volume/expression pedál

Moderátor: Moderators

volume/expression pedál

Poslaťod 5tarda » Sob Júl 07, 2012 09:34

Zdravím, neviem presne k čomu sa používaju tieto pedále ale moja predstava je že mi to zosilní zvuk, akože napríklad pri sóle aby som iba tu chvílu pridal hlasu... Je to pravda? :D
Fender 212 R
Les Paul PSD + HB SD SH-1/3
Boss Chorus
5tarda

Poslaťod kubeno » Sob Júl 07, 2012 13:22

to co chces ty robi skor booster, volume pedal plni vacsinou funkciu ovladania volume nohou, asi tak isto ako ked ovladas volume potakom na gitare
Fender Stratocaster Jim Root signature powered by Seymour Duncan SH2+SH4

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
Obrázok užívateľa
kubeno

Poslaťod 5tarda » Ned Júl 08, 2012 17:31

a nemohol by si mi niaky doporuči??
Fender 212 R
Les Paul PSD + HB SD SH-1/3
Boss Chorus
5tarda

Poslaťod kubeno » Ned Júl 08, 2012 21:38

napriklad http://muziker.sk/gitarove-efekty/overd ... oster.html

cisto booster signalu.

druha moznost pouzit overdrive pedal, boss sd1 trebars, spevnis tym skreslenie komba a zosilnis volume. i ked som to v zivote neskusal na tranzistorovom kombe takze nviem ako to bude fungovat.

no atretia moznost, pockat kym sa ozve niekto dalsi z chalanov co vedia tretiu moznost odporucit s cim maju skusenosti oni
Fender Stratocaster Jim Root signature powered by Seymour Duncan SH2+SH4

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
Obrázok užívateľa
kubeno

Poslaťod kelley » Pia Aug 24, 2012 11:41

Je s podivem jak málo firem tuhle potřebu kytaristů pochopilo. Občas zesílit se na sólo potřebuje snad každý. Někdy se to řeší přepínáním kanálu na kombu, ale co když potřebujete v doprovodu i v sóle jen zkreslený zvuk ? Volume pedál to řeší jen částečně. Ten signál jen zeslabuje. To znamená normálně byste hráli na zeslabený signál a v sóle je potřeba přepnout na přímý signál. Jenže v doprovodu se pak už netrefíte zpátky na původní hlasitost... Takže to řeší například krabička MXR Microamp - ta signál z kytary při sešlápnutí skutečně jen trochu zesílí - a nic víc.
kelley

Poslaťod Ondskan » Str Sep 05, 2012 16:43

kelley píše:Je s podivem jak málo firem tuhle potřebu kytaristů pochopilo. Občas zesílit se na sólo potřebuje snad každý. Někdy se to řeší přepínáním kanálu na kombu, ale co když potřebujete v doprovodu i v sóle jen zkreslený zvuk ? Volume pedál to řeší jen částečně. Ten signál jen zeslabuje. To znamená normálně byste hráli na zeslabený signál a v sóle je potřeba přepnout na přímý signál. Jenže v doprovodu se pak už netrefíte zpátky na původní hlasitost... Takže to řeší například krabička MXR Microamp - ta signál z kytary při sešlápnutí skutečně jen trochu zesílí - a nic víc.

Dobrý volume má nastavenie minima, takže snáď zošliapnú na max a min neni až taký problém :wink: Ale áno, rieši to i ten booster :D
Gear:
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H - Wzmacniacz lampowy
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification
Obrázok užívateľa
Ondskan

Späť na Efekty

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť