Nahrávanie cez audio kábel

Moderátor: Moderators

Nahrávanie cez audio kábel

Poslaťod Peter Gregor » Ned Okt 07, 2012 14:49

Zdravím, rád by som sa spýtal skúsených odborníkov na možno laickú otázku. Hrám na klávesy a už dlhšie som nič nenahrával z nástroja do PC (klasicky cez audio kábel). Zadovážil som si nový notebook (HP 635) a pokúšal som sa nejaké skladby z nástroja prenies no notebooku, no má to príšerný zvuk. Uvažujem, či som audio kábel zapojil vôbec správne (z klávesového nástroja "phones" do notebooku "mic"). Je možné, že mám nanič zvukovú kartu?

Taktiež uvažujem, že skladby zo synáku prenesiem pomocou midi, ale z toho som ešte viac jeleň.

Akákoľvek pomoc je vítaná.

Peo
Peter Gregor

Poslaťod Strapec4211 » Ned Okt 07, 2012 16:53

Zapojenie je uplne zle, ale nie z hladiska funkcnosti. Onboard zvukova karta v PC je maximalne na reprodukciu MP3 viac to samozrejme nezvladne. Ak to chces mat ako tak v slusnej kvalite potrebujes externu kartu urcenu prave na nahravanie a samozrejme nie od vyrobcov PC komponentov, ale od vyrobcov audio zariadeni.
Odporucam prejst aspon zakladne veci tykajuce sa domaceho nahravania a nastudovat si potrebne terminy, lebo po par dnoch sa budes znovu pytat na nejaky problem. No treba zacat tou "normalnou" kartou.
Strapec4211

Poslaťod Peter Gregor » Ned Okt 07, 2012 16:56

Ďakujem za odpoveď. Myslíš externú zvukovú kartu?
Podarilo sa mi teraz prepoji kláves s PC cez midi - pekne mi to nahrá skladbu - úplne verne (hrá vlastne zo synáku) - len netuším ako to dosta do audia.
Peter Gregor

Poslaťod Peter Gregor » Ned Okt 07, 2012 16:57

Ďakujem za odpoveď. Myslíš externú zvukovú kartu?
Podarilo sa mi teraz prepoji kláves s PC cez midi - pekne mi to nahrá skladbu - úplne verne (hrá vlastne zo synáku) - len netuším ako to dosta do audia.
Peter Gregor

Poslaťod Strapec4211 » Ned Okt 07, 2012 17:30

Este raz -nastudovat si aspon zaklady. MIDI a AUDIO spolu nesuvisia. Nie v tom ponimani ako si predstavujes.
Ano myslim externu zvukovu kartu.
Inak by ma zaujimalo to tvoje zapojenie, pretoze MIDI je digitalny zapis o notach, nie o zvuku ako takom, takze bud midi zapis cita PC a vtedy zvuk rozhodne nejde zo syntaku, alebo mas midi zapis v PC a hra "syntak".
Strapec4211

Poslaťod Scorpi.03 » Ned Okt 07, 2012 18:02

Určitě to má zapojené přes USB, kde input i output je synth. Jinak já jsem nahrával normálně i s integrovanou zvukovkou, ale po přechodu na 64 bit systém mi to už nechce nahrávat, takže si hledám externí.
A jinak audio ze synthu jinak než přes kabel nedostaneš, midi zůstává furt midi, je to jenom informace...Tohle se řeší obvykle vst pluginy.
KORG M50 - 61
KORG KARMA
K&M Baby Spider Pro
Scorpi.03

Poslaťod 000korg » Pon Okt 08, 2012 20:00

Zdravím, no sám by som toto už asi v živote neurobil, ale existuje taká možnos ako to nahra, myslím to MIDI do audia. Neviem ake máš zámery s nahrávkou, ale na rýchlo by sa niečo dalo podniknú. Podotýkam, že to čo napíšem je amaterizmus, ale funguje to. :D
Ide o to stiahnu hoci aký soft na nahrávanie, napríklad Audacity, alebo prípadne napríklad Nero balík obsahuje Nero SoundTrax a ak budeš chcie nahráva, tak nastav nahrávanie nie z vstupu ale z výstupu, čiže to čo už ide von priamo do repra. Myslím, že sa táto linka vola na tých softoch stereomix alebo niečo take.
Asi som to napísal dos komplikovane, ale v konečnom dôsledku je to jednoduchá hlupos, ktorá pomôže na rýchlo zaznamena hoci aký zvuk z PC :D
Korg M50 - 61
Yamaha S03
000korg

Poslaťod Peter Gregor » Uto Okt 09, 2012 09:20

No akurát som sa chcel spýta, akú externú zvukovú kartu by ste mi odporučili, no odpoveď užívateľa 000korg ma celkom zaujala. Ja som vedel, že sa to dá :-) a áno, z môjho hľadiska to znie komplikovane, ale asi to tak nebude. Tá nahrávka, ktorá vychádza zo synthu nemusí by v špičkovej (ale počúvateľnej) kvalite. Keď chcem ís s niečim naozaj von, nechám si to urobi v štúdiu u profesionála.

Takže, ak nebudem obažova, pokračoval by som v tom, akú externú zvukovú kartu by ste mi odporučili na klasický prenos audio signálu a ako to všetko prepoji a

ako nastavím nahrávanie z výstupu namiesto vstupu v spomínaných programoch (nedá sa to urobi aj v CUBASE, cez ktorý nahrávam?), respektíve, taký klasický postup ako to urobi.

Srdečne ďakujem!
Peter Gregor

Poslaťod 000korg » Uto Okt 09, 2012 20:18

Takže najprv k tej zvukovke, lacnejšie a celkom dobre riešenie sú USB externe karty M audio Fast Track C400/C600 prípadne lacnejšia
M-Audio Mobile Pre MKII. Ja by som šiel skôr do tej C400/C600, je novšia a je to vlastne náhrada predchádzajúcej verzie.
No a k tomu môjmu nahrávaniu. :D Cubase som nevidel ani nepamätám, ale určite sa to dá nastavi aj tam, ale fakt teraz netuším kde. V prvom rade to treba zapoji cez MIDI aby to hralo von z reprakov a keď to bude, tak treba zapnú audiorecord a niekde okolo toho to musí by. Prípadne v nastaveniach. Ja zasa odporúčam stiahnu Audacity, ktorý má max 5 mb a nahrá to :D tam je to v pravom hornom rohu.
Korg M50 - 61
Yamaha S03
000korg

Poslaťod Peter Gregor » Str Okt 10, 2012 22:23

Ok, super, tak skúsim to s tým MIDI a potom dám vedie. Ešte raz ďakujem za pomoc. Škoda, že som také technické drevo :-)
Peter Gregor

Poslaťod Peter Gregor » Sob Okt 13, 2012 17:26

Tak som sa teda rozhodol, že si zakúpim externú zvukovú kartu na prenos audio signálu. S MIDI mi to proste nejde, je to zložité. Padol tu jeden - dva návrhy, aká zvuková karta by mohla by dobrá. Máte ešte nejaké tipy? Hlavne, keď niekde zverejním svoje skladby, aby som sa nehanbil za zvukovú kvalitu :-), nemusí to by nič špeciálne.

Vopred ďakujem!
Peter Gregor

Poslaťod bll » Sob Okt 13, 2012 23:51

000korg píše:Zdravím, no sám by som toto už asi v živote neurobil, ale existuje taká možnos ako to nahra, myslím to MIDI do audia. Neviem ake máš zámery s nahrávkou, ale na rýchlo by sa niečo dalo podniknú. Podotýkam, že to čo napíšem je amaterizmus, ale funguje to. :D
Ide o to stiahnu hoci aký soft na nahrávanie, napríklad Audacity, alebo prípadne napríklad Nero balík obsahuje Nero SoundTrax a ak budeš chcie nahráva, tak nastav nahrávanie nie z vstupu ale z výstupu, čiže to čo už ide von priamo do repra. Myslím, že sa táto linka vola na tých softoch stereomix alebo niečo take.
Asi som to napísal dos komplikovane, ale v konečnom dôsledku je to jednoduchá hlupos, ktorá pomôže na rýchlo zaznamena hoci aký zvuk z PC :D

ak máš zapojené výstupy tak, ako popísal Peter v prvom príspevku, tak je to úplne jedno. Výsledná nahrávka bude stá... viež za čo.

Rada pre Petra: Hocičo bude lepšie ako on board zvukovka. M-Audio je voľba, ktorá a neposadí na zadok, ale bude fungova. A oproti predchádzajúcemu pokusu budeš určite spokojnejší. Ďalšie tipy je zbytočné vypisova, tie zvukovky sú zhruba v rovnakej cenovej kategórii s veľmi podobnými funkciami. Ak investuješ 150 - 250 €, tak sa určite nepomýliš.
bll

Poslaťod 000korg » Ned Okt 14, 2012 12:13

je mi jasné že s takouto nahrávkou sa ďaleko nedostaneme, no Peter sa pýtal na nejaké riešenie a nenapísal načo potrebuje tu nahrávku, ja osobne takto dokážem nahra niečo tak, aby to znelo zrozumiteľne, tak som ponúkol moje subjektívne riešenie, ale som si vedomý toho, že v konečnom dôsledku je to na ... no sám vieš :)
Korg M50 - 61
Yamaha S03
000korg

Späť na Klávesové nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia