Aký nátrubok ??

Moderátor: Moderators

Aký nátrubok ??

Poslaťod frap1 » Sob Feb 14, 2009 20:28

Kód: Vybrať všetko
Ahojte. Na trúbke hrám už štvrtý rok a ve%lmi ma to baví. Prvé 2 boli utroenie. Teraz plánujem kúpi trúbku od tadiaľto, z muzikeru, je to Yamaha YTR4335GS. Ozaj ak to nikto odtadiaľ číta, nemôže prís skôr ako 29.3.2009, to by ma potešilo. No tak sa vás pýtam na váš názor a poprosi aj o radu ohľadom nátrubku. Mám bohužiaľ atypické pery.  Hlavne hornú mám oveľa väčšiu ako dolnú. Momentálne mám natrubok Amatti 7C a citim, že od e2 ma brzdí a jednoducho tam nevopchám pery a ucpem to.Ešte sa chcem opýta čo hovoríte na natrubky Warburton.
Ozaj, Máte ich v  muzikeri,kde tam vôbec máte nátrubky ??
Ďakujem
frap1

Re: Aký nátrubok ??

Poslaťod jivo » Uto Feb 17, 2009 00:49

frap1 píše:
Ahojte. Na trúbke hrám už štvrtý rok a ve%lmi ma to baví. Prvé 2 boli utroenie. Teraz plánujem kúpi trúbku od tadiaľto, z muzikeru, je to Yamaha YTR4335GS. Ozaj ak to nikto odtadiaľ číta, nemôže prís skôr ako 29.3.2009, to by ma potešilo. No tak sa vás pýtam na váš názor a poprosi aj o radu ohľadom nátrubku. Mám bohužiaľ atypické pery.  Hlavne hornú mám oveľa väčšiu ako dolnú. Momentálne mám natrubok Amatti 7C a citim, že od e2 ma brzdí a jednoducho tam nevopchám pery a ucpem to.Ešte sa chcem opýta čo hovoríte na natrubky Warburton.
Ďakujem

ak by si mal zaujem o objednanie konkretneho tovaru, treba kontakovat priamo Muziker, na bezplantej linke alebo mailom:

http://www.muziker.sk/default.aspx?content=kon
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
Obrázok užívateľa
jivo

Re: Aký nátrubok ??

Poslaťod jan.fonos » Štv Feb 19, 2009 17:25

frap1 píše:
Ďakujem

skus ist priamo do predajne a povedz aky mas problem,a predavac ti urcite poradi. alebo ak mas ucitela...tak on tvoj problem urcite vyriesi...ja pouzivam 7c a som snim spokojny...
Obrázok užívateľa
jan.fonos

zhanaaaaaaam

Poslaťod boris.halusky@gmail.com » Pon Apr 20, 2009 20:28

a neviete kde sa da zohnat a za kolko ten natrubok vincent bach 3c? a este je podal vas trubka ashton tr 10 dobra kupa???
boris.halusky@gmail.com

Natrubok

Poslaťod VincoBach » Ned Máj 03, 2009 11:19

Vieš čo? Skús zosta u AMATI nátrubkov, na Bachovi je veľa roboty. Odporúčam sériu Amati Maestro (to spoznáš podľa označenia A01). Ja mám síce iba 13 rokov, ale do trumpety valím už 7 rokov. Keď máš "netypické" pery, skús hľada nátrubok, v ktorom je veľa miesta, čiže musí ma hlboký kotlík, užší rám, ...no a .... celkovo musí by "priestorný". Ja som takéto problémy riešil ešte v marci tohto roku. Za minulý rok som sa strašne vytiahol do výšky, zmenila sa mi aj veľkos pier, takže som musel zohna niečo nové. Dovtedy som hral na "Amaáckej" Cé sedmičke. Tá však bola v sérií MEGATONE - nátrubok bol celkovo mohutnejší a bolo v ňom menej miesta. Potom som začal zháňa niečo nové. U nás v Trenčíne nič, v Bratislave malý výber, tak som zobral trumpetu na plece, a vybral som sa do podnikovej predajne AMATI v Brne. (Len tak informačne,...je to na Poštovskej ulici, Mahenova knihovna zo zadu). Tam som si odskúšal asi 15 nátrubkov - nič moc, až na ten posledný. Bol to nátrubok s označením - tiež 7C, ale toto bola séria Maestro - perfektný.

No a čo sa týka výberu trumpety, ak a do toho niekto násilím nenúti - Yamahu NÉÉÉÉKÚÚÚUPÚÚÚJ ! ! ! Ja mám od roku 2002 Amati ATR 604 IHS, a dovolím si poveda, že je to najlepší nástroj, aký kedy spoločnos AMATI vyrobila. Tá trumpeta je ostrá ako Slabákova Stradivárka. Síce, keď na nej chceš vylúdi ostrý, a ešte k tomu aj plný tón, musíš sa na nej trochu viac narobi. (táto schopnos je u Stradiváriek samozrejmosou), ale zato je to nástroj veľmi odolný (dychové plechové nástroje časom kvalitu strácajú).

Uvediem príklad:

Shagerl:............2 roky
Yamaha:...........3 roky
Bach:................5-8 rokov
Amati...............no ja ju mám už 7. rok, a zatiaľ u nej žiadne stopy strácania kvality zvuku nepozorujem...

Tá moja "sekera" ako ja ju pre jej ostros prezývam stála (nechválim sa) 30 000 sk. No a hral som na osemdesiat tisícovej Yamahe, a zvukovo sa horko ažko vyrovnala tej mojej. táááákže tak....

Ale ak niesi nejaký extra profesionál, a ak sa s tým nechceš živi,. ...odporúčam ti buď nejakú lacnejšiu Bachovku (žiadny Prelude ani Selmer - to je šmejd), napr. Model TR200 Bb, alebo radšej TR200S (tá je krajšia)....alebo, skús niečo zo študentských Bachoviek.......O.K....tak ..,.dúfam, že som ti poradil užitočne.

Èauko ! ! !
Obrázok užívateľa
VincoBach

hl

Poslaťod boris.halusky@gmail.com » Pon Máj 04, 2009 12:34

DIk si mi teraz dost pomohol. a co hovoris na trubku ashton tr10 za 16o eur lebo ja som skor zaciatocnik a chcem zatial len nieco take lacnejsie a kolko staoja tie natrubky od amati?? a ked sa smiem opytat z kade si?? ja som z Presova.
boris.halusky@gmail.com

Poslaťod VincoBach » Pia Máj 08, 2009 08:57

Nazdar ! ! !

Èo sa týka tých nátrubkov, tie Amaácke nie sú cenovo náročné - 300 až 600
CZK. (u Bacha by si zaplatil za nátrubok rovnakej kvality 1000 - 2600).

...no a k tej trumpete???
No ja ti neviem.... Ja mám skúsenosti iba ak s Amatkami, Yamahami, a trochu s Bachovkami. Také značky ako King, Getzen, Shagerl, Ashton....to mi moc nehovorí (nie že by som tie značky nepoznal, ale ešte som na tom v živote nehral). Podľa obrázkov čo som si našiel, som usúdil, že do tejto trubky bude treba hóóóódne vali očividne je to podľa Bachovho meradla veľkos L - ak si začiatočník, odporúčam radšej niečo menšie (spoznáš to podľa vzdialenosti medzi ozvučnicou a spodnou trubicou 3. dolaďovacieho cuku, alebo podľa podľa dåžky valcov. A ak je to trubka mäkká, tak hľadaj radšej niečo tvrdšie, mäkká ti dlho nevydrží.

A ináč,...ak by si sa hraniu chcel venova aj naďalej, kúp si radšej niečo lepšie už teraz( aj ja som začínal na trubke, ktorá mala asi 50 rokov, bola lepená lepiacou páskou - chlapi sa s ňou bili v krčme, a hneď potom som si kúpil tú moju Amatku - profesionálny model.

Takže ak môžeš, kúp si niečo ...."profesionálnejšie". Skús sa porozhliadnu na www.bachbrass.com , alebo na www.amati.cz

Tak dúfam, že som ti pomohol,... inak som od Nového Mesta nad Váhom, asi 12km na juhozápad, bývam v dedinke Hôrka nad Váhom.

Tak čauko ! ! !
Obrázok užívateľa
VincoBach

Späť na Dychové nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť