Recenzia Maxon OD820

Moderátor: Moderators

Recenzia Maxon OD820

Poslaťod daredevil » Str Feb 18, 2009 15:15

Jou jou,

po dlhom hladani toho praveho tube screameru a jeho odrod som si nakoniec zadovazil maxonacky overdrive royce rolls OD-820. Handmade v japonsku z najkvalitnejsich komponentov, oproti ostatnym verziam jeho obvod funguje interne na 18V miesto 9 co ma za nasledok daleko lepsi sound aj parametre nez ostatne verzie.

Konstrukcne sa jedna o robustnu kovovu skatulu, troska ma zaskocil rozmer na obrazkoch to vyzera o nieco mensie ako v skutocnosti :D 3 potaky na ovladanie menovite - DRIVE, TONE a LEVEL. Myslim ze nie je treba opisovat co ktora robi :). Krabica je ovsem true bypass. Predsa sa ale pozastavim pri DRIVE - narozdiel od ostatnych verzii totiz tato obsluhuje naraz DRIVE aj BLEND (cize pomer) medzi cistym a skreslenym signalom.

Sposobov vyuzitia OD-820 je milion a pol ja sa zameram len na to kvoli comu som to kupil - vzhladom na to ze sa venujem tak 95% metalu je nakopavanie high gain aparatov. Cim ale paradoxne vobec nemam na mysli to ze potrebujem viac gainu, ba prave naopak.

Klucom dobreho soundu je totiz ovela menej gainu ako by niekto cakal, hlavna funkcia OD-820 spociva v tom ze frekvencne aj dynamicky upravuje to co tlacime do ampu samotneho. V praxi sa to prejavuje tak ze aparat ma pevnejsie a citatelnejsie spodky, zmizne to hnusne blato v low-mid frekvenciach a zaroven stredy prestanu byt agresivne a nerezu usi - clovek moze vytocit ovela ostrejsi sound a napriek tomu zostane kultivovany.

Z pomedzi modelov TS-9, OD-808 a OD-820 ma 820 znacne kremovejsi a krajsi zvuk. Je sice dost mastna cca (250 EUR) ale zvukove vlastnosti tu vyssiu cenu podla mna schovaju. Podotykam ale ze zo vsetkymi mutaciami sa da dosiahnut skoro identicky sound co sa tyka gitary, v studiovych podmienkach je asi idealne mat vsetky tri - viac odtienov - viac moznosti.

Znacnu zmenu som ale zistil pri nakreslovani basove ampu - OD-808 skoro uplne pozrala spodok cim vlastne ta basa prestala byt basou, 820 v tomto kontexte pochovava konkurenciu dost jasne.

Mam teraz troska nahustenejsi program ale snad sa mi do dvoch tyzdnov podari nahrat nejake tie audio sample - konkretne so single recto a 5150 - aby ste poculi co to pred ktorym aparatom robi. Prave dokoncujem jeden projekt s kombinaciou OD-820 a 5150 - akonahle to bude v publikovatelnom stave postnem sem nejaky sample, zatial si musite vystacit s fotom :D

Obrázok

diskusia k recenzii sa nachadza v tejto teme:

viewtopic.php?t=10956

jivo / moderator
---------------------------------------

STAVIAME NOVE STUDIO !!!!
daredevil

Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť