Kde cvicite?

Moderátor: Moderators

Poslaťod klarinetistka134 » Pia Nov 24, 2006 13:52

p0l0 píše:Inac existuju aj na saxofon nejake sordinky/dusitka?

myslim ze asi nie.
hudba rulezz!!!!!!!!!!!!
Obrázok užívateľa
klarinetistka134

Poslaťod adamdodok » Sob Nov 25, 2006 02:23

Naopak mne sa zda,ze som niekde videl nieco,ze sordinko,ze na saxofon,ale neviem na isto,ale zda sa mi ze hej,ale nie som si stopercentne isty.
adamdodok

Poslaťod Filaxis » Sob Nov 25, 2006 10:41

adamdodok píše:Naopak mne sa zda,ze som niekde videl nieco,ze sordinko,ze na saxofon,ale neviem na isto,ale zda sa mi ze hej,ale nie som si stopercentne isty.

O dusitkach som uz pocul, ale co to je sordinko? Inak pokial viem, na sax sa da spravit akurat efekt, ked hrajes na mikrac.... :?
Filaxis

Poslaťod adamdodok » Sob Nov 25, 2006 21:41

dusitko tlmitko sordino,to je vsetko to iste.........
adamdodok

to je lahke

Poslaťod tuba_JD » Pia Nov 30, 2007 21:15

... cvicim tam, kde je to najlepsie.... aj doma, ale niekedy to neni vhodne, pretoze aj ini chcu mat "klud"...vtedy idem do nasej klubovne a tam mozem hrat kolko chcem a ako dlho chcem...
...?... JA
tuba_JD

Poslaťod pinacolada » Ned Dec 16, 2007 00:07

byvam v dome takze no problem a rodicom o neavdi,skor sa im paci ze daco robim.
ale chystam sa pomaly na vysku a bojim sa ze na intraku to nebude mozne.cvicite niekto na intraku?moze sa to?nemoze sa to?
pinacolada

Poslaťod midlo » Štv Mar 20, 2008 21:54

Existuje taka penova vlozka do saxofonu, alebo klarinetu. sklada sa z 3(klarinet) alebo 4 (saxofon) casti. Tlmi hlasitost az o 50 percent. Majitelia si dost pochvaluju.
midlo

Poslaťod klarinetistka134 » Pia Mar 21, 2008 08:47

midlo píše:

Existuje taka penova vlozka do saxofonu, alebo klarinetu. sklada sa z 3(klarinet) alebo 4 (saxofon) casti. Tlmi hlasitost az o 50 percent. Majitelia si dost pochvaluju.

vies kde sa to da kupit? alebo nejaky link na net?
hudba rulezz!!!!!!!!!!!!
Obrázok užívateľa
klarinetistka134

Poslaťod midlo » Pia Mar 21, 2008 13:40

pinacolada píše:byvam v dome takze no problem a rodicom o neavdi,skor sa im paci ze daco robim.
ale chystam sa pomaly na vysku a bojim sa ze na intraku to nebude mozne.cvicite niekto na intraku?moze sa to?nemoze sa to?

Zalezi od spolubyvajucich. Ja som na intraku hral. Je dobre sa spoznat s ludmi ktori budu byvat v "zvukovom dosahu" a dohodnut sa s nimi, zrovnat si rozvrhy alebo tak nejak. Popripade mozes vyuzit ine miesta, ako pracovna, alebo tv miestnost ak je orazdna, ale najlepsia je izba :)

klarinetistka134 píše:vies kde sa to da kupit? alebo nejaky link na net?

Jasne, jedna linka je tu: http://www.justflutes.com/pages/product-detail60486.htm
druha je tu: http://saxmute.com/saxmute_reduce_noise ... rinet.html

Podla mna by bolo rozume popytat sa v obchodoch ci by to boli schopni objednat (aj ked o tom pochybujem, aleza pokus to stoji).
midlo

HLADAM ODBORNU RADU

Poslaťod smollko7 » Pon Jún 02, 2008 18:23

Cafko...
Kto by mi pls mohol poradit, ako si mam vycvicit kvalitny a dobry natisk... podotykam, ze hram na tubu...
Musia byt tie pery nejako "naspulene" alebo napnute akoby som sa usmieval... atd...
Je pri tom dolezita technika "bzucania" ?
ak pozna niekto nejaku odbornu stranku, kde by sa tato tema dala prestudovat, bude rad, ak ma s nou oboznamite...
DAKUJEM
smollko7

Poslaťod ptc » Uto Okt 28, 2008 17:26

Ja som doma cvicil(na trubke) bez problemov, ale teraz som na intraku a tu je pocut cez stenu aj rozhovor, takze tu nehram. Ale okrem dusitok a podobnych veci som pocul taky trik: Pomaha , ked hrate do otvorenej skrine plnej oblecenia - dobre to tlmi zvuk.
ptc

Re: HLADAM ODBORNU RADU

Poslaťod midlo » Str Okt 29, 2008 14:32

smollko7 píše:Cafko...
Kto by mi pls mohol poradit, ako si mam vycvicit kvalitny a dobry natisk... podotykam, ze hram na tubu...
Musia byt tie pery nejako "naspulene" alebo napnute akoby som sa usmieval... atd...
Je pri tom dolezita technika "bzucania" ?
ak pozna niekto nejaku odbornu stranku, kde by sa tato tema dala prestudovat, bude rad, ak ma s nou oboznamite...
DAKUJEM

na natisk existuje len jedna finta - dlhe drzane tony, a vela pocuvat kvalitnych tubistov (musi byt aj predstava hraca o kvalitnom tone)
midlo

Predchádzajúci

Späť na Dychové nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť