Schecter C-1 EX Baritone Blackjack

Moderátor: Moderators

Schecter C-1 EX Baritone Blackjack

Poslaťod ment_hole » Ned Okt 21, 2007 20:35

...na zaciatok

Ako prve by som chcel zreferovat, ze som si tuto gitaru najprv vobec kupit nechcel, pretoze som snival o inom Schecterovskom kuse a to 006 elite, ale to je na inu temu. Takze podme ku gitare, ktora je v topicu. Hned na zaciatok sa priznavam, ze gitara je moj zivot, ale nevyznam sa vo vsetkych veciach az tak do podrobna ako poniektori na slovo vzati ludia tu na fore, kedze som vela gitar v zivote nevyskusal.

...Telo
Gitara je na tvar podobna snad asi najblizsie nejakej tej Ibaneze typu SZ (to aby ste mali predstavu). Telo je riesene metodou set-neck with ultra acess. Pre neanglicky hovoriacich a tych co nerozumeju je to lepeny krk ku telu gitary a jednoduchym pristupom az po 24 prazec. Gitara je riesena velmi jednoducho, sposobom takym, ze telo ze z mahagonu, krk je z Javora a fingerboard je z rosewoodu. Ako som spomenul gitara ma 24 prazcov ktore su zdobene jednoduchymi z dialky si myslim neviditelnymi, ciernymi, perlovymi, bodkami ktore dotvaraju celkovy vyzor gitary, ktory je rieseny ciernym chromovym hardwareom. Aby som nezabudol spomenut gitara ma o trosku dlhsiu menzuru a to 26.5" kazdy vie asi preco.

...Hardware
V gitare su osadene dve humbuckre Seymour Duncan. Pri krku je to SH-1 '59 a kobylkovy je SH-4 JB a to vsetko je riadene 5 polohovym prepinacom, takze kazdy si v tom najde svoje. Ja som skor metalovy player, takze preferujem poziciu len na bridge snimac a kedze je to baritonova gitara tak sa nemusite bat, ze to bude mat malo basoveho tonu.
Gitarka ma dve knoby znacky Grover, pravdepodobne kazdy asi vie naco...samozrejme na Volume a Tone.
Kobylka znacky TonePros s mojim velmi oblubenym systemom uchytenia strun a to Thru-body, takze struny su zachytene ako keby v gitare, podla mna velmi pekna zalezitost na gitare. Kobylka je pevna ziadne tremolo paka alebo podobne veci.
Ladiace kluce, knofliky, koliky ci ako to nazvat su takiez od firmy Grover, ktorych cierna chromova farba vynikne len pri pravidelnom cisteni gitary (odporucam vyzera to krajsie).
Nulty prazec je rieseny standardne bez akychkolvek inovacii.

...Ladenie
Standardne ladenie tejto gitarky je B/E/A/D/F#/B takze tazko podladena, no ale tak od tejto gitary sa to pozaduje takze je to v poriadku. Gitara mi prisla so strunami GHS, no hned som ich vymenil za baritonove struny D'Addario EXL 158 light .013 az .062 cize 0.33 az 1.57

...spravanie v terene aj mimo neho
No ako som povedal na zaciatku nie som schopny povedat vela veci o zvuku gitary, ale gitara hraje skutocne moc dobre...pocitil som neskutocne zlepsenie v kvalite zvuku po vymeneni mojej starej "krasky".

...zaverom
Mozno tato recenzia vela ludio nenadchla, ja som sa len chcel podelit o moj maly zazrak (v zenskom rode kedze je to gitara), ktory teraz vlastnim a som na nu neskutocne hrdy.

PS: ...dohodim aj nejake to foto ak sa podari ja nejake tie ukazky, len dajte mi cas lebo potrebujem vymamit zrkadlovku od priatelky :twisted:

diskusia k recenzii sa nachadza v tejto teme:

viewtopic.php?t=7115

jivo / moderator
SCHECTER C-1 EX Blackjack Baritone, SH-4 JB
Obrázok užívateľa
ment_hole

Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť