noty

Moderátor: Moderators

noty

Poslaťod primuz1 » Sob Dec 17, 2005 00:05

...ludia kde by som sa mohol nacuit noty , daco na nete nejaky prehlad zakladnych veci , daco pre samoukov
primuz1

Poslaťod BrianLover » Sob Dec 17, 2005 10:01

skus toto, mne to v notach celkom pomohlo.
Kód: Vybrať všetko
www.skolanabici.zde.cz
Obrázok užívateľa
BrianLover

Poslaťod portnoy » Uto Dec 20, 2005 07:48

..spytaj si nieco v miestnej ZUSKE
Obrázok užívateľa
portnoy

Poslaťod Menofwar » Pon Jan 09, 2006 07:24

to som ani nevedel, ze pre bicie su noty :) To na co? Vy sa ucite hrat podla not alebo tabulatur? Nie podla toho, ako to pocujete? Este nieco...je chyba, ze proste...hram...nieco...a hram to tak, ako to citim a ako to pride...a tu istu pesnicku zahram asi vzdy inak....je to chyba? Alebo sa musim ucit hrat vsetko tak isto? Aby som to furt rovnako zahral?
Menofwar

Poslaťod Sliver » Pon Jan 09, 2006 14:07

podla nasho gitaristu to musim hrat rovnako, na chlp presne podla jeho predstav...
...kazda obmena v pesnicke sa tresta...
... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
nieèo vypic???
Obrázok užívateľa
Sliver

Poslaťod portnoy » Pon Jan 09, 2006 14:17

...vies co menofwar...asi hras dost kratko a to je aj vidiet...resp.citat...

...neviem ci hrate punk ale raz prides k skladbe ktora neni v stvorstvrtovom takte a su tam nejake haluze a si skoncil......

AC/DC neni vsetko a a ni ine kafe a Hammerfalll

skus TOOL,DREAM THEATER, PLANET X, ARCH ENEMY...
Obrázok užívateľa
portnoy

Poslaťod Menofwar » Pon Jan 09, 2006 14:46

vies co portnoy....mas pravdu....hram len mesiac....dost malo, ze? da sa povedat, ze som oproti tebe taky maly vykal. Ja viem. Ale trenujem a trenujem...nemaj boja. A vies co? Viem zahrat 6 veci. Beatles, Deep Purple, Led Zeppelin, Pearl Jam, Hendrixa, Claptona. Ja viem...nic moc. To je taky punk. Mozno raz budem vediet zahrat aj Dream Theater. Mozno k tomu ani nebudem potrebovat noty...co dufam, lebo je to pre mna spanielska dedina plna mongolov s cinskymi prasiatkami. Ty vies hrat tak ako Portnoy? Ci sa tak iba nazyvas, lebo to je tvoj idol? Lebo aj moj je. Ale kedze neviem zahrat ani 1/1000 z jeho hry, radsej sa tak nenazvem.
Menofwar

Poslaťod Sliver » Pon Jan 09, 2006 15:03

...no tak napriklad ja kym som prisiel na to ako buchat nothing else matters v mojich nie tak davnych zaciatkoch...
...ale teraz valciky a ic deviacie hravam najradsej- dam si do sluchatok landu, pripadne dabel a syn od kabata a haluzim...
nieèo vypic???
Obrázok užívateľa
Sliver

Poslaťod Zorro87 » Pon Jan 09, 2006 16:23

Mne dos pomáhajú tabulátory, dá sa tam toho dos pochyti. A odtiaľ sa dajú nauči aj celkom slušne noty a ako ich aj používa. Myslím si že nie je na škodu pochopi problematiku nôt. Ja sa v nich celkom orientujem ale hral som podla nich len nejaké lahšie veci, na nejaké masakrálne prechody si netrúfam.
Proste základ sú u mna taby. Podľa toho sa učím pesničky a a do Guitar Pro si občas aj nejakú vlastnú hodíme. Brat spraví gitaru a ja na to skúšam urobi bicie. Niekedy aj viac variant, proste ma to baví. Takže asi tak. Ono je dobré keď človek počúva, ale niekedy a oj..be aj ucho. :roll:
MAPEX, BASIX, JANUS, MEINL, REMO, PELWOOD
Obrázok užívateľa
Zorro87

Poslaťod tatkosmolko » Pon Jan 09, 2006 21:20

no ono sa to enzda ale noty si velmi dolezite,,jasne je rpavda ze kazdy hra podla pocitu , ale ked sa ucis nove veci , nove rytmy , nove , prechody a trioly,,, haluze selijake ,, sade mas noty,,,,,,,ked stiahnes dajake video nejakeho bubenika on tak rychlo ten prechod spravy ze si vpici musis odcitat znot abo tabulatorov co kedy,,,,,,,,i ked su videa ktore spomalia samozrejme ,,,,,,ale podla mna treba amt aspom minimalny prehlad ,,,,ajked to nieje smrtelne dolezite pri bicich
tatkosmolko

Poslaťod tatkosmolko » Pon Jan 09, 2006 21:21

a nieje to az take extreeeeeeeeeeemne tazke pochopit ten princip not
tatkosmolko

Poslaťod Zorro87 » Pon Jan 09, 2006 22:36

ja si pamätám na základnej som sa celú hudobnú len ujebával a robil si srandu, škoda že som už tam nedával pozor. Ale kto chce ten sa naučí aj v šesdesiatke.

Tak ako si napísal, z videa toho moc nevyčítaš a ani keď niečo počuješ, až ked to uvidíš v notách, respektíve v taboch tak ti to dôjde, a dá sa. :lol:
Obrázok užívateľa
Zorro87

Poslaťod portnoy » Uto Jan 10, 2006 15:06

ja tiez drvim s GP4 resp.5 ....tabulatori mi hodne pomahaju...

...to menofwar...pozri sa ja to mam ....ak som sa ta dotkol tak sorry.....ja od dreamu viem hrat mozno 10 songou (metropolis,erotomaniu,panic attack, war inside my head, peruvien skies, i walk beside you,a home)
no na 100% ich nehram tak ako majster portnoy...to sa neda...po prve ze on si ich vymyslel, nemam taku sadu ako on a a ni 25% jeho talentu....

...a este jedna vec...ak hravas led zeppelin..tak na tom az tak zle nie si....Bonham...si zihal...napr. Stairway to....je dost tazke....

a ako som pisal, niektore songy bez tabulatorov alebo not len tak nejdu...raz na to dojdes.......a ak ti ich nebude treba...prid za mnou...pustim ti nejaky song....a ty mi povies v akom takten to je...a ja ti pobozkam obe nohy :-)
Obrázok užívateľa
portnoy

Poslaťod vid » Uto Jan 10, 2006 15:47

portnoy píše:...neviem ci hrate punk ale raz prides k skladbe ktora neni v stvorstvrtovom takte a su tam nejake haluze a si skoncil......
Nedavno ma bubenik skoro zabil ked sa ani zaboha nemohol trafit do pesnicky, tak ma napadlo sa ho opytat ci to nebude tym ze je to 3/4. O skladbe co bude 5/4 som mu zatial radsej nepovedal :].
vid

Poslaťod portnoy » Uto Jan 10, 2006 15:55

...skus mu povedat nech si rata..ked mu to nejde...pekne do troch a na prvu nech ide...
Obrázok užívateľa
portnoy

Poslaťod Menofwar » Uto Jan 10, 2006 15:58

to Portnoy: nedotkol, len trosku tym, ze si tam spomenul punk, co zduse nenavidim. Skladam klobuk pred tebou...najma za ten Home od Dreamu.
Si dobry, ked to vies zahrat. Ja sa vobec nevyznam v tych taktoch...takze neviem posudit....vsetky rockove veci su v rovnakom takte? Keby som nahodou nieco nevedel, tak ti dam vediet :)
Menofwar

Poslaťod portnoy » Uto Jan 10, 2006 16:04

...home v podtate neni tazky...pozri si v GP a ako tak to zahras...myslim ze tam je v kuse4/4 iba raz sa to meni na 8/4 a 8/6 ....prechody ma na videu Liquid drum theater 2...to ti mozem poslat
Obrázok užívateľa
portnoy

Poslaťod Sliver » Uto Jan 10, 2006 16:16

poprosil by som aj ja ak mozes...
nieèo vypic???
Obrázok užívateľa
Sliver

Poslaťod Zorro87 » Str Jan 11, 2006 20:51

Ozaj. Nemá tu niekto v GP 3,4,5 nejaké svoje vlastné veci??? Napr. celé pesničky alebo čisto len bicie???
Obrázok užívateľa
Zorro87

Poslaťod Sliver » Štv Jan 12, 2006 14:23

...tak tak, ludia, posielajte svoje vytvory, rad sa poducim:-)
...a mozno nieco poslem aj ja ak to s tym nahravanim vyjde...
nieèo vypic???
Obrázok užívateľa
Sliver

Ďalší

Späť na Bicie nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia