Akusticke alebo elektricke?

Moderátor: Moderators

Akusticke alebo elektricke?

Poslaťod Kevin » Str Dec 15, 2010 15:38

Ahojte,
neviete mi poradit ake bicie by som si mal na zaciatok kupit + neviete mi nejake odporucit...
lebo byvam v panelaku takze by som si chcel kupit elektricke ak dobre chapem ze sa tam da nastavit hlasitost ale zas viac ma lakaju akusticke +su aj lacnejsie a ja k tomu hravam na gitare takze bicie chcem nejake lacnejsie ale zas aby nemali zly zvuk...
pri biciach su nejake normy skladovania? lebo kedze byvam v panelaku tak by som na nich musel cvicit v nejakej garazi...
Kevin

Poslaťod inter1234567 » Štv Dec 16, 2010 18:47

tak takto ....o bicie sa musiš stara určite nie teploty -20.. ale z hri maš vacsi pozitok
inter1234567

Poslaťod Van » Pon Dec 27, 2010 12:02

Otázka za milión: Koľko chceš do toho investova ?

Ak zamýšľaš cviči v paneláku (hoci aj v pivnici) , buď si istý že sa s akustickými bicími tvoji susedia neskamáratia. Je to rachot a rozhodne neexistuje žiadne plnohodnotné utlmenie.
Nedá sa bubnova a teši sa z toho ak čakáš že každú chvíľku a za to niekto do*ebe.

Ak si nikdy "nedržal paličky v ruke" a chceš zisti či z teba bude bubeník tak rozhodne odporúčam elektricke bicie.

Pri akustických bubnoch je veľmi veľa vecí s ktorými je potrebné zoznámi sa ... ako napríklad ladenie blán a rezonančných blán, výber blán, výber činel, drevo, håbka a priemer bubnov a ich vpliv na zvuk a podobne.
Ono je veľa vecí, ktoré robia každé jedny akustické bubny špecifické a pre skúsenejšieho bubeníka je rados vybera, skúša a porovnáva aby sa dostal nakoniec k sade podľa svojich predstáv.
Avšak pre začiatočníka je to totálny chaos a ak si kúpiš nejaké lacné bicie tak zvuk ktorý poznáš s tvojich oblúbených pesničiech v nich pravdepodobne nenájdeš.

Elektrické bicie sa daju kúpi na inzerát za fajn cenu a nestrácajú hodnotu tak rapidne ako lacné akustiky.To znamená že ak ich v prípade predčasného ukončenia tvojej bubeníckej kariery budeš chcie preda... neprerobíš aj gate. Ako začiatočníkovi sa ti bude zvuk zda famózny a perfektný. Ak sa budeš bubeníckeho remesla drža tak neskôr zistíš že tomu zvuku niečo chýba. Variabilita a schopnos napríklad na rytmičáku zahra 1000 rôznych tónov a techník, ktoré ti el.bubny nedovolia (aspoň nie tie lacné pod 3000 €).
Ale na začiatok je potrebné zisti či si schopný skoordinova pohyby rúk a nôh do rytmu a na to ti el. bubný (myslím) výborne poslúžia ... pobavia a rozhodne na dlho, dáš si slúchatka a máš svoj vlastný svet s metronómom. V module bežných elektrických bicích býva množstvo zvukóv od elektronických, cez imitáciu akustických až po také na ktorých sa zasmeješ.
Obrázok užívateľa
Van

Poslaťod PST » Pon Dec 27, 2010 18:04

Ďalej je výhoda u elektrických, že sú veľmi skladné a nezaberajú toľko miesta ako akustické (takže môžeš cviči priamo v paneláku v izbe) Keď budeš chce to čo si zahral nahra, elektrické bicie s tým nemajú problém. Ak chceš kvalitne zachyti to čo si zahral na akustických tak musíš.... proste ako začiatočník nezachytíš kvalitne nič (nechce sa mi vypisova podrobnosti).

Takže suma sumárum. Ak to chceš ma ako hobby, tak si kúp elektrické a máš to vystarané... ak plánuješ hra profesionálne. Nájdi si učiteľa, zopár prvých hodín hraj u neho a on ti s výberom pomôže. Viac sa ti tu nedá poradi, lebo ako začiatočník nevieš plnohodnotne oceni výhody akustických bicích oproti elektrickým.
Obrázok užívateľa
PST

Späť na Bicie nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia