saxofon

Moderátor: Moderators

Poslaťod Agnesaxg » Ned Máj 28, 2006 12:52

ja som si na svoj tiez musel zarobit sam, sme sa s rodicmi dohodli ze ak budem mat 2 tretiny tak tretinu mi doplatia...A prave som zohnal peniaze na hubicku, chcem si kupit, lebo mam taku umelu amatku a to nie je bohvieco...Mas ty kovovu? a znacku?
Lepsi jelen na stole ako macka vo vreci?
Obrázok užívateľa
Agnesaxg

Poslaťod Filaxis » Ned Máj 28, 2006 18:50

No, tak to si fakt macher. Smiem vediet, kolko ta vlastne stal? Inak ja mam hubicku ani neviem aku znacku, patri este k staremu saxofonu, co som mal od skoly, teraz mam tiez skolsky ale novy, ale tak hubicku som si nechal staru na radu ucitela jedneho, ze aby som si nemusel zvykat na novu. Aj tak tam nebol nejaky kvalitativny rozdiel. A je plastova. Tak to aby som si nasiel daku brigadu. Pocuvaj a to si nan setril teda dlho? Fuuha, rEsPeCt, kamo. :shock:
Filaxis

Poslaťod Agnesaxg » Pon Máj 29, 2006 19:51

diky moc, setril som asi tak dva roky, no na zaciatku som nevedel ze si kupim saxik, to som setril iba tak ze na neviem co a celkovo ma vysiel 36000 no to bolo vybavovane cez znamych so zlavami, pretoze to je vyrobna cena bez inych pridavnych hodnot. Ja som platil iba 24 teda, sak tie dve tretiny...
Obrázok užívateľa
Agnesaxg

Re: no money...

Poslaťod hou100 » Ned Jún 04, 2006 23:21

Filaxis píše:
Agnesaxg píše:no ja nechodim na skolu aj ked by som moc rad, no nemam moznost. A hram tak stvrty rok, no prve tri by som neratal, lebo som hral iba tak sporadicky, ze raz do tyzdna, velmi sa mi v tej dobe nechcelo cvicit( a mal som aj taky asi 50 rocny saxofon, uz ani nefunguje). No odvtedy co mam novy saxik( oktober 2005) tak cvicim poctivejsie a pomaly sa aj zlepsujem... asi tak

No tak to ti velmi zavidim. Ja som si teraz nedavno uz takmer kupil novu hubicku od ucitela za 4000 ( povodna cena 6000 ), viac menej nepouzivanu, kedze on hra hlavne tenor, tak ale nasi mi neboli ochotni kupit ani len tu. No neviem, ci ich dakedy presvedcim, aby mi kupili cely nastroj. To skor si nan uz zarobim sam. Ale tak zmykat z nich peniaze zase? Zatial mam pozicany zo zusky, ale sakra ta hubicka uplne iny ton mi davala...odklon 6, no parada. Ne jak ta co mam, teraz viac sustim jak hram. No skoda. :cry:
Co mam ja skusenost, tak dzezovy hraci radeji kovove hubicky a klasicti hraci plastove hubicky.hodne take zalezi na muzikantovy a kvalite nastroje, ve svycarsku hraji profici radeji na vyborne z generalkovany nastroje 50 a vic let stare ,nez na nove s.a.III selmer a atd. Nejvic je oblibeny mark IV Selmer .Ceske ceny neznam ,unas stoji hubicky od 2500 do 6000, v prumeru 3800. :roll: cirka
nástroj musí muzikantovy sedìt na míru!!
hou100

Poslaťod Filaxis » Uto Jún 06, 2006 13:16

Hm, a co platky? Vsetci mi tu pisali, ze na amati je zarucene naj nejaky typ Vandourenu. No ja pravdupovediac pouzivam rico royal a nevidim dovod, preco by som ho zamienal. Ale kedysi som kupoval aj nejaky ten vandouren. :wink:
Filaxis

Poslaťod hou100 » Uto Jún 06, 2006 17:48

Filaxis píše:Hm, a co platky? Vsetci mi tu pisali, ze na amati je zarucene naj nejaky typ Vandourenu. No ja pravdupovediac pouzivam rico royal a nevidim dovod, preco by som ho zamienal. Ale kedysi som kupoval aj nejaky ten vandouren. :wink:
Vandoren ma trosku lepsi ozev, ale je to zanedbatelne kdyz nenahravas profi cd.Zalezi co hrajes za styl hudby.Pro rock a jazz jsou specialni platky. jmenuji se nejak voz,ted si nezpominam,mohu se ti kouknout v praci,pokud chces.
hou100

Poslaťod hou100 » Štv Jún 08, 2006 06:32

A co mas za nastroj?? Oni ty stary saxiky byvaj po pefektni oprave lepsi nez novy.Maj kvalitnejsi plech
hou100

Poslaťod Filaxis » Štv Jún 08, 2006 21:16

hou100 píše:A co mas za nastroj?? Oni ty stary saxiky byvaj po pefektni oprave lepsi nez novy.Maj kvalitnejsi plech

Sklamem ta. Novu amatku, skolsku...skola ich kupila ale 5-6, ani neviem celkom presne...takze si asi vies predstavit tu kvalitu. Ale keby som mal aspon novu hubicku, tak by to slo. A tak hraje mi, ale skorej mam v poslednej dobre problem, ze som katastrofalne nadladeny, hlavne tie vrsky uplne, vraj ze prilis tlacim, lenze ked mne sa praveze este zda, ze to tam dost pustam...no neviem. Ale ucitel vravi, ze to nie je nastrojom, tak co uz. A
hovoril mi o dakych platkoch rico co sa volaju ze Jazz select, tak tie urcite dakedy skusim. :D
Filaxis

Poslaťod hou100 » Pia Jún 09, 2006 06:32

Nesklames,amati TAK TO JE CZ A SK CELKEM NORMALNI,ZKUS LA-WOZ PLATKY,BUD RAD ZE NENAKOPILI CINU,Ta amatka nemusi bejt dobre podlepena uz z vyroby? kdyz se ti na nej spatne hraje, tak by byla nejlepsi kontrola serizeni,at v tom mas jasno ,ne?jakou hubicku by jsi nejredsi chtel?mohl bych ti ji sehnad,
hou100

Poslaťod Filaxis » Pia Jún 09, 2006 13:46

No dik, ale zase co sa tyka saxofonu, hraje dobre ta Amatka. Ja len tak hovorim, ze by mohla aj lepsie, ale na amatku hra isto dobre. Lebo nedavno som skusal jedneho ucitela saxofon, a ten bol o cosik lepsi veru. A na hubicku si najprv budem musiet nasetrit, a potom uvidim. To je najllepsie si odskusat viacero typov, ale asi by som uprednostnil umelu pred kovovou. A o tych platkoch som tusim este ani nepocul, ale spytam sa na ne aj ucitela, sak uvidim. :wink:
Filaxis

Poslaťod Agnesaxg » Pia Jún 09, 2006 13:48

Dobry den prajem! rad by som sa pridal k debate....taktiez mam saxofon Amati, asi pol roka stary, no je to jeden z tych drahsich a funguje dobre, ja som s nim velmi spokojny. Taktiez by som si rad kupil hubicku, najlepsie kovovu, myslim ze ta znacka sa vola Otolink, ale u nas sa to strasne tazko zhana....
Obrázok užívateľa
Agnesaxg

Poslaťod hou100 » Pia Jún 09, 2006 17:39

Agnesaxg píše:Dobry den prajem! rad by som sa pridal k debate....taktiez mam saxofon Amati, asi pol roka stary, no je to jeden z tych drahsich a funguje dobre, ja som s nim velmi spokojny. Taktiez by som si rad kupil hubicku, najlepsie kovovu, myslim ze ta znacka sa vola Otolink, ale u nas sa to strasne tazko zhana....
mas predstavu o cisle? Nebo to nechas na me? :wink: myslim ze 4 nebo pet jich mame v praci a to kov i plast.
Naposledy upravil hou100 dňa Pia Jún 09, 2006 17:49, celkovo upravené 1
hou100

Poslaťod hou100 » Pia Jún 09, 2006 17:47

Filaxis píše:No dik, ale zase co sa tyka saxofonu, hraje dobre ta Amatka. Ja len tak hovorim, ze by mohla aj lepsie, ale na amatku hra isto dobre. Lebo nedavno som skusal jedneho ucitela saxofon, a ten bol o cosik lepsi veru. A na hubicku si najprv budem musiet nasetrit, a potom uvidim. To je najllepsie si odskusat viacero typov, ale asi by som uprednostnil umelu pred kovovou. A o tych platkoch som tusim este ani nepocul, ale spytam sa na ne aj ucitela, sak uvidim. :wink:
muzu ti poslat vzorek. :wink:
hou100

Poslaťod Agnesaxg » Pia Jún 09, 2006 18:03

hou100 píše:
Agnesaxg píše:Dobry den prajem! rad by som sa pridal k debate....taktiez mam saxofon Amati, asi pol roka stary, no je to jeden z tych drahsich a funguje dobre, ja som s nim velmi spokojny. Taktiez by som si rad kupil hubicku, najlepsie kovovu, myslim ze ta znacka sa vola Otolink, ale u nas sa to strasne tazko zhana....
mas predstavu o cisle? Nebo to nechas na me? :wink: myslim ze 4 nebo pet jich mame v praci a to kov i plast.

Ja na to nie som moc dobry odbornik, takze ja som si nie celkom isty ci budem kupovat prave tu hubicku...musim sa este poradit. A netreba hubicku najskor vyskusat ci sa mi na nej dobre hra? Lebo ak kupim jednu, a nebude vyhovovat, tak co potom... No a chcel by som vediet cenu aspon tej 5 cisla, ze kolko asi stoji...ta kovova...dakujem
Obrázok užívateľa
Agnesaxg

Poslaťod hou100 » Pia Jún 09, 2006 19:24

4 nebo 5 kusu, to neni oznaceni, ale pocet kusu. hubicku je samozrejme skvely napred odskouset,pokud uz ale mas vyskouseno co chces tak potrebujes znat jen cislo modelu a znacku.ceny znackovych vyrobku jsou v evrope vsude podobny.ale muzem se domluvit treba na 60% procentech ceny . oficialni ceny jsou kolo 6 az 8 tisic za kov. zalezi na typu a ruznych drobnostech.
hou100

Poslaťod Filaxis » Pia Jún 09, 2006 20:37

hou100 píše:
Filaxis píše:No dik, ale zase co sa tyka saxofonu, hraje dobre ta Amatka. Ja len tak hovorim, ze by mohla aj lepsie, ale na amatku hra isto dobre. Lebo nedavno som skusal jedneho ucitela saxofon, a ten bol o cosik lepsi veru. A na hubicku si najprv budem musiet nasetrit, a potom uvidim. To je najllepsie si odskusat viacero typov, ale asi by som uprednostnil umelu pred kovovou. A o tych platkoch som tusim este ani nepocul, ale spytam sa na ne aj ucitela, sak uvidim. :wink:
muzu ti poslat vzorek. :wink:

No ak za to nic nechces, preco nie. 8)
Filaxis

Poslaťod hou100 » Pia Jún 09, 2006 20:57

posli mi adresu a uvidime :lol: :shock:
hou100

Poslaťod Filaxis » Sob Jún 10, 2006 17:44

hou100 píše:posli mi adresu a uvidime :lol: :shock:

Hm, myslíš kde bývam? Počúvaj, a to chceš skade posiela? Hm, no lebo si spomínal, že občas si v Prahe, ak som dobre pozeral, a tak tam idem toto leto dakedy začiatkom augusta( ja neovládam tie české názvy mesiacov, jednoducho ten ôsmy v poradí). Ale tak vzorku mi môžeš zasla, pokiaľ s ňou nepošleš dáky antracit a podobné biele prášky :lol:
Tak adresu Ti môžem da cez súkromnú správu...ja som taký súkromník. Ale to potrebuješ asi aj meno. Najprv mi povedz prosím a, čo mi to vlastne chceš posla za plátok, ak už. A potom uvidíme. 8)
Filaxis

Poslaťod hou100 » Sob Jún 10, 2006 17:52

ja ti nic nevnucuju, napis mi jestli mas alto nebo tenor.
hou100

Poslaťod Agnesaxg » Ned Jún 11, 2006 18:39

hou100 píše:4 nebo 5 kusu, to neni oznaceni, ale pocet kusu. hubicku je samozrejme skvely napred odskouset,pokud uz ale mas vyskouseno co chces tak potrebujes znat jen cislo modelu a znacku.ceny znackovych vyrobku jsou v evrope vsude podobny.ale muzem se domluvit treba na 60% procentech ceny . oficialni ceny jsou kolo 6 az 8 tisic za kov. zalezi na typu a ruznych drobnostech.

60 % by bolo skvele, musim sa kazdopadne opytat ucitela na tie drobnosti. Mal som na mysli inaksie ze 5 odklon...
Obrázok užívateľa
Agnesaxg

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dychové nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť