Ladenie gitary na skúškach

Moderátor: Moderators

Ladenie gitary na skúškach

Poslaťod Variable » Uto Jan 03, 2012 20:12

Zdravím chalani, mám jednu celkom triviálnu otázku ktorá mi už ale dlhšie vàta hlavou. Ide o to, že gitaru na skúške aj viac krát za deň ladím napríkald z dropC do štandartného ladenia a zase naspä a zaujíma ma či to tej gitare nejakým spôsobom neubližuje, teda či sa tá ladiaca mechanika takto rýchlo neopotrebuje a prestane dobre drža. Tiež som si všimol že takto ladi na jednej gitare nieje ideálne, pretože pri podladenej by to už chcelo tvrdšie struny, ako podobné veci riešite?
Obrázok užívateľa
Variable

Re: Ladenie gitary na skúškach

Poslaťod cUggIO » Uto Jan 03, 2012 21:48

Variable píše:Zdravím chalani, mám jednu celkom triviálnu otázku ktorá mi už ale dlhšie vàta hlavou. Ide o to, že gitaru na skúške aj viac krát za deň ladím napríkald z dropC do štandartného ladenia a zase naspä a zaujíma ma či to tej gitare nejakým spôsobom neubližuje, teda či sa tá ladiaca mechanika takto rýchlo neopotrebuje a prestane dobre drža. Tiež som si všimol že takto ladi na jednej gitare nieje ideálne, pretože pri podladenej by to už chcelo tvrdšie struny, ako podobné veci riešite?

Ja s kapelou pouzivam ladenia D# std, E std, Drop D, cize ladim sa hore dole, neviem na svojom LP od Vintage som menil ladiace mechaniky uz trikrat (ani raz z dovodu opotrebovania). Neviem, je jasne, ze ladiaca mechanika sa opotrebovava tocenim, ale myslim, ze preladovanie z E std do Drop C a spat by ju nemalo extremne neposkodit. Nemas problemy s oktavami? Lebo je to dost hlboko (E a Drop C)....

A co sa ladenia tyka, moje SG je nocna mora vsetkych gitaristov, vacsinou musim ladit po kazdej piesni (ano hram dost silno, plus ku gitare pocas hrania rozhodne nie som nezny, ale to SG to fakt prehana :D )....
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
Obrázok užívateľa
cUggIO

Poslaťod ~beowulf~ » Str Jan 04, 2012 07:02

Podobné veci sa riešia viacerými nástrojmi.. Sorry, ale pri takýchto brutálnych zmenách je to už fakt na hlavu.. Veď sa Ti preladením zmení "geometria" celého nástroja! Nevraviac o tom, že každé ladenie potrebuje nejaký čas na "usadenie". Pokiaľ ide o spustenie spodnej struny do dropu, tak to sa robí celkom bežne, zmena celého ladenia však už je čosi iné. Keď som v jednej kapele spieval, tak gitaristovi som požičiaval na skúšky aj koncerty svoj nástroj, a pritom šlo len o drop (on mal však Floyd Rose).
Cort M600 Black cherry sunburst (C 12-56)
IMG StageLine GAT-100R + 2x12 " Vin30
AKG D5S
E-MU 0202
CME M-Key
Obrázok užívateľa
~beowulf~

Poslaťod kubeno » Str Jan 04, 2012 07:25

~beowulf~ píše:Podobné veci sa riešia viacerými nástrojmi.. Sorry, ale pri takýchto brutálnych zmenách je to už fakt na hlavu.

+1

ja pouzivam len drop D a E std. a aj tak na to pouzivam dve gitary lebo si proste nerad preladujem zbytocne jednu strunu
Fender Stratocaster Jim Root signature powered by Seymour Duncan SH2+SH4

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
Obrázok užívateľa
kubeno

Poslaťod Variable » Str Jan 04, 2012 13:33

Mal som zlé tušenie že poviete že druhý nástroj :D . Ono to dropC som vybral ako extrém, väčšinou to je z E std na D# std alebo dropD. Ale aj v dropC niekedy hráme a tam už cítim práve to že to tomu ladeniu neprospieva (rýchlo sa rozlaďuje) a že struny sú blatové ak viete čo myslím, proste veľmi uvolnené.
Vidím to teda tak, že keď kúpim novú gitaru tak na starú nahodím tvrdšie struny a bude býva stále v nižších ladeniach.
Dávnejšie mi niekto odporúčal tieto struny keď veľa podlaďujem, máte snimi niekto skúsenosti?
http://muziker.sk/gitarove-prislusenstv ... n-set.html
Obrázok užívateľa
Variable

Poslaťod sad_Vamp » Str Jan 04, 2012 14:39

daj taketo struny na gitaru do Ecka a zatvori sa ti ako klapka.... 60 struna je uz skoro baritonka.... tie sa ladia do C, H, A ...ak mas velmivelmi kvalitnu gitarku s hrubim krkom tak mozno ze aj do D/Drop C... ale do E a Drop D iste nie. :)
GV guitars XBS 534, GV guitars Se7eN 625
Harley Benton Telecaster
(ze preco pouzivam aj "azijske smejdy"? --> topic "Ukazte svoji basu!")
Vyroba custom nastrojov:
http://www.facebook.com/gvhandmade
http://www.gvguitars.com
Obrázok užívateľa
sad_Vamp

Poslaťod kubeno » Str Jan 04, 2012 21:35

to si tak pamatam, ako som kedysi na svojej starej gitare (rockwood by hohner alebo co) proste imitacka strata, hybridne 10ny, takze posledna struna 52 na E std. a drop D... sice sa nezaklapla ale krk bol do takej vrtule jak nikdy
Fender Stratocaster Jim Root signature powered by Seymour Duncan SH2+SH4

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
Obrázok užívateľa
kubeno

Späť na Gitary

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia