saxofon

Moderátor: Moderators

Poslaťod RaSt0 » Pon Sep 18, 2006 13:49

Filaxis píše:Ja hram takmer vylucne z not, zial. Mam dobreho ucitela. Hral som swing, teraz mam Charlieho Parkera v notach asi na sto stran. A v kapele hram ska.
Ale bebop mi ide do ucha asi najviac. A chodim na Exnarku, ak poznas. Ruzinov... 8)
neuci nahodou na exnarke takka zena?ja chodim na panensku a ucima mrte dobry profesor.Inac daval si niekedy opravovat saxik?ja som h odal ze nech mi urobi generalku a uz ho ma viac ako mesiac mam uz abstaky bez neho
RaSt0

Poslaťod Filaxis » Pon Sep 18, 2006 22:55

Daval, ale davno. Uci tam len ucitel, zena uci alebo ucila tusim klarinety, neviem ci este uci. Na Rupeltke uci tusim ucitelka. U koho davas opravovat? V meste dakde? Mam dobreho cloveka, u ktoreho vzdy davam vsetko opravit pokazene, aj teraz za nim pojdem kvoli par drobnostiam.
Filaxis

Poslaťod RaSt0 » Uto Sep 19, 2006 13:46

no nie uci tam pan profesor ruskeho povodu,no ja davam tu vmeste opravovat, meno radsej ani nebudem pisat ale tak uy snad koncom tyzdna by mal byt hotovy tak som zvedavi ci to vobec za to stalo
RaSt0

Poslaťod RaSt0 » Sob Sep 23, 2006 16:10

ty kokos co sa mi stalo konecne uz yajtra mi pride sax a ja som si vcera zlomil ruku.Porazit ma ide.kurnik raz za rok idem na telesnu aj to sa mi musi daco stat.ozaj sa chcem spytat ci sa da hrat na saxiku len pravou rukou?viete nejake aspon tri tony by som chcel nou zahrat.
RaSt0

Poslaťod Filaxis » Str Sep 27, 2006 13:59

RaSt0 píše:ty kokos co sa mi stalo konecne uz yajtra mi pride sax a ja som si vcera zlomil ruku.Porazit ma ide.kurnik raz za rok idem na telesnu aj to sa mi musi daco stat.ozaj sa chcem spytat ci sa da hrat na saxiku len pravou rukou?viete nejake aspon tri tony by som chcel nou zahrat.

No to je smola, clovece. No, neskusal som to, ale ak by sa ti podarilo chytit horne klapky co normalne stlacas lavou, dali by sa ovsem ako iste dobre vies zahrat tony od G1 po Cis1. Ale okrem vydrziavanych tonov to asi nebude dobre na nic ine. A samozrejme s oktavovou preklapkou mozes hrat aj vrsky (od G2 po Cis2). Vela stastia, skore uzdravenie.
Filaxis

Poslaťod RaSt0 » Sob Okt 21, 2006 15:59

mno ruka uz je vporiadku tak hrajem ostosest len nejak sa mi zda ze som vsetko zabudol.Uz ani natisk nieje to co bol.Ale zevraj zvuk mam dobry tak som rad
RaSt0

Poslaťod klarinetistka134 » Ned Okt 22, 2006 07:01

RaSt0 píše:mno ruka uz je vporiadku tak hrajem ostosest len nejak sa mi zda ze som vsetko zabudol.Uz ani natisk nieje to co bol.Ale zevraj zvuk mam dobry tak som rad

par hodin cvicenia a natysk bude zasa o.k.?.....ty chodis k stepanovovy?
hudba rulezz!!!!!!!!!!!!
Obrázok užívateľa
klarinetistka134

Poslaťod Filaxis » Ned Okt 22, 2006 12:48

Ja teraz tiez som mal divny tyzden, ked naposledy som cvicil v pondelok alebo utorok, ale v sobotu som to vybral konecne, a bol este hadam lepsi zvuk, ako obvykle...tak ale to bude len tym, ze natisk si oddychol, a este sa nestihol nejako zredukovat...ale az budem mat castejsie taketo diery, tak neviem. A mesiac sa mi zda uz vela, ak si vobec s tou rukou nehral... :roll:
Filaxis

Poslaťod RaSt0 » Pia Okt 27, 2006 21:48

klarinetistka134 píše:
RaSt0 píše:mno ruka uz je vporiadku tak hrajem ostosest len nejak sa mi zda ze som vsetko zabudol.Uz ani natisk nieje to co bol.Ale zevraj zvuk mam dobry tak som rad

par hodin cvicenia a natysk bude zasa o.k.?.....ty chodis k stepanovovy?
MNO HEJ CHODIM TAK TEDA KED STIHAM A INAC NATISK US JE VPORIADKU
RaSt0

Poslaťod petucha » Štv Nov 02, 2006 16:47

neuci nahodou na exnarke takka zena?ja chodim na panensku a ucima mrte dobry profesor.Inac daval si niekedy opravovat saxik?ja som h odal ze nech mi urobi generalku a uz ho ma viac ako mesiac mam uz abstaky bez neho

haha, aj ja chodim na panensku...a tez k stepanovovi...aka to nahoda, heh
Obrázok užívateľa
petucha

Poslaťod Filaxis » Štv Nov 02, 2006 18:18

petucha píše:neuci nahodou na exnarke takka zena?ja chodim na panensku a ucima mrte dobry profesor.Inac daval si niekedy opravovat saxik?ja som h odal ze nech mi urobi generalku a uz ho ma viac ako mesiac mam uz abstaky bez neho

haha, aj ja chodim na panensku...a tez k stepanovovi...aka to nahoda, heh

No na Exnarke uci vela zien. Saxofon ale tusim ani jedna. Mame hobojistku a klarinetistku, alebo ta tusim odisla.
Filaxis

Re: zlozvyky...

Poslaťod seredcan » Str Nov 08, 2006 15:22

javascript:emoticon(':(')
seredcan

Poslaťod vulpine » Uto Sep 18, 2007 18:32

ľuďia, neviete, kde by som v košiciach zohnal nejaký lacný saxofón? chcem s tým zača a nechcem teraz investova nejakých 20 000 do toho, tak mi stačí niečo, čo nemá nejaký extrémny zvuk, hlavne nech sa naučím hmaty a tak...som myslel že mi budú vedie požiča v zuške,kde som sa prihlásil, ale nemajú...
"Keï ja nieèo neupresním, vy mi potom nekomentujte, že som to povedala, ale berte to ako fakt." Uršula Kuzárová
vulpine

rada

Poslaťod Janka85 » Ned Jan 27, 2008 14:30

caute....aj ja by som potrebovala poradit.... som uplna laicka, ale seriozne rozmyslam nad tym,ze by som zacala hrat na saxofon.... pocula som uz take nazory, ze by som mala najprv hrat na flautu nez prejdem na saxofon a ze pre zaciatocniku je lepsi novy nastroj ako opotrebovany....co vy na to?
Janka85

Poslaťod midlo » Ned Júl 13, 2008 21:52

Janka - to su take myty a baje..

Ma tu niekto skusenosti s yamahami studentskymi modelmi?
midlo

pomoc pri vybere altsaxofonu

Poslaťod mihi3 » Sob Okt 04, 2008 12:11

Ahoj!
Chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s kupou noveho alt saxofonu. Je lepsie si kupit starsi, zrekonstruovany model, alebo novy? a ked novy, tak aky typ, aky by mal byt, co si mam vsimnut a na co sa zamerat???? Rada prijmem akekolvek odporucania a odovodnenia, ze preco by som si mala konkretny typ saxofonu vybrat...dakujem za pomoc
mihi3

Poslaťod hou100 » Sob Okt 04, 2008 22:51

Hodne zalezi na ucelu ke kteremu nastroj shanite. Ale dobre opraveny nastroj je vetsinou lepsi nez soucasne levne typy novych nastroju. Jedna se hlavne o kvalitu plechu. mrknete se na ebay nebo ricardo.ch
nástroj musí muzikantovy sedìt na míru!!
hou100

Poslaťod mihi3 » Pon Okt 06, 2008 19:54

ahoj hou100
dakujem za odpove....stranky som si pozrela, zapacili sa mi niektore saxiky:-)
ale je tazke si vybrat nastroj, ked si ho nemam skusit, co by bolo v tomto pripade trosku zlozite, kedze su to zahranicne stranky...
Este nejake rady mas pre mna???
dakujem:-)
prijmem tak vela info ako len mozes poskytnut, alebo ktokolvek na tomto fore:-)
mihi3

Poslaťod midlo » Uto Okt 07, 2008 16:23

mihi3 píše:ahoj hou100
dakujem za odpove....stranky som si pozrela, zapacili sa mi niektore saxiky:-)
ale je tazke si vybrat nastroj, ked si ho nemam skusit, co by bolo v tomto pripade trosku zlozite, kedze su to zahranicne stranky...
Este nejake rady mas pre mna???
dakujem:-)
prijmem tak vela info ako len mozes poskytnut, alebo ktokolvek na tomto fore:-)

To ta vyjde na jedno. U nas sa saga, a nielen tie, neoplati kupovat. Vsetky nastroje su u nas predrazene
midlo

Poslaťod hou100 » Uto Okt 07, 2008 20:28

V cz je: aukro.cz , nebo muzete kontaktovat byvaleho majitele obchodu hudebnich nastroju v Luzernu (ceskeho emigranta)p.Hlavace hlavac.horw@bluewin.ch nebo vam mohu neco sehnat a prekontrolovat ja. micka@tele2.ch
nástroj musí muzikantovy sedìt na míru!!
hou100

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dychové nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť