Akustika miestnosti

Moderátor: Moderators

Akustika miestnosti

Poslaťod PST » Pon Sep 27, 2010 22:08

Zdravím, čítal som si veľa tém v tejto kategórii ohľadne riešenia akustiky skúšobní, ale vo všetkých bolo dokopy minimum užitočných info.

Preto by som sa chcel spýta, či má niekto skúsenosti s riešením akustiky v skúšobniach. (Ktoré steny, ako zatlmi, akým materiálom aby to tlmilo určité frekvencie napríklad bicích či gitary, kam umiestni basové pasce, do akej výšky a ako ďaleko od steny napríklad. Ako rozmiestni nástroje, kam da bicie, kam basové kombo a pod.)

Kompletne prerábam skúšobňu, steny aj strop sú znížené o pribl. 8cm, pretože som tam dával Isover akusticko-tepelnú izoláciu na zabránenie úniku zvuku von zo skúšobne. Rozmery miestnosti sú 5m x 4m x 2,4m.

No a potrebujem porieši túto otázku, aby mi tam nevznikali stojaté vlny, aby neboli zbytočné ozveny, aby bolo nástrojom dobre rozumie a aby si všetci zbytočne nemuseli pridáva hlasitos na nástrojoch, aby sa všetci dobre počuli.
Nájde sa tu niekto, alebo poznátie niekoho, kto by mi v tejto oblasti poradil dobré riešenia?

Za odpovede vopred ďakujem.
Obrázok užívateľa
PST

Poslaťod jivo » Uto Sep 28, 2010 14:14

rozpocet?

a na tom isovery uz mate nieco? koberec alebo nieco ine? ten sam osebe pohlati nejaky zvuk, konkretne by to malo byt uvedene v specifikacii konkretneho typu.
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
Obrázok užívateľa
jivo

Poslaťod PST » Uto Sep 28, 2010 22:36

Na isover sme dali samozrejme sadrokarton, ako keď klasicky zatepluješ byt. Èiže na stene je 6tka isover a na tom na konštrukcii sadrokarton.
Dve steny sú kolmo na seba a ďalšie dve som dal trochu zo šikma, aby som sa vyvaroval pravým uhlom ako som sa dočítal na veľa stránkach.

No ale teraz je tam ozvena ako prasa a potrebujem to nejako porieši.
Rozpočet, no dajme tomu 300€, ale keby to bolo 50€ tiež sa nebudem háda.
Počul som a videl som veľa návodov ako si spravi napríklad bass trap doma sám ( čo výjde omnoho lacnejšie)
Na steny som chcel da akustickú penu, ale z e-shopu, ktorý ju predáva sa mi na moje otázky nikto už mesiac neozýva tak neviem čo mám spravi.
Ide o to že neviem či tou penou je treba oblepi celé steny, alebo stačí napr. oproti bicím a pod.
Proste potrebujem info aby som nedával do skúšobne zbytočné materiály,ktoré sú tam neni treba a iba sa mi to predraží.
diky
Obrázok užívateľa
PST

Poslaťod jivo » Uto Okt 12, 2010 10:21

a teraz su tam iba hole steny, ziadny nabytok alebo cokolvek? ak tam nie je nic, tak je jasne, ze je tam ozvena.

na vasom mieste by som to v zavislosti od ropzoctu riesil tak, ze by som si za cast penazi kupil nejake akusticky pohlitve materialy, napr. niektore auralex sady alebo nieco podobne a za cast penazi napr. koberce, ktore su lacnejsie a tiez poriesia cast sterdovysok a vysok. po aplikovani tychto srandiciek na steny si mozete v skusobni zahrat a pokial budete mat dostatok utlmenia, nemali by ste mat s vyskami alebo stredmi problem, co sa tyka basov, tam je otazne, do akej miery moze pomoct ten isover a aky vplyv nanho bude mat ten sadrokarton, to si treba vyskusat alebo pripadne zmerat a potom na zaklade vysledkov a potreby este riesit napr. basovymi pascami nizsie frekvencie.
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!