saxofon

Moderátor: Moderators

saxofon

Poslaťod branko76 » Štv Nov 24, 2005 18:55

Poradi mi niekto ako sa naučit na tenor saxofon som samouk a zatial mi to nejde . Ak viete nieaku stranku alebo literaturu pre samoukov prosim napište
branko76

Poslaťod darky » Str Dec 14, 2005 17:19

Ahoj

tu su nejake stranky:
http://adam2-1.com/wwwus/adamsg.php4
http://www.saxhome.life-is.com/saxophone/fingering.htm
http://www.free-scores.com/centre-uk.php?CATEGORIE=160 -odkazy na stranky s notami pre sax
aj tu noty: http://www.8notes.com/school/scores_fsm ... 16&pageA=1

a tu je stranka kde si mozes kupit perfektne skoly na sax - knihy s CD za dobre ceny posielaju aj na Slovensko: http://www.musicroom.com/Browse/Arrange ... angement74

inak odporucam prihlasit sa do ludovej skoly, aj ked mam 27 zobrali ma v Kosiciach a moj skvely ucitel ma uci velmi rychlo. Tento rok v oktobri som nevedel ako sa drzi saxofon a dnes uz hram vianocne koledy :-).
darky

Poslaťod chp » Sob Apr 29, 2006 00:13

darky - no ty si klasicky "skromny" vychodniar - predpokldam ze za par mesiacov budes "hrat" v nejakej kapele
chp

Poslaťod Filaxis » Pon Máj 01, 2006 11:08

Vie tu niekto, ako hrat ten efekt growl? Akoze vrcat. Rad bych to skusil. Da sa to na hocakom tone, alebo len na niektorych? Alebo treba na to nejaky iny platok? Za odpoved vopred dekuji... :roll:
Filaxis

alikvoty rulezzzz

Poslaťod Filaxis » Pia Máj 05, 2006 21:09

Je to tak. Dnes som skusal alikvoty, a nechcem prehanat, ale bolo to, ako keby som sa ucil ladit vlastne az teraz. Fakt je to supa a kto to este neskusil, o vela prichadza..je to kluc k tomu, ako zladit hornu oktavu so spodnou a dodat tonu hutnost a tu pravu farbu...vrele odporucam :!: :!: :!:
Filaxis

Poslaťod midlo » Pia Máj 05, 2006 21:20

Chp - no a ty si zase model skromnosti! Trosku sa ukludni a nehraj tu frajera...

Filaxis - vrcanie sa robi jazykom - ako pri vyslovovani rrrrrr. Treba si ale davat pozor lebo mozes lahko distonovat touto technikou a budes pod tonom.
midlo

Poslaťod Filaxis » Sob Máj 06, 2006 20:49

midlo píše:Chp - no a ty si zase model skromnosti! Trosku sa ukludni a nehraj tu frajera...

Filaxis - vrcanie sa robi jazykom - ako pri vyslovovani rrrrrr. Treba si ale davat pozor lebo mozes lahko distonovat touto technikou a budes pod tonom.

Ano, v utorok to planujem vyskusat na skole, lebo doma by to nemuselo robit zrovna dobre mojim susedom. Pytal som sa uz aj ucitela a ten mi povedal priblizne to iste. A tiez podobny efekt, dajake frunelo abo tak dako. Tak ci tak dik. :wink:
Filaxis

Poslaťod vladino555 » Štv Máj 11, 2006 13:39

Sme zabehnuta skupina z Bratislavy a surne potrebujeme hraca na altsaxofon. Hrame ska. Nas saxofonista je velmi zaneprazdneny clovek a preto ho potrebujeme efektivne a natrvalo nahradit. On potom bude fungovat ako host/vokalista.. PROSIM hlaste sa na vladk@centrum.sk.. som stale na nete a odpoviem kazdemu na hocijaku otazku.. Nasa webova stranka je www.ska2tonics.sk
SURNE!!
Vlado
s2t
vladino555

Poslaťod chp » Sob Máj 13, 2006 14:53

midlo - "vrcanie" sa nerobi jazykom chlapce - ty vies o tom hovno - robi sa to hlasivkami -
chp

Poslaťod midlo » Pon Máj 15, 2006 13:37

Chp: vravim ti ye sa skludni. Asi si fakt stretol malo ludi, ked si medzi nimi najlepsi. Hlasivkami sa doraba druhy hlas a na to chrcanie - zrejme myslel frlando, co sa robi jazykom..
midlo

Poslaťod Filaxis » Pon Máj 15, 2006 20:20

midlo píše:Chp: vravim ti ye sa skludni. Asi si fakt stretol malo ludi, ked si medzi nimi najlepsi. Hlasivkami sa doraba druhy hlas a na to chrcanie - zrejme myslel frlando, co sa robi jazykom..

No nepaci sa mi chp-ho agresivny ton, ale zial co sa tyka toho efektu, asi ma pravdu. Viem ,ze som ti dal za pravdu, ale potom som si to u ucitela upresnil.
Ty si hovoril o tom frnulate ci ako sa to vola, a ja o efekte growl, alebo tiez o vrcani. Ale sa tu prosim vas nehadajte! Beztak nas tu je dost malo. Inak s viachlasom ti davam tiez za pravdu, a este vselico ine sa da robit s hlasivkami. Mam jednu prirucku (zrovna vrcanie tam zial nespominali), a tam
sa hovori aj o alikvotoch, ktore sa sice daju scasti vynutit natiskom, ale tie vyssie (zvlast tie nad rozsah) zahras jedine tak, ze budes menit tvar hlasiviek. Neviem, ci sa maju stiahnut, a ci naopak. No co som skusal, hlboke tony sa dobre robia, ked pritisnem bradu ku krku a vysky zasa, ked ju trochu od neho nadvihnem. Ale tak kazdemu ide inak. Tak ci tak, sakra kde sme to chp, aby sa tu tak nadavalo??? :shock:
Filaxis

Hubicky

Poslaťod Filaxis » Ned Máj 21, 2006 16:05

Nevie tu niekto, co stoji taka nova hubicka? Ja mam pozicany nastroj a na nom iba taku umelu, ale videl som uz aj kovove a pocul som tiez, ze to dost moze ovplyvnit hru. Je nejako dolezite, ku ktoremu nastroju ju clovek da, alebo ju moze dat bez vycitiek na vsetky znacky (myslim akoze amati, yamaha, atd...). A ake su moznosti? Pocul som o viac otvorenych, menej otvorenych... :?:
Filaxis

Poslaťod Agnesaxg » Ned Máj 21, 2006 19:29

tema hubiciek sa mi paci, akurat si chcem nejaku kupit, tak tiez zhanam informacie...
Ale inak co viem, tak viem, ze existuju kovove aj plastove, ale neviem povedat ktore su lepsie, lebo jednym sa vraj hra lepsie na tych inym na plastovych...
No niektore su viacej rovnejsie, na tie treba tvrdsie platky, ine maju vacsi vyklon, na tie treba makksie...Ale opet individualne u kazdeho...
Myslim ze urcite hlavne hubicka ovplyvnuje kvalitu tonu a hratelnost, takze asi treba investovat do hubicky na ktorej sa ti dobre hra...
A pri tych znackach, to asi neexistuje tabulka, ze ktora hub. sedi ku ktorym sax., ale ttreba to odskusat a opet ked to niekomu sedi, druhemu nemusi...
Lepsi jelen na stole ako macka vo vreci?
Obrázok užívateľa
Agnesaxg

Poslaťod Filaxis » Ned Máj 21, 2006 20:55

No tak to vyzera byt na dlhu poradu s ucitelom. :D
Filaxis

Poslaťod Agnesaxg » Pon Máj 22, 2006 11:26

ty chodis na konzervatorium?
Obrázok užívateľa
Agnesaxg

Poslaťod Filaxis » Pon Máj 22, 2006 14:24

Agnesaxg píše:ty chodis na konzervatorium?

Co ti. Na zusku. Tak ale mam dobreho ucitela, to sa musi nechat. 8)
Filaxis

Poslaťod Agnesaxg » Pon Máj 22, 2006 16:03

a v ktorom si rocniku? uz si druhy stupen?
Obrázok užívateľa
Agnesaxg

Poslaťod Filaxis » Pon Máj 22, 2006 16:08

Agnesaxg píše:a v ktorom si rocniku? uz si druhy stupen?

Ano. Prave hram piaty rok. A ty?
Filaxis

Poslaťod Agnesaxg » Pon Máj 22, 2006 18:09

no ja nechodim na skolu aj ked by som moc rad, no nemam moznost. A hram tak stvrty rok, no prve tri by som neratal, lebo som hral iba tak sporadicky, ze raz do tyzdna, velmi sa mi v tej dobe nechcelo cvicit( a mal som aj taky asi 50 rocny saxofon, uz ani nefunguje). No odvtedy co mam novy saxik( oktober 2005) tak cvicim poctivejsie a pomaly sa aj zlepsujem... asi tak
Obrázok užívateľa
Agnesaxg

no money...

Poslaťod Filaxis » Sob Máj 27, 2006 20:53

Agnesaxg píše:no ja nechodim na skolu aj ked by som moc rad, no nemam moznost. A hram tak stvrty rok, no prve tri by som neratal, lebo som hral iba tak sporadicky, ze raz do tyzdna, velmi sa mi v tej dobe nechcelo cvicit( a mal som aj taky asi 50 rocny saxofon, uz ani nefunguje). No odvtedy co mam novy saxik( oktober 2005) tak cvicim poctivejsie a pomaly sa aj zlepsujem... asi tak

No tak to ti velmi zavidim. Ja som si teraz nedavno uz takmer kupil novu hubicku od ucitela za 4000 ( povodna cena 6000 ), viac menej nepouzivanu, kedze on hra hlavne tenor, tak ale nasi mi neboli ochotni kupit ani len tu. No neviem, ci ich dakedy presvedcim, aby mi kupili cely nastroj. To skor si nan uz zarobim sam. Ale tak zmykat z nich peniaze zase? Zatial mam pozicany zo zusky, ale sakra ta hubicka uplne iny ton mi davala...odklon 6, no parada. Ne jak ta co mam, teraz viac sustim jak hram. No skoda. :cry:
Filaxis

Ďalší

Späť na Dychové nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť