému EQ a má aj niekoľko zaujímavých prvkov ako napr. Sub-Harmonic generator, čo je vlastne oktáver.
Ale aby som zodpovedal na otázku...Ampeg SVT-3 je možno troška posunom oproti Hartke, ale za ten cenový rozdiel to podľa mňa moc nestojí...Je to ale aj otázka preferencií. Ak ide človek vyslovene po Ampeg zvuku, tak v SVT-3 to má.
Fender P-Bass, Ashdown ABM amplification and some effects
Kubino

Späť na Basgitary, kombá, efekty

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia