lampy

Moderátor: Moderators

lampy

Poslaťod defender » Sob Feb 06, 2010 13:14

zdravim kde by sa dali kupit kvalitne lampy a na ake znacky si mam davat bacha moc dakujem...
defender

Re: lampy

Poslaťod left_hand » Sob Feb 06, 2010 13:22

defender píše:zdravim kde by sa dali kupit kvalitne lampy a na ake znacky si mam davat bacha moc dakujem...

http://www.eurotubes.com/
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
Obrázok užívateľa
left_hand

Poslaťod atlass » Sob Feb 06, 2010 13:55

Cort X-11
Peavey 6505
Homemade Head(celolampa)
Harley Benton G412A (Celestion Vintage 30)
Behringer UM 100
Obrázok užívateľa
atlass

Poslaťod left_hand » Sob Feb 06, 2010 16:53

atlass píše:http://www.jj-electronic.sk/sk/index.php
a samozrejme muziker

priamo od jj-electronics nekupovat, je to predrazene a neselektovane. a hudobniny vseobecne maju elektronky predrazene.

pozi este www.ges.cz
Obrázok užívateľa
left_hand

Poslaťod defender » Uto Feb 09, 2010 19:18

a co hovorite na fender lampy???? je to picov... predrazena alebo????
defender

Poslaťod left_hand » Str Feb 10, 2010 09:39

defender píše:a co hovorite na fender lampy???? je to picov... predrazena alebo????

hlupost to nieje, su selektovane, ale vdaka tomu je aj cena vyssia.
Obrázok užívateľa
left_hand

Poslaťod stahl.1 » Štv Júl 22, 2010 17:01

Lampy od JJ priamo su lacnejsie ako v obchodoch, byvam odtial kusok.
Hadzal som ich do lampaca Crate V50 a pocitil som zhorsenie zvuku...
Mam peavey XXX super 40 EFX...sli by tam mesa alebo ENGL lampy bez problemov?
Chcem skusit nieco nove, ale nie nejake lacne...
nasiel som toto na ebay http://cgi.ebay.com/Mesa-Boogie-MK-III- ... 587aed493e
ale vidim ze mesa to nie je :)
stahl.1

Poslaťod left_hand » Štv Júl 22, 2010 19:49

stahl.1 píše:Lampy od JJ priamo su lacnejsie ako v obchodoch, byvam odtial kusok.
Hadzal som ich do lampaca Crate V50 a pocitil som zhorsenie zvuku...
Mam peavey XXX super 40 EFX...sli by tam mesa alebo ENGL lampy bez problemov?
Chcem skusit nieco nove, ale nie nejake lacne...
nasiel som toto na ebay http://cgi.ebay.com/Mesa-Boogie-MK-III- ... 587aed493e
ale vidim ze mesa to nie je :)

Lampy JJ ci uz z obchodu u nas, alebo priamo z cadce je len odpad a prebytky co sa neposlali firmam na selektaciu.

Do toho peavey by mohli ist v podstate lamy akejkolvek znacky. len pre koncove by si musel spravit biasing.
Obrázok užívateľa
left_hand

Poslaťod iktor » Sob Okt 09, 2010 17:50

kedze sa tato tema vola lampy, myslim ze to tu pasuje.
K veci: pred nedavnom som sa nahodne dostal k elektronke RFT Ecc85
http://www.tubedepot.com/nos-6aq8-rft.html Mam Marshalla Dsl50 a fest ma laka skusit co by ta lampicka urobila s celkovym zvukom. Ale v preampe mam Tesly E83cc.
Otazka č.1: mozem zamenit E83cc za Ecc85 -tku?
Otazka č.2: na zahranicnych forach kazdy spomina polohy v preampe "V1,V2,V3,V4" a ja netusim odkial to zacina, ci z lava: v1,v2,v3,v4, 2xvykonove lampy, alebo opacne z prava.
Otazka č.3: urcite maju tie polohy nejaku zasadnu funkciu vo zvuku, viete mi vysvetlit aku?-(V pripade ze by tam mohla ist ta RFT Ecc85, ako by to ovplivnilo zvuk keby som ju dal najprv do v1, potom do v2 atd..).
Pri retube kitoch je specialne selektovana lampa do polohy V4. mate na to nejake zrozumitelne vysvetlenie? Dik za odpovede!
Obrázok užívateľa
iktor

Poslaťod KuboG » Sob Okt 09, 2010 21:20

1: Vraj má ECC85 inak usporiadané piny, a nemala by by volne zamenitelna za ECC83, zamienat sa daju len 81,82,83
2: Treba pozriet manual, vačšinou na poslednej strane býva layout lamp že ktora je ktora, vačšinou to ale ide zlava (ak sa pozeras na hlavu zozadu), čo ktorá poloha robí taktiež závisí od ampu, ak sú 4 tak prvé dve alebo tri by mali by skreslenie, podla toho či je prva lampa len na čistý alebo na oba kanály, posledná je zväčša invertor. Ak by kreslili len dve, tak tá tretia môže napr pohána reverb alebo slučku.
So zvukom robia najvačšiu zmenu hlavne prvé polohy.
3: vid 2

K tym retube kitom, ano videl som to a vraj to je fajn ked si preamp lampy sedia, či už to ma vplyv na zvuk alebo životnos ampu je ale na každom. Ja ich kupujem selektované.
Gibson Les Paul 1957 Goldtop 2004, Gibson Les Paul 1955 Custom 2010, Navigator NLP370CTM P90, Tokai LS150 2009 Tobacco Sunburst, Gibson SG Standard P90 2009, Hiwatt DR103 1978, Marshall JTM45
Obrázok užívateľa
KuboG

Poslaťod iktor » Sob Okt 09, 2010 21:39

http://www.marshallforum.com/marshall-a ... ayout.html

nasiel som este tuto stranku, poloha v1-v6 rozumiem, ale co ktora poloha ovplyvnuje vo vyslednom zvuku netusim/nerozumiem.

v1a - first gain stage, active on both channels
v1b - second gain stage, active only on red channel
v2a&b, v3a - gain stages, active on both channels
v3b - cathode follower feeding the tone stack
v4 - phase inverter

Chapem spravne ze kvalitu skreslenia prveho kanalu ma na starosti V1, skreslenia druheho ma V2? V3,V4 mi ani po perklade nedava zmysel...
Obrázok užívateľa
iktor

Poslaťod KuboG » Sob Okt 09, 2010 21:42

V1 prvý stupen skreslenia, oboch kanálov
V1b, druhy stupen, na červenom kanali
V2 a 3 ovplyvnuje taktiez oba kanaly, Èo konkretne, treba skusat.
V4 je invertor.

Neviem čo znamenaju tie pismenka ale jednoducho V1,2,3 maju najvacsi podiel na zvuku. Najlepšie ked kupis flasky a budes experimentovat
Gibson Les Paul 1957 Goldtop 2004, Gibson Les Paul 1955 Custom 2010, Navigator NLP370CTM P90, Tokai LS150 2009 Tobacco Sunburst, Gibson SG Standard P90 2009, Hiwatt DR103 1978, Marshall JTM45
Obrázok užívateľa
KuboG

Poslaťod iktor » Sob Okt 09, 2010 21:47

Dakujem KuboG. Mam 4x marshall ecc83, a 4x Tesla e83cc. budem asi kombinovat.
Keby niekto potreboval tu moju RFT ecc85 nech sa ozve, alebo ju vymenim za nejaku 83, ked vravis ze je nepouzitelna v mojom preampe.
Este raz dik.
Obrázok užívateľa
iktor

Poslaťod left_hand » Sob Okt 09, 2010 22:18

tak poporade. ECC85 ma rovnako piny ako ECC83, ale ja osobne som proti spekulovaniu s vymenou elektronok ineho typu. ECC83 ma absolutne iny pracovny bod ako ostatne ECC8X elektronky. Ma ovela mensi odber prudu a vacsinou pracuje na vyssom napati nez mavaju ostatne.

Potom elektronky v tvojom ampe. Takze v kazdej ECC83 elektronke su dve triody a aby sa vedelo o ktoru ide su oznacene VXa a VXb.
Teda
V1a je prvy zosilnovaci stupen, spolocny pre oba kanaly. Cez tuto triodu hras vzdy.
V1b je druhy zosilnovaci stupen, aktivny iba pri cervenom kanale... Teda signal ide cez V1a do V1b a odtial dalej. Tato trioda vlastne pridava ten "naskok" v skresleni cerveneho kanala oproti tomu druhemu (tusim zelenemu)
V2a a V2b su dalsie zosilnovacie stupne a hraju rolu v skresleni (pri cleane sa pravdepodobne obchadzaju).
V3a je dalsi zosilnovaci stupen ale je postaveny priamo pred katodovy sledovac, cize iba dodava stavu pre ten, kedze katodovy sledovac nezosilnuje.
V3b je katodovy sledovac a prisposobuje impedanciu pre ekvalizer.
V4a a V4b su uz v koncovom stupni.

Ak chces spekulovat so zvukom, tak ta zaujimaju hlavne prve 3 elektronky. Vymena prvej ti bude menit zvuk oboch kanalov a zmeni ti rozsah skreslenia cerveneho kanala. Vymena druhej ti uz nebude menit zvuk v takom rozsahu, ale zmeni skreslenie. A nakoniec V3. To ani nemusim kuknut do schemy a viem priblizne odhadnut ako to zapojenie vyzera, je to velmi typicke pre vsetky anglicke masiny a tvrdi sa, ze pridanie katodoveho sledovaca (aj s ekvalizacnou castou) vytvara prave ten typicky marshall sound. Takze mozes pospekulovat aj s touto elektronkou.
Obrázok užívateľa
left_hand

Poslaťod iktor » Sob Okt 09, 2010 22:28

left_hand
fuuuu tak toto si na mna riadne vybalil. parada!
este jedna otazocka co je katodovy sledovac. Chapem, ze pre cloveka zbehleho v elektrotechnike su tieto otazky fest stupid, ale radsej sa opytam ako by som mal nieco pokazit...
Obrázok užívateľa
iktor

Poslaťod iktor » Sob Okt 09, 2010 22:32

"V3b je katodovy sledovac a prisposobuje impedanciu pre ekvalizer."
po vymene elektroniek ma aparat strasne vela basov, stale ich mam uplne stiahnute. Vymenou elektronky v pozicii V3 by som teoreticky mal ovplyvnit "priebeh" eq?
Obrázok užívateľa
iktor

Poslaťod left_hand » Sob Okt 09, 2010 22:45

iktor píše:left_hand
fuuuu tak toto si na mna riadne vybalil. parada!
este jedna otazocka co je katodovy sledovac. Chapem, ze pre cloveka zbehleho v elektrotechnike su tieto otazky fest stupid, ale radsej sa opytam ako by som mal nieco pokazit...

katodovy sledovac je zapojenie elektronky pri ktorom sa signal taha z katody a nie z anody. signal tym nieje nijako zosilneny (ak je zle navrhnuty tak dokonca aj dost zoslabeny) a pouziva sa hlavne pre impedancne (rozumej odporove) prisposobenie pre dalsiu cast obvodu.

toto zapojenie je dost caste a nachadza sa aj v inych zosilnovacoch (fender, mesa boogie, engl, Diezel). Ale prave vo vyuziti tohto zapojenia su najvacsie rozdiely a mozno aj ten zakladny rozdiel medzi americkym a anglickym zvukom. Zatial co anglicke (alebo europske, pripadne este lepsie tie naj ampy - takto to je aj vo Voxoch, Diezeloch, Bogneroch, Soldanach a mnohych inych) pouzivaju toto zapojenie na napajanie ekvalizeru, americke ich maju vacsinou supnute na koniec.

Toto zapojenie sa tiez vyuziva na efektove slucky (v Dual rectifiery je katodovy sledovac aj pred aj za sluckou).
Obrázok užívateľa
left_hand

Prelampovanie

Poslaťod gimli853 » Str Jan 25, 2012 18:01

Zdravím chlapi. Kedže už mojim elektrónkam skončila takmer životnos (nemastný neslaný zvuk bez basov a chrapčanie z repra) na mojom Peavey VK50 tak idem prelampova...Len veľmi dôležitá otázka pre mňa...Aké lampy budú najvýhodnejšie...Chcem dosta z neho čo naj zvuk a chcem sa teda spýta či vysoká cena značkovej lampy napr. ENGL 6L6GC pár za 55€ znamená aj jej kvalitu a solídny zvuk ?...Alebo odporúčate prelampova nejakými inými značkami s menšou sumou a lepšou príp. rovnakou kvalitou ? Díky moc za radu. Cením si to.
gimli853

Poslaťod gimli853 » Str Jan 25, 2012 18:13

Zdravím chlapi. Kedže už mojim elektrónkam skončila takmer životnos (nemastný neslaný zvuk bez basov a chrapčanie z repra) na mojom Peavey VK50 tak idem prelampova...Len veľmi dôležitá otázka pre mňa...Aké lampy budú najvýhodnejšie...Chcem dosta z neho čo naj zvuk a chcem sa teda spýta či vysoká cena značkovej lampy napr. ENGL 6L6GC pár za 55€ znamená aj jej kvalitu a solídny zvuk ?...Alebo odporúčate prelampova nejakými inými značkami s menšou sumou a lepšou príp. rovnakou kvalitou ? Díky moc za radu. Cením si to.
gimli853

Poslaťod gimli853 » Str Jan 25, 2012 18:15

gimli853

Ďalší

Späť na Komba, zosilnovace, bedne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia