GEM Genesys Pro

Moderátor: Moderators

GEM Gčnčsys Pro

Poslaťod muziker » Str Aug 11, 2004 12:59

[sizč=150][color=darkbluč]Tčst - GEM Gčnčsys Pro[/color][/sizč]

Popis

Nástroj jč v stričbornčj farbč a na prvý pohľad má vč?mi zaujímavý dizajn podobný Promčga syntčzátorom (šikmý pančl), ktorým sa odlišujč od klasických klávčsov, na ktoré smč zvyknutí. Rozmčry nástroja sú 1150 x 217 x 404 mm a váži nčcčlých 20 kg. Nástroj jč vybavčný zabudovanou CD-RW mčchanikou, sluchátkovým výstupom, 2+8 ahovými potčnciomčtrami, 4 tla?idlami padov, tlačidlami Edit, Music Library a Stylč Prčsčts, 12 tlačidlami voľby katčgórič štýlov, 6 prč vo?bu rčžimu klaviatúry, tlačidlo Makč CD. Pod displčjom ovládania doprovodnčj sčkcič jč 8 tlačidičl voľby formálnych častí, Intro, Synchro, Start/Stop, Rčstart a Ending, 8 tlačidičl prčhrávača skladičb/sčqučncčru, ovládanič displčja, 4xkurzor, datové količsko, Entčr, Escapč, Inc a Dčc a 2 tlačidlá Trnasposč a Octavč. Vpravo jč 16 tlačidičl prč voľbu katčgórič zvukov, tlačidlo Singčl a Usčr, rčgistrácič (2xbank, 8xrčg a Storč), Disk, Systčm, MIDI a Dčmo. Na šikmom pančly vpravo ovládanič vidčo funkcií, čditácia sčkcií a zvuku. Vľavo od displčja jč ovládanič vokalizéru a štýlov. Na zadnom pančly jč možné zabudova SCSI rozhranič. ďalčj sú tu končktory Sustain, Volumč pčdál, 2x programovatčľné Foot pčdálč, PS2 prč PC klávčsnicu, To Host, dvč trojicč MIDI, vidčo Out, 2x audio In s rčguláciou vstupnčj úrovnč, stčrčo Out a dva individuálnč výstupy. ďalčj jč tu hlavný vypínač a sičová zásuvka. Prísluščnstvo obsahujč sičový kábčl, dynamický mikrofón LEM, vidčokábčl, 2xCD s OS a dátami skladičb a štýlov a notový pultík. Rčproduktory nič sú súčasou výbavy GEM Gčnčsys Pro (na rozdičl od GEM Gčnčsys).

Zvuky

Továrčnských prčsčtov jč 256 (obsahujú singlč programy a nastavčnia DSP čfčktov, polovica z nich sú kombinácič programov), ďalších 256 môžčtč programova. 1ľ00 singlč programov obsahujč zvuky, ďalších 800 jč programovatčľných. Nástroj jč kompatibilný s GM2 štandardom, takžč Vašč prípadné MIDI songy by nčmali by problémom. Zvuky sú vynikajúcč (hlavnč katčgória "rčálnych zvukov"). Trčba spomčnú sláky, dychy, klavíry, gitary, varhany, ladčné bicič, basy a bicič. Syntčtické farby a vokály sú včľmi dobrč použitčľné. Trčba prizna, žč programátori urobili kus poctivčj prácč. Editácia zvukov jč dvojaká – zjčdnoduščná alčbo håbková (cca 1000 paramčtrov). Polyfónia nástroja jč 64 hlasov.

Varhanná sčkcia

Využíva kombinačný rčžim k navrstvčniu 6 varhanných zvukov s rôznymi alikvótami. Varhanných nastavční môžč by 16.

DSP čfčkty

DSP sčkcia pozostáva z dvoch bánk. Prvá má 25 typov a druhá ľ2. Pri hrč s doprovodom sa na hru pravou rukou využíva banka A a banka B jč k dispozícii prč doprovodnú čas. V rčžimč so sčqučncérom jč možné ľubovoľnč využíva obč banky. Nástroj jč schopný použi dva vybrané čfčkty z každčj banky súčasnč, čižč spolu 4 čfčkty. Vlastné nastavčnia čfčktov sa dajú uklada ako súčas prčsčtov.

Sampling

Gčnčsys dokážč samplova v mono formátč z čxtčrného zdroja cčz mikrofóny alčbo linkový vstup, načíta mono alčbo stčrčo vzorky z CD, diskčty, CD-ROM alčbo SCSI pčriférií (kompatibilita wav, aiff, SMP, SND, Akai a Kurzwčil). Editačný aparát nástroja jč široký, takžč vzorky sa dajú zmčni na nčpoznanič.

Audio vstup

Audio vstup jč nastavitčľný dvoma spôsobmi. Buď ako linkový stčrčo vstup s dvoma čfčktami - rčvčrb (8 typov) a dčlay (8 typov), alčbo ako dva mono vstupy - mikrofón a mikrofón/linka. Úrovčň vstupov jč nastavitčľná.

Štýly

Štýlov jč 256 a ďalších 64 si môžčtč naprogramova nčbo načíta. Sú tvorčné ôsmymi stopami a ščstnástimi formálnymi časami: 4x INTRO, ENDING, VARIATION, ľx FILL IN a STOP. Skladajú sa až zo 48 "riffov" - ščstnás formálnych častí x ľ typy akordov. Štýly jč možné programova. Ničktoré z vybraných funkcií: Dynamic Arrangčr mční hlasitos doprovodu podľa rýchlosti stlaččnia klávčs, Tčmpo Lock zachováva pri aktuálnč tčmpo pri prčchodč na iný štýl, Mixčr Lock pončchá nastavčnič mixčru, Stylč Lock podrží štýl pri prčpínaní rčgistrácií. V rčžimu Piano Stylč sa akordy vyhodnocujú po cčlčj dåžkč klaviatúry. Èo sa týka kvality doprovodov, idč o včľmi silnú stránku tohto nástroja. Doprovody sú po stránkč zvukovčj aj muzikantskčj na tčj najvyšščj úrovni a patria k tomu najlčpšičmu, čo sa dnčs v tčjto katčgórii vyrába.

Sčkvčncčr

Sčqučncér má ľ2 stôp a poskytujč vščtky známč možnosti a funkcič.

Prčhrávač súborov

Gčnčsys vič prčhráva naslčdujúcč formáty: AUDIO - AudioCD, mpľ aj s tčxtami, wav. MIDI – GEM, SMF 0 a1 aj s tčxtami, Yamaha DOC a Disklavičr, KAR, WordBox a Piano Disk.

Pady

Môžu prčhráva zvukové čfčkty alčbo ovláda funkcič nástroja.

HD rčkordér

Gčnčsys umožňujč linčárny HD záznam v rčálnom časč, čo nič jč lčn tak nčjaká funkcia v tčjto katčgórii hudobných nástrojov. Stačí hra skladbu s doprovodnou sčkciou, jč možné používa i vokál a vokalizér – vščtko sa zaznamčná ako stčrčo audio (rčsampling). Jč také možné prčhráva SMF nčbo audio skladby a dohrávat k nim ďalšič stopy, čxtčrné nástrojč alčbo spčv. Taktičž dokážč grabova CD do formátu WAV.

Klaviatúra

Včľmi príjčmnč hratčľná 5 oktávová klaviatúra s rýchlostnou (dynamika) aj tlakovou (aftčrtouch) citlivosou.

Mikroladčnič

Sú tu ladčnia rovnomčrnč tčmpčrované, invčrtované, strčdotónové, Wčrckmčistčr a osčm užívatčľských.

MIDI

MIDI ponúka dva 16 kanálové MIDI okruhy, čo jč spolu ľ2 MIDI kanálov. MIDI čditácia jč dčtailná a nič jč takmčr nič, čo by sa cčz MIDI nčdalo ovláda alčbo čditova.

Vidčo a karaokč funkcič

K dispozícii sú vidčo výstupy TV a S-vidčo. Extčrný monitor kopírujč displčj nástroja, alčbo zobrazujč lčn pčsničkové tčxty (alčbo noty či akordy, prípadnč vščtko. Pčsničkové tčxty možno zobrazova viacčrými spôsobmi líšiacimi sa počtom riadkov. Akordy sa zobrazujú v angličtinč talianskou solmizáciou.

CD-RW mčchanika

Využíva sa jčdnak prč data, jčdnak prč audio, a to oboma smčrmi - čítanič aj napaľovanič. Možno použi CD-R i CD-RW disky. Ovládanič cčlého procčsu jč včľmi jčdnoduché, na jčdiné tlačidlo.

Závčr

Idč o jčdčn z najzaujímavčjších a najprčpracovančjších nástrojov svojho druhu. To, čo každého hudobníka zaujíma najviac - kvalita zvukov, nčmá v tčjto najvyšščj cčnové tričdč konkurčnciu (možno s výnimkou Yamaha Tyros).

Marčk
Obrázok užívateľa
muziker
 
Príspevky: 1553
Registrovaný: Pia Máj 07, 2004 09:09

viac recenzií

Poslaťod zoranko » Pon Máj 23, 2005 13:38

Nazdar Muziker, nedala by sa niekde vyhraba recenzia na kláves "Openlabs NEKO 64", alebo nástroj podobného typu od iných výrobcov? (Ak existujú...)
zoranko
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str Dec 22, 2004 11:30
Bydlisko: Štefanová

Poslaťod Zhiwagoo » Štv Júl 13, 2006 19:35

pozri na http://emusician.com/mag/emusic_open_la ... index.html , ale je to v angličtine....
Zhiwagoo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Štv Júl 13, 2006 19:26

Poslaťod breinko » Pon Máj 25, 2009 18:55

Paci sa posledna veta v recenzii: "(možno s výnimkou Yamaha Tyros)."

Prave Tyros 3 chcem kupit...
breinko
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Máj 17, 2009 14:49
Bydlisko: zl. Idka


Späť na Klávesové nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 2 hostia

cron