Otrasny brum z gitary

Moderátor: Moderators

Otrasny brum z gitary

Poslaťod Keith » Uto Sep 05, 2017 18:23

Caute,

uz som to tu hladal v starsich temach, ale nenasiel som celkom odpoved na moj problem.

Kupil som nove male kombo Marshall Code 25, gitaru mam Cort s Seymour Duncan HB snimacmi. Pripojim do komba gitaru, ze si po dlhom case zahram (nemal som tu gitaru zapojenu par rokov), zapnem, a z komba sa vyvali otrasny brum, vrcanie, ziadny ton, nieco hrozne. Nic take, ze by popri tonu z gitary isiel nejaky sum, piskanie alebo nieco podobne. Ton to vobec nevydava, iba otrasny, hruby brum, ako pravidelny chod motora z traktora.

Myslel som, ze to moze byt kablami, tie boli tiez par rokov hodene v krabici, ale skusil som asi 3, aj kratke kable na prepajanie efektov, so vsetkymi robi to iste. Mal som pocit, ze ked som trochu prychitil a pritlacil konektor do gitary, tak to trochu prestalo, ale v skutocnosti ani nie. Pozrel som sa teda dovnutra na kable pri konektore a potenciometroch, vsetko drzi, nic nevyzera byt poskodene. Netusim, co to moze byt.

Viete poradit?
Vdaka
Cort G100 LP /w Seymour Duncan SH4+SH2
Dunlop GCB95 Crybaby Wah
Marshall GuvNor GV2
Obrázok užívateľa
Keith

Re: Otrasny brum z gitary

Poslaťod Jirkakyncl » Uto Mar 13, 2018 21:34

Me se tohle delo, kdyz jsem mel spatny kabel... Podle me jedina moznost je bud to promerit nejakym multimetrem nebo postupne vyzkouset menit jednotlive casti v retezci - kytaru, kabely kombo aby si detekoval problem. Tady podle me nic jineho moc vymyslet nejde...
Jirkakyncl

Späť na Gitary

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť