Recenzia Marshall 2555SL

Moderátor: Moderators

Recenzia Marshall 2555SL

Poslaťod KuboG » Str Okt 15, 2008 21:32

Èaute, v prvom rade ospravedlňte "kvalitu" a úroveň recenzie je to asi prvá takáto vec čo som písal tak bra s rezervou. Poprípade rád odpoviem na všetky otázky :)

Marshall 2555SL Limited Edition

Takže posnažím sa podeli o skúsenosti s touto perfektnou hlavou. Je to reedicia Slashovej Jubilee 2555. Tento konkrétny model je od zberateľa, nebol hraný, vyzerá ako nový a má pôvodné lampy.

Predný panel je veľmi jednoduchý a praktický. Z ľava Power, Standby, High/Low output (pentoda trioda, 100/50W). Presence, Bass, Middle, Treble. Output master (Push/pull) prepina medzi rhythm a lead (svojim spôsobom dvoj kanál). Ked je povytiahnutý je v rhythm móde, zatlačený lead (na paneli sa nachádza informačná dióda aby ste vedeli ktorý kanál máte zapnutý ). Dá sa prepína jednoduchým footswitchom (Marshall jednotlačítkový funguje super). Lead Master – úroven hlasitosti/skreslenia Lead kanálu. Input Gain push/pull, slúži na ovládanie input gainu (pre ovládanie hlasitosti/skreslenia rhythm/lead kanalu), povytiahnutím vznikne chlpatejší zvuk, crunchovitejší.

Aparat ma 3 predzosilnovacie elektronky ECC83 + nejaké tie diódy, 4 koncove elektronky EL34. Vzadu Prepínač vstupného napätia, ohmov, efektová slučka, vstup na footswitch a výstup do PA.
Hlava je dos ažká, lepšie sa nosí v oboch rukách, madlám pri takej hmotnosti nedôverujem.

Zvuk : Kapitola sama o sebe. Ani neviem ako ho popísa stačí si pusti Cdčko Guns n Roses :) . Dá sa tam natoči naozaj pekný crunch aj lead, clean je tiež super. Najlepšie na tejto hlave je že sú čitateľné všetky tóny, VŠETKY aj na maximálnom skreslení, sedmičkové akordy, barre, ... .
Hlava je velmi velmi hlasitá (aj na 50W to je sebevražda), krásny spevavý tón dosiahnete asi na hlasitosti 7 a viac, je to pekne poču ako sa to zlomí a začnú poriadne kresli aj koncové lampy. Zvuk je pevný, masívny a pekne tlačí. Používam Framus 212 s V30. Nemal som ale možnos to zatiaľ vyskúša na 412 boxe. Master volume je naozaj perfektný nieje problém s tým hra doma.
Ekvalizér je velmi dobrý, citlivý a je poču ako sa zvuk mení súčasne s točením potenciometrov (na rozdiel od plexiny tam ste mohli toči koľko ste chceli a zvuk bol cca stále ten istý) a dá sa na ňom natoči zvuk aký Vám vyhovuje. Mne osobne nevadí že clean a skreslený kanál majú spoločné korekcie, na môj vkus sú tie kanály pekne zohraté. Hlava ide ruka v ruke so všetkými krabičkami, boostre, wah pedal, delay do slučky... Všetko perfektné dotvára charakter zvuku. S nakopávaktami dosiahnete naozaj velmi velmi hutný sound ala Zakk Wylde :twisted: . Ešte rozmýšľam že si kúpim ekvalizér do slučky na sóla.

Záverom. Skvelá hlava ktorú som zohnal za super cenu a myslím že už iný zvuk nehľadám, je to presne to po čom som tak dlho túžil, splnil sa mi v podstate sen :) . Proste Marshall.

Pre potešenie pridávam pár fotiek

http://s326.photobucket.com/albums/k402 ... %202555SL/

diskusia k recenzii sa nachadza v tejto teme:

viewtopic.php?t=10073

jivo / moderator
Gibson Les Paul 1957 Goldtop 2004, Gibson Les Paul 1955 Custom 2010, Navigator NLP370CTM P90, Tokai LS150 2009 Tobacco Sunburst, Gibson SG Standard P90 2009, Hiwatt DR103 1978, Marshall JTM45
Obrázok užívateľa
KuboG

Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť