tiny terror

Moderátor: Moderators

tiny terror

Poslaťod pinkcore » Pia Mar 19, 2010 10:33

zdar!

postavil som tiny terror, 2xel84. vsetko ok az na jeden problem, po pusteni vysokeho napatia do obvodu sa na lampach objavi taka modra ziara, nie prilis vyrazna, ale je to vidiet.

predpokladal som ze problem by mohol byt v napatiach na anodach a na druhej mriezke. na anodach mam okolo 325v cca a na g2 skoro 320.

maximalne hodnoty pre el84 su Ua 300v a Ug2 250v.
no po prejdeni viacerych 15/18w schem su vsade B+ zhruba ako mam ja, tak teraz to celkom nechapem, v com moze byt problem. ale ta modra ziara sa mi nepaci.

trafo ma sekundar 250v.

nejaky postreh?

vdaka vopred.
Obrázok užívateľa
pinkcore

Re: tiny terror

Poslaťod left_hand » Pia Mar 19, 2010 13:26

pinkcore píše:zdar!

postavil som tiny terror, 2xel84. vsetko ok az na jeden problem, po pusteni vysokeho napatia do obvodu sa na lampach objavi taka modra ziara, nie prilis vyrazna, ale je to vidiet.

predpokladal som ze problem by mohol byt v napatiach na anodach a na druhej mriezke. na anodach mam okolo 325v cca a na g2 skoro 320.

maximalne hodnoty pre el84 su Ua 300v a Ug2 250v.
no po prejdeni viacerych 15/18w schem su vsade B+ zhruba ako mam ja, tak teraz to celkom nechapem, v com moze byt problem. ale ta modra ziara sa mi nepaci.

trafo ma sekundar 250v.

nejaky postreh?

vdaka vopred.

no ta modra ziara su elektrony ktore ficia ako opreteky z katody do anody. je to tym vyssim napatim. elektronka to znesie, ale jej zivotnost sa skrati.
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
Obrázok užívateľa
left_hand

tiniy terror

Poslaťod lu.diabla » Pia Júl 02, 2010 15:56

nazdar. strasne radd by som si aj ja postavil tohoto terrora.mam aj nejaku schemu rad by som si par veci overil. ak mas este nejaky material co sa tyka schem a trafakov tak by si mi mohol nejaky poslat? diky moc.
lu.diabla

Poslaťod pinkcore » Pia Júl 02, 2010 17:34

nejaky material mam, sice to moje je trochu prekopane oproti povodnej verzii, ale nemal by byt problem to rozbehat. trafa z gesu su fit, aj ked, mohli by byt aj lepsie, blizsie k originalu.
Obrázok užívateľa
pinkcore

tiny terror

Poslaťod lu.diabla » Ned Júl 04, 2010 11:35

v pohode teda :) tak vyskusam tie trafa z gesu.

http://www.trinityamps.com/ForumGallery ... v.1.11.jpg

http://thmq.mysteria.cz/diystompboxes.com/OTT/TT15.jpg
ja mam tieto dve schemy zatial, lebo nejake ine a lepsie som nenasiel. da sa to kludne podla nich spravit ??
lu.diabla

Poslaťod pinkcore » Ned Júl 04, 2010 11:39

jasne, da sa. akurat pocitaj s tym ze tie napatia tam budu o nieco vyssie.
Obrázok užívateľa
pinkcore

Re: tiniy terror

Poslaťod Ondskan » Ned Júl 04, 2010 18:13

lu.diabla píše:nazdar. strasne radd by som si aj ja postavil tohoto terrora.mam aj nejaku schemu rad by som si par veci overil. ak mas este nejaky material co sa tyka schem a trafakov tak by si mi mohol nejaky poslat? diky moc.

Zdar neviem či sa chceš zaobera výrobou aparátou, ale ak plánuješ ušetri tak sa ti to moc neoplatí. Na bazari tuto hlavu zozenes za vcelku malý peniaz, prvá ponuka 300e.
Gear:
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H - Wzmacniacz lampowy
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification
Obrázok užívateľa
Ondskan

Re: tiniy terror

Poslaťod Badman » Ned Júl 04, 2010 18:38

Ondskan píše:
lu.diabla píše:nazdar. strasne radd by som si aj ja postavil tohoto terrora.mam aj nejaku schemu rad by som si par veci overil. ak mas este nejaky material co sa tyka schem a trafakov tak by si mi mohol nejaky poslat? diky moc.

Zdar neviem či sa chceš zaobera výrobou aparátou, ale ak plánuješ ušetri tak sa ti to moc neoplatí. Na bazari tuto hlavu zozenes za vcelku malý peniaz, prvá ponuka 300e.

V dnesnej dobe, kedz sa da aj dobry amp kupit za facku by som sa na letovanie za ucelom usetrit vybodol.
Badman

tiny terror

Poslaťod lu.diabla » Uto Júl 06, 2010 12:19

jasna sak ja viem zo to nebude lacny peniaz ale uz ma nebavia stale len same marshalle. a rozmyslal som nad stavbou marshalla tmb 18w a tymto orange-om a jasne to vyhral terror:) a bavi ma skladat taketo vecicky aj ked to je palka ako svina ale sak postupne sa to da :) a diky za rady :)
lu.diabla

Poslaťod Badman » Uto Júl 06, 2010 19:59

Ak ta to bavi, tak je to uplne v poriadku. Drzim palce :)
Badman

Re: tiny terror

Poslaťod Milan1 » Str Júl 07, 2010 14:07

lu.diabla píše:v pohode teda :) tak vyskusam tie trafa z gesu.

http://www.trinityamps.com/ForumGallery ... v.1.11.jpg

http://thmq.mysteria.cz/diystompboxes.com/OTT/TT15.jpg
ja mam tieto dve schemy zatial, lebo nejake ine a lepsie som nenasiel. da sa to kludne podla nich spravit ??

Na tom layoute su inak zapojene potaky TONE a MASTER VOLUME ako je na scheme... Tym Master som si neni isty ci je dobre zapojeny natom layoute, Tone kontrol je tusim spravne na layoute a nie na scheme.... Mate to uz niekto vyskusane zapojene tak ako na layoute? Ako to funguje?
IBANEZ RG 321 MH-RB (sh-4 a PAF Joe, Gotoh kobylka), Homemade celolampova hlava, Kustom QUAD ST412 A (4 x Vintage30), BOSS,
Obrázok užívateľa
Milan1

Späť na Home made

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť