moj homemadak

Moderátor: Moderators

Poslaťod TIPEK » Štv Apr 08, 2010 18:56

james_root píše:A ešte sa chcem opýta,či nemá niekto nejaké katalógové hodnoty ku lampe 6L6 GC ,potrebujem zistit aky ma odber anodoveho napatia a ine blbosti pre 50W koncak, a ešte kolko ohmovy odpor si dal milan miesto tej tlmivky do zdroja v soldane. lebo neviem či sa mi podarí zohna takú tlmivku.

daj tam :-D 100 ohm rezistor :- alebo take niečo kvazi ani ju tam enmsuiš dat :-D

kondiky ti možem aj predat do zdroja ked si ideš robit svoj navrh a nie kopiu originalu kde musiš mat aj original rozmerove sučiastky...
home made TELECASTER
HOME MADE zvex fuzz
Morley wah pwa
ds-1 keleey ultra mod
EHX small stone , small clone
analog dely belcat DLY-503 , ibanez delay DE7
Obrázok
Obrázok užívateľa
TIPEK

Poslaťod james_root » Sob Apr 10, 2010 21:24

Chcel som tam da okolo 20-30 Ohm odpor na 4W ci 5W ..
Kondiky už mám ,aj plošáky, len ešte musím navrhnú jeden pre usmernenie a stabilizaciu 12,3V pre zhavenie preampovych lamp.
Kukajte album: http://pokec.azet.sk/mravac/fotoalbumy/ ... 0-homemade zatial stojim na nedostatku financii, treba ešte sietove trafo,potaky,knofliky konektory, šasy a lampy..
Jackson DK2M
Golem preamp
T.C. Electronic G-Major
homemade lampáè
homemade 2x12" box with Celestion G12T-75

Obrázok
james_root

Poslaťod Milan1 » Štv Jún 10, 2010 09:12

Ja uz v poslednom case davam do ampov tlmivky... davam si ju vzdy navinut spolu s trafami do blatnej... ale ten odpor som davaval nieco od 100 do 200 ohmov... proste taky aby si mal zanim potrebne napätie =D A zanim hned kondenzatori sak vies.... Zhavenie tiez uz pouzivam vylucne jednosmerne stabilizovane... zo striedavim som mal vzdy problemy a tak som to potom dodatocne prerabaval na jednosmerne, no zbytocna robota... teraz s tym hned pocitam a pre male elektronky davam jednosmerne... avsak musi to byt vyborne vyfiltrovane inak to je este horsie ako striedava... ja davam kondik 4700uF potom stabilizator 12V ale na strednu nozicku dam diodu (zdvihne napätie o 0.6V) takze mam za stabilizatorom presne 12,6V ake je treba... a to este vyfiltrujem 4700uF kondikom a ani pri higaine tam neni poznat ani nazdak brumu...

http://pokec.azet.sk/mildo123/fotoalbum ... ed85f3c791

Tu teraz najdete obrazky jedneho ampu na ktorom teraz hravam, nakonci taky s bielou sasi... tam som tiez zozaciatku (aj na fotkacjh je to este stare) nedal ani tlmivku (je tam odpor 5W) a ani jednosmerne zhavenie... ono ako nebrumelo to ale ked som vypiekol naplne tak som to ocul trochu a to mne vadilo. Ja som perfekcionalista =D A tak som tam dorobil aj tu tlmivku a aj jednosmerne stabilizovane zhavenie a to by ste neverili... po brume ani naznak ani pri plnom volume a gaine... a porovnaval som tichost aparatu s jednym marshallom lampovym iba s troma elektronkami, toto ma 5 a odstup sum signal mal môj lepsi... normalne ze ten marsal sumel viac... ale aj tak pri takej hlasitosti pri ktorej som skusal sum keby som zahral tak sa asi doserem =D
IBANEZ RG 321 MH-RB (sh-4 a PAF Joe, Gotoh kobylka), Homemade celolampova hlava, Kustom QUAD ST412 A (4 x Vintage30), BOSS,
Obrázok užívateľa
Milan1

Poslaťod left_hand » Štv Jún 10, 2010 15:18

kde si si nechal vyrobit chasi? co stalo? a farbil si ho sam?
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
Obrázok užívateľa
left_hand

Poslaťod Milan1 » Štv Jún 10, 2010 19:05

Ze kde som si dal :) Karbina, vrtacka, ohybacka a kladivo =D A zvaril my to tatko autogenom.... striakal som to sam ale blbu farbu som mal je to olupane zospodu.... sak sprej... uz som povedal viac krat sprey nekupim. Mam kopmresor tak budem to striekavat tak lebo sa to lupa... a aj popisky som si zistil uz teraz davam do reklamky si spravit nalepku a je to super...
IBANEZ RG 321 MH-RB (sh-4 a PAF Joe, Gotoh kobylka), Homemade celolampova hlava, Kustom QUAD ST412 A (4 x Vintage30), BOSS,
Obrázok užívateľa
Milan1

Poslaťod james_root » Sob Jún 12, 2010 09:18

No tak to je aj u mna, vrtacka pilnik, a podobne:-D . Milan1 daval si na ten stabilizator 12V aj chladič? či sa moc nehreje, lebo predsa len Ecc83 ma jedna odber 0,15A a pri 5tich to uz je 0,75A ... a tú fintu s diodou na stabilizatore som niekde videl, a tiez to tak planujem spravit.. a ako riesis tie oddelene korekcie? prepinas aj pred aj za korekciami optoclenmi?
Jackson DK2M
Golem preamp
T.C. Electronic G-Major
homemade lampáè

Obrázok
james_root

Poslaťod Milan1 » Ned Jún 13, 2010 19:55

Chladic netreba... staci to prisrobovat o chasis... ale cez priechodku... nesmie sa to dotikat vodivo... Prepinam aj pred aj za... ale v predu ich treba este premostit odporom 1M lebo tie optocleny pri vypnutom stave su obmedzene na 150V a na tom katodovom sledovaci je viac... pozri nejake schemy rectifiera s optoclenami tam to tak je. Ja tam mam tusim 7 tych optoclenov... je to drahsie ako relatka ale vysledok je neporovnatelny....
Obrázok užívateľa
Milan1

Poslaťod james_root » Sob Júl 10, 2010 17:24

Teraz ked uz su tie prazdniny som daco opet porobil na zosiku, mozete kukat http://pokec.azet.sk/mravac/fotoalbumy/ ... 0-homemade . s tymi optoclenmi mas pravdu, je to lepsie ako relatka, len keby neboli take drahe :-( este cakam na potaky ktore maju prist za par dni a mozem smelo pajkovat.
Jackson DK2M
Golem preamp
T.C. Electronic G-Major
homemade lampáè

Obrázok
james_root

Predchádzajúci

Späť na Home made

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia