fukacia harmonika

Moderátor: Moderators

fukacia harmonika

Poslaťod takamine » Pia Mar 05, 2010 07:27

ccc 8)
Naposledy upravil takamine dňa Sob Mar 27, 2010 21:28, celkovo upravené 1
takamine

Poslaťod UMTomaS » Sob Mar 06, 2010 19:11

Pri diatonickych a tremolo harmonikach to tak nevyriesis, pre kazde ladenie musi byt jedna harmonika.
Riesenie ponuka chromaticka harmonika - s posuvnym registrom zvysujes o pol tonu (myslim ze na niektorych miestach aj o ton, len mynule som si kupil prvu chromatiku a este som na nu celkom nemal cas).
Co presne chces na harmonike hrat? Myslim, aky styl hudby...
Obrázok užívateľa
UMTomaS

Poslaťod takamine » Sob Mar 06, 2010 19:31

......... :arrow:
Naposledy upravil takamine dňa Sob Mar 27, 2010 21:28, celkovo upravené 1
takamine

Poslaťod UMTomaS » Sob Mar 06, 2010 19:37

tak na to je najlepsia tremolo harmonika, ja pouzivam jednu obojstrannu PARROT a jednu HOHNER OCEAN STAR (ta je perfektna).
Pri ludovkach ti staci ladenie C-dur, G-dur a este by sa zisiel D-mol - hladam ju uz dlho ale nikde nemoze najst, jedna D-mol bola od TOMBO ale len diatonicka, tremolo ani jedna... :-( . Mozno by sa dala nahradit s F-dur, ale neviem ako by to bolo s hranim akordov, este som nad tym moc nerozmyslal ci by to slo nahradit.
Idealne je Hohner Comet-Wender - obojstranna, ladenia C a G alebo C a F. Na ludovky este lepsie ani nevyrobili.
Ked budes hrat sam tak by cisto teoreticky stacila aj C-dur lebo skoro vsetky pesnicky sa daju presunut do C ale keby si hral s kapelou tak nie je moc pohodlne vsetkym "presuvat" do ineho ladenia...
Obrázok užívateľa
UMTomaS

Späť na Dychové nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť