Problém s Ashdown ABM: Pomalé zapínanie

Moderátor: Moderators

Problém s Ashdown ABM: Pomalé zapínanie

Poslaťod Wavyline » Štv Dec 13, 2012 21:45

Už asi pol roka mám s hlavou Ashdown ABM500 EVOIII problém. Po zapnutí (Power On) jej trvá niekoľko sekúnd až minút, kým sa rozbehne a začne hra. VU meter na predzosilňovači ukazuje signál, keď hrám na base, ale vonku nič nelezie. Až po približne minúte začnú liez von zvuky, najprv potichu a po pár sekundách postupne v plnej hlasitosti.

To isté sa deje aj keď je už aparát rozbehnutý, ale stlačím tlačidlo MUTE. Keď hlavu spätne "odmutujem", znovu trvá asi minútu, kým začne hra.

Keď sa hlava rozbehne, hrá dobre.

V čom môže by problém?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Wavyline

Poslaťod plach » Ned Dec 16, 2012 14:43

Ak sa nemýlim, tak ABM-ko má v predzosilňovači elektrónku, a tej po zapnutí trvá nejaký čas kým sa nažhavý a začne normálne pracova (VU pravdepodobne meria signál ešte pred ňou).
Prečo to robí aj po použití funkcie mute , tak to neviem, záleží od toho, ako to majú urobené, teda môže to by nejaká vada, alebo je to v poriadku. Snáď sa ozve ešte nejaký majiteľ ABM-ka.
Obrázok užívateľa
plach

Poslaťod Wavyline » Pon Dec 17, 2012 00:36

Elektrónkou to nebolo. Robí to aj keď je elektrónka zo signálovej cesty vyradená, a okrem toho som ju aj tak vymenil za novú. V poriadku je aj relé, to cvakne v priebehu sekundy po zapnutí. Ja to tipujem na niektorý z kondenzátorov, nemám však zatiaľ nikoho kto by mi ich premeral. Zatiaľ som ich len opticky skontroloval, či nie sú vypuklé, alebo nebodaj otvorené, no vyzerajú OK.

Ak by ešte niekomu napadlo, čo by to mohlo by, dajte vedie :-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Wavyline

Späť na Basgitary, kombá, efekty

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť