Kde cvicite?

Moderátor: Moderators

Kde cvicite?

Poslaťod myrecek » Str Sep 27, 2006 12:58

Caute dychari

Kde hrajete na tych vasich klarinetoch, saxikoch, trubkach, pozaunoch... Ja som trubkar. Jedinu moznost na hratie mam doma (cinzak) alebo na intraku. Oboje je na prd. Da sa iba s dusitkom aj to len niekedy. Teraz sa snazim zohnat nejaku kapelu, co ma garaz, ze by som sa s nimi podelil... moc nadeji do toho ale nevkladam. Dalsia vec je zimne obdobie vs. garaz.
Preto by ma zaujimalo, kde vlastne cvicite? Chodite daleko do lesa a tam trubite dokial vas horar nevyhubuje, alebo existuju nejake budovy/institucie/.. kde sa da cvicit, alebo ovladate nejake bojove umenie a jednoducho serete na susedov...?

Objavil som nejaku skusobnu na prenajom (musichouse tusim) ale je mi zbytocne platit za aparaturu, ktoru nevyuzijem.

PS: konkretne mam na mysli blavu, ale inspiraciam z inych miest sa medze nekladu
myrecek

Poslaťod Filaxis » Str Sep 27, 2006 14:06

Dlho som tento problem riesil aj ja. Ja cvicim ked nie doma, tak na Zuske. Chodis na Zusku? Kde byvas? Ak by si mal zaujem o nieco ako kapelu, mohli by sme sa aspon raz stretnut, mozno by sme sa nejako dohodli. Kolko uz hrajes na trubku? Trubkarov je ako safranu. Ja hram altku sago. Ak nemas daleko Ruzinov, urcite by z toho mohlo nieco byt. Inak ak mas icq, daj vyhladat prezyvku Filaxis, vela tam takych urcite nie je, a tam by sme tiez o tom mohli hodit rec. Zalezi na tom, ci mas zaujem... :wink:
Filaxis

Poslaťod Filaxis » Str Sep 27, 2006 14:06

Inak ak si z Ba, preco mas v kolonke bydlisko Skalicu? Ci to len tak? :shock:
Filaxis

Poslaťod myrecek » Str Sep 27, 2006 14:55

aha. tak to mozno vyznelo, ze hladam kapelu na hratie s nou... Ja som to myslel skor tak, ze hladam kapelu, ktora ma garaz a skusa v nej a ze by sme sa dohodli, ze ked tam oni akurat nebudu, tak si tam budem trubit ja. samozrejme spolupracu nevylucujem... to len aby to nevyznelo ako prispevok "Som strasne nadejny one a hladam kapelu"

filaxis, to na tej zuske myslis, ze hras ako v ramci hodin, alebo ti dovolia tam hrat mimo vyucovania?
myrecek

Poslaťod Filaxis » Str Sep 27, 2006 19:20

To sa rozumie, ze mimo vyucovania. A ja este nemam skupinu, resp. v jednej som, ale chcel som zalozit cosik ako skolsku. Ale asi od toho upustim, lebo aj tak neviem, kde by som na to vzal cas. No a s tou skutocnou kapelou neskusame v garazi, ale v jednom komplexe, kde je dost problematicky pristup. Ta zuska je naj. riesenie podla mna.
Filaxis

Poslaťod p0l0 » Str Sep 27, 2006 20:59

Divne,tiez byvam v panelaku ale bez problemov si cvicim v izbe :)
Epiphone Les Paul Standard,Ibanez V70
Dunlop CryBaby Wah,Marshall BluesBraker 2
Handmade kopia Marshall Plexi 100W a original Marshall VS 100H
Bespeco kable,1.2mm+ brnkatka/
Weril B tenor trumpet
p0l0

Poslaťod myrecek » Štv Sep 28, 2006 09:14

Kedze pocujeme rozhovory susedov celkom zrejme a ked sa hadaju tak musime dat hlasnejsie televizor aby sme ho poculi, tak sa mi zda fakt brutalne keby som zacal trubit v panelaku (vek panelaku - nieco medzi 50 a 500 rokov) bez dusitka. Viem, ze ked nie je nocny klud, tak si tam prakticky mozem robit cokolvek, ale kurna sme snad jeste lidi. Druha vec je, ze vacsinou su doma rodicia a ti mi uz jemne naznacili, ze bez dusitka ee.

Na tej zuske to moze byt super, len tomu stale uplne nerozumiem. To tam su nejake priestory, kde mozu ziaci dojst si kedykolvek zacvicit? Mohol by tam prist aj niekto iny? Ja chodim na zusku do Skalice, tam mi pripada nieco take dost nerealne. ..alebo to cele zle chapem??
myrecek

garaz

Poslaťod matus1983 » Štv Sep 28, 2006 10:21

skus sa len tak prejst pod pristavnym mostom na ruzinovskej strane a nejaku garaz a ozratych grungerov a metlakov najdes....aaaa :)
a v zime to je v garazach tak asi.... ze jaky vykonny ohrievac tam mas tak tak ti potom je teplo :lol: ja kebyze mam trubku tak cvicim niekde v meste. este ti daju aj kese zato ludia... ale musis sa tvarit velmo inelektualne a jazzovo inak ti nikto nic neda... xexe
matus1983

Poslaťod p0l0 » Štv Sep 28, 2006 11:12

No ja mam z casti tu vyhodu,ze vlastne len jedna zo siestich stien ma spaja so susedmi a to je strop :) (byvame na prvom,takze podlaha je tiez v poho:P)

Rodicov s tym urcite trocha otravujem,ale tak pokial sa zavru dvojo dveri,takt o nevadi
Weril B tenor trumpet
p0l0

Poslaťod stanomasaryk » Štv Sep 28, 2006 18:58

Ja cvicim doma, byvam na dome.
stanomasaryk

Poslaťod p0l0 » Štv Sep 28, 2006 20:44

Este mam otazku na ludi s dusitkom...

Ja jedine vlastnim kvakadlo na gitaru ale s tym by som moc u trubky nepochodil a celkovo vobec to dusitko nepoznam,tak sa chcem opytat,ze ci vam to trocha netlmi celkovy ten vzduch vychadzajuci von a ci sa vam potom horsie nehra.

Ja ked chcem hrat potichu,tak si vzdy do trubky strcim ponozku a potom je tam citelny rozdiel v dynamike :)
Weril B tenor trumpet
p0l0

Poslaťod stanomasaryk » Pia Sep 29, 2006 16:22

Samozrejme ze sa ti po dusitku bude hrat horsie. Nie hned prvi deň ale az na dalsi. Kazdopadne to je ale dobra vec.. Ak chces dobre dusitko kup si dusitko YAMAHA SILENT. Cena je cca 4 000 Sk-
stanomasaryk

Poslaťod p0l0 » Sob Sep 30, 2006 09:11

4000,-sk je celkom dost... vsak za 5000,-sk sa uz da zohnat aj sonda,nie?

Este taka otazka,preco hovoris ze sa mi bude hrat horsie PO dusitku?
Nie skor,ze s nim sa hra horsie?
Weril B tenor trumpet
p0l0

Poslaťod midlo » Sob Sep 30, 2006 13:19

neviem co je na tom pravdy, ale vraj existuju take dusitka na trubky, ktore sa daju dat na sluchadla :)
Ja cvicim vacsinou na internate(tiez pocut rozhovory susedov) pekne v celom dynamickom rozsahu. Doma vela nehram. Niekedy som chodieval cvicit na ZUSku a este stale mozem(ako byvaly ziak) ale len doobedu.
midlo

Poslaťod p0l0 » Sob Sep 30, 2006 13:30

midlo píše:neviem co je na tom pravdy, ale vraj existuju take dusitka na trubky, ktore sa daju dat na sluchadla :)
Ja cvicim vacsinou na internate(tiez pocut rozhovory susedov) pekne v celom dynamickom rozsahu. Doma vela nehram. Niekedy som chodieval cvicit na ZUSku a este stale mozem(ako byvaly ziak) ale len doobedu.

To je ta "sonda" co som ja spomenul :) Neviem presne,ako sa to vola,ale ucitel to minule takto nazval. V muzikeri to stoji 5600,-sk.
Weril B tenor trumpet
p0l0

Poslaťod myrecek » Uto Okt 03, 2006 08:35

stanomasaryk píše:Samozrejme ze sa ti po dusitku bude hrat horsie. Nie hned prvi deň ale az na dalsi. Kazdopadne to je ale dobra vec.. Ak chces dobre dusitko kup si dusitko YAMAHA SILENT. Cena je cca 4 000 Sk-

Yamaha silent tu na Slovensku chvali kazdy... pretoze tu nic ine nedostat. Nepocitam teda nejake jednoduche dusitka (treba od Amati), ktore nie su primarne urcene na cvicenie. Pred nejakou dobou som patral po tychto dusitkach a podla nejakych testov a recenzii na nete sa mi zda najlepsie "Trumpet Lyric Stealth Mute" od trumcor (www.trumcor.com). Este som ho neskusal - nemal som kde, keby to niekdo niekde videl, nech ta vediet.

Yamaha sice dost tlmi zvuk ale s otvorenostou (ako prirodzene sa cez to hra) je na tom uz horsie. Mozno keby bola lacnejsia, keby existovala verzia bez tych, podla mna, uplne zbytocnych sluchatiek, tak by sa do toho aj oplatilo investovat. Ale tych 4000 sa mi zda prehnane.
myrecek

Dusitko

Poslaťod stanomasaryk » Str Okt 04, 2006 17:09

Samozrejme ze existuje aj verzia bes sluchatiek a je to o nejakych 1 500 sk lacnejsie
stanomasaryk

Poslaťod adamdodok » Ned Nov 19, 2006 22:33

Pocujte,chcel by som onedlho aj ja zakupit Yamahu Silent s tymi sluchatkami,ale vie niekto fakt presne ako to funguje?Cez tie sluchatka to podla mojho nazoru moze dost skreslovat zvuk,ale neviem nemal som moznost to vyskusat.A nehra sa cez to nahodou nejak velmi neprirodzene?Je to urcene direkt na cvicenie???
adamdodok

Yamaha silent

Poslaťod stanomasaryk » Str Nov 22, 2006 10:50

Je to najôepsie dusitkio na ake som kedy hral. je fakt super. ale sluchta zvuk skresluju. kup si radsej verziu bez sluhatek lebo po chvli by si ich aj tak prestal pouzivat
stanomasaryk

Poslaťod p0l0 » Str Nov 22, 2006 22:39

Inac existuju aj na saxofon nejake sordinky/dusitka?
Weril B tenor trumpet
p0l0

Ďalší

Späť na Dychové nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť