TRUBKA?!?

Moderátor: Moderators

TRUBKA?!?

Poslaťod punkpin » Štv Mar 20, 2008 23:34

Nazdar...rozmyslam nad dakou trubou....nikdy v zivote som na to nehral....som(vravia iny) prirodzeny talent....viem hrat na bicie, gitaru, husle, mandolinu, bassu aj spievat celkom viem....officialne som ale gitarista....chcel by som skusi t aj dake tie dychy...takze mam nasledovne otazky
Kolko stoji daka dobra trubka?....ale nech je co najlacnejsia(v ramci normy)
Staci ak si kupim len trubku nic viac mi netreba?ziadne nastavce nic...oka?
Hodim este dake videjka lebo som tu cital daco o trubke B tak neviem...ja chcem daco taketo
http://youtube.com/watch?v=XbZxY-Kxq5k
http://youtube.com/watch?v=JBxj4tym-js
A strop dajme tomu do tej desiitky...ale keby je daco schopne za 3000 nepohrdnem...dik..zdar
I'm eating vegetation, cause of fast food nation
I'm wearing a couple of shoes cause of globalization
I'm watching michael moore expose the awful truth
I'm listening to public enemy and reagan youth

Bandzone.cz/zlompina
Obrázok užívateľa
punkpin

Poslaťod punkpin » Sob Apr 05, 2008 10:07

Nikto nic???no taaaak ved nechcem zas az tak vela.....

Bandzone.cz/zlompina
Obrázok užívateľa
punkpin

Poslaťod pinacolada » Sob Apr 05, 2008 13:39

punkpin .dychova sekcia muziker fora je mrtva.dva prispevky za mesiac a pod. :P

ja hram na trubke sice malo ale mozem ti poskytnut mozno uzitocne rady.
po prve- o samoukovani ani nesnivaj.ked si vyskusas sam uvidis ze je to nieco uplne ine ako gitara,basa alebo husle..
po druhe - neunahli sa s kupovanim trubky.chod pekne do ZUS.vyskusaj si.ak sa ti to zapaci tak zacni pravidelne chodit.trubku ti tam daju cize si nemusis nic kupovat
pinacolada

Poslaťod punkpin » Pon Apr 07, 2008 18:15

pinacolada píše:punkpin .dychova sekcia muziker fora je mrtva.dva prispevky za mesiac a pod. :P

ja hram na trubke sice malo ale mozem ti poskytnut mozno uzitocne rady.
po prve- o samoukovani ani nesnivaj.ked si vyskusas sam uvidis ze je to nieco uplne ine ako gitara,basa alebo husle..
po druhe - neunahli sa s kupovanim trubky.chod pekne do ZUS.vyskusaj si.ak sa ti to zapaci tak zacni pravidelne chodit.trubku ti tam daju cize si nemusis nic kupovat

No dik....vidim ze tu fakt skapal pes....
Vies ja som prave dost velky samouk, no ked vravis ze to nejde tak lahko tak okej :D
Skusim v Zuske a uvidim co sa da robit.....
Este ma napadlo, pocul som o termine dychovy stisk alebo tak dako....
O co tam najviac ide....to tlacim aj zubami or iba perami?
Vadi velmi ak som fajciar?

Bandzone.cz/zlompina
Obrázok užívateľa
punkpin

Poslaťod rascco » Pon Apr 07, 2008 20:19

no takze s kupou trubky by som neponahlal ..... chod najskor na tu ZUS-ku nech ti nieco pozicaju ..... "dychovy stisk" ??? :D:D to si mal asi na mysle natisk .... tak vtip je v tom ze praveze tam by sa nemalo vobec tlacit (princip "non press")a ked tak tak minimalne .... vsetko je to o spravnom dychani, pri dychoch sa dycha branicou a to trva trosku dlhsie kym sa to naucis, preto je dobre ist do skoly najst si fakt dobreho ucitela aby si nechytil hned zlozvyky..... trubka je fakt narocny nastroj ak ti mozem odporucit tak skus nieco s vacsim natrubkom...napr. pozoun a pod....ta to sa uci lahsie ale zakladny princip je ten isty...... dychanie....dychanie....a zase .....dychanie
Bicie, trubka fajneeeeeeeeee :)
Obrázok užívateľa
rascco

Poslaťod punkpin » Pon Apr 07, 2008 20:29

rascco píše:no takze s kupou trubky by som neponahlal ..... chod najskor na tu ZUS-ku nech ti nieco pozicaju ..... "dychovy stisk" ??? :D:D to si mal asi na mysle natisk .... tak vtip je v tom ze praveze tam by sa nemalo vobec tlacit (princip "non press")a ked tak tak minimalne .... vsetko je to o spravnom dychani, pri dychoch sa dycha branicou a to trva trosku dlhsie kym sa to naucis, preto je dobre ist do skoly najst si fakt dobreho ucitela aby si nechytil hned zlozvyky..... trubka je fakt narocny nastroj ak ti mozem odporucit tak skus nieco s vacsim natrubkom...napr. pozoun a pod....ta to sa uci lahsie ale zakladny princip je ten isty...... dychanie....dychanie....a zase .....dychanie

DIk dik....skusim daco....a chcem este vediet ako je to stym fajcenim....moze byt dobry trubkar fajciar???

Bandzone.cz/zlompina
Obrázok užívateľa
punkpin

Poslaťod punkpin » Pon Apr 07, 2008 21:12

a co poviete na toto? http://www.bachmusik.com/p253/bach-trumpeta-romaneto/
To nie je premna zas az taka velka suma penazi....je to uplney low end alebo sa da...
A oneeeeee.....je to taky isty typ nastroja ako ten v tych videach???vdaka...

Bandzone.cz/zlompina
Obrázok užívateľa
punkpin

Poslaťod pinacolada » Uto Apr 08, 2008 14:48

punkpin píše:
rascco píše:no takze s kupou trubky by som neponahlal ..... chod najskor na tu ZUS-ku nech ti nieco pozicaju ..... "dychovy stisk" ??? :D:D to si mal asi na mysle natisk .... tak vtip je v tom ze praveze tam by sa nemalo vobec tlacit (princip "non press")a ked tak tak minimalne .... vsetko je to o spravnom dychani, pri dychoch sa dycha branicou a to trva trosku dlhsie kym sa to naucis, preto je dobre ist do skoly najst si fakt dobreho ucitela aby si nechytil hned zlozvyky..... trubka je fakt narocny nastroj ak ti mozem odporucit tak skus nieco s vacsim natrubkom...napr. pozoun a pod....ta to sa uci lahsie ale zakladny princip je ten isty...... dychanie....dychanie....a zase .....dychanie

DIk dik....skusim daco....a chcem este vediet ako je to stym fajcenim....moze byt dobry trubkar fajciar???
mam v skole vynikajuceho trubkara a je fajciar.ale on hra uz dlhe roky.
ale neodporucal by som to.fajciari vydrzia fukat menej.a zo zaciatku moze byt fajcenie velka prekazka
pinacolada

Poslaťod punkpin » Uto Apr 08, 2008 15:43

2pinacolada:A nevedel by si mi povedat nieco o tomto konkretnom nastroji?
http://www.bachmusik.com/p253/bach-trumpeta-romaneto/
Vzhladom na cenu necakam bohvieco ale aspon aby to malo aky taky zvuk....dalej...je to taka ista trubka ako ta z videa?....ak nie co je na nej ine???
Vdaka za kazdu reaksn...

Bandzone.cz/zlompina
Obrázok užívateľa
punkpin

Poslaťod rascco » Uto Apr 08, 2008 16:40

co sa tyka toho nastroja tak to ti naozaj neviem povedat ci je dobry alebo nie ..... ale ak to bude nieco ako BACH PRELUDE tak to je shit ....lenze za taku cenu neviem ci zozenies nieco co by sa pacilo narocnym hracom ...... inak podla mna to nebude ta ista trumpeta ako na tom videu :D...... je tazke povedat aky typ trubky mal a este z takeho nekvalitneho videa
Obrázok užívateľa
rascco

Poslaťod midlo » Str Apr 09, 2008 17:23

ak chces hrat na trubu do punkovej hudby, len obcas na obohatenie a este len na zaklade dobreho dojmu z jednej kapely tak ti staci hocijaky shit.
midlo

Poslaťod punkpin » Str Apr 09, 2008 18:33

midlo píše:ak chces hrat na trubu do punkovej hudby, len obcas na obohatenie a este len na zaklade dobreho dojmu z jednej kapely tak ti staci hocijaky shit.
tak tak....Vies ja chcem hrat na trumpetu iba ako taky bonus....popri gitare....
Nebohy brat mojej starkej, bol vraj vynikajuci klarinista....mal aj trumpetu....zistil som to len dnes a mozno ju este vypatram....ale ak nie tak si asi kupim tamtu bach...
Totiz nechce sa mi traposit v hudobnej a zas dvacku na truuuubu nemam resp. nedam :D

Bandzone.cz/zlompina
Obrázok užívateľa
punkpin

Poslaťod garde » Štv Apr 10, 2008 10:59

.............takú jazzovku na punk nekupuj..........mám jednu, čo som dovliekol z Germany.........fantastická starenka.........má správny punkový zvuk aj look...........je made in Belgium - Bruxeles..........akonáhle prestanú blbnú fotoalbumy na pokeci tak sem dám link............

........snáď to pôjde http://fotoalbumy.azet.sk/i_play_bass/dychy
Obrázok užívateľa
garde

Poslaťod rascco » Štv Apr 10, 2008 11:33

garde píše:.............takú jazzovku na punk nekupuj..........mám jednu, čo som dovliekol z Germany.........fantastická starenka.........má správny punkový zvuk aj look...........je made in Belgium - Bruxeles..........akonáhle prestanú blbnú fotoalbumy na pokeci tak sem dám link............

........snáď to pôjde http://fotoalbumy.azet.sk/i_play_bass/dychy

no neviem vravis ze nekupovat jazz-ovku .... a ty mu ponukas dokonca ani nie trumpetu ale kridlovku a to este taku ktora je prave urcena na jazz ..... ta sa urcite do punkovej kapely nehodi .... to uz radsej tu bachovku

kridlovka ma pekny plny ton ale nie prenikavy, takze do punku no neviem ....zalezi na vkuse.... podla mna radsej nejaku trubku nez kridlovku

a este taky detail aka by bola cena za tu kridlovku?? :roll:
Obrázok užívateľa
rascco

Poslaťod garde » Štv Apr 10, 2008 12:26

..........hej je to jazzová krídlovka........ale práve tým plným tónom a s lepšími håbkami by prerazila..........:-)...........a do toho ich štýlu........by bolo pisklavej jazzky škoda nesadla by k ostatným nástrojom.........a cena???.........čo ja viem, keď myslíš napíš ss možno sa dohodneme.......:-)
Obrázok užívateľa
garde

Poslaťod punkpin » Štv Apr 10, 2008 14:28

NO neviem...mne sa paci zvuk taky ako je vysie v tych vidz no je mi jastne ze za petlitrov to urcite nebude :lol:

Bandzone.cz/zlompina
Obrázok užívateľa
punkpin

Poslaťod pinacolada » Sob Apr 12, 2008 11:40

uz ked sme pri tom aka trubka sa hodi do punku respektive ska punku??

btw punkpin: ak hodlas byt trbukovym samoukom tak vela stastia no.uvidis ze to neni take lahke ako sa zda
pinacolada

Poslaťod punkpin » Uto Apr 29, 2008 22:26

pinacolada píše:uz ked sme pri tom aka trubka sa hodi do punku respektive ska punku??

btw punkpin: ak hodlas byt trbukovym samoukom tak vela stastia no.uvidis ze to neni take lahke ako sa zda

Hej ja ani necakam ze to bude lahke.....ale ja som pripad....vazne.....ja som ohromny talent....som sice dost namysleny(co je vidiet) ale naozaj sa rychlo ucim....a hlavne ked nieco chcem....

Bandzone.cz/zlompina
Obrázok užívateľa
punkpin

Poslaťod adamdodok » Ned Máj 11, 2008 23:18

punkpin píše:
pinacolada píše:uz ked sme pri tom aka trubka sa hodi do punku respektive ska punku??

Hej ja ani necakam ze to bude lahke.....ale ja som pripad....vazne.....ja som ohromny talent....som sice dost namysleny(co je vidiet) ale naozaj sa rychlo ucim....a hlavne ked nieco chcem....

Počúvaj Ty talent :-D Keď si talent a si namyslený,tak skús tú trumpetu čím skor.Je to ten správny nástroj ktorý Ti zrazí kohútik! :-D Sorry nič v zlom ale nechal som sa unies :-D
adamdodok

Poslaťod Janko Burka » Uto Máj 13, 2008 03:04

talent je pekna vec a na trubku ho urcite treba...ale vytvorit natisk chce cas, tam nepomoze, ci mas talent alebo nie, to je fyzika, musis si to oddriet a to chce cas...
Janko Burka

Ďalší

Späť na Dychové nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť