Kritizujte moju kapelu

Moderátor: Moderators

Poslaťod Ivan.ps » Pon Máj 09, 2011 18:05

Vďaka za názory páni:

Èo sa týka ukričaného spevu, tak si osobne myslím, že ak by gitary a vlastne celá dynamika skladby šlapala tak ako má, tak by ten spev nepôsopil ukričane.

Èo sa týka aranžov, asi máte pravdu, aj keď treba poveda aj to, že sme iba traja a nakoľko musím aj hra aj spieva, tak ma to sčasti obmedzuje, ale nechcem aby to znelo iba ako výhovorka. Asi by sa na tom dalo viac zamaka.

To cUggIO: Tak sme sa v tom štúdiu "krásne" oklamali, že už nemám chu dáva ani cent za nejaké premastrovanie. Za tie prachy top malo by dobre urobené hneď na prvýkrát. Èlovek sa učí na vlastných chybách.
Naposledy upravil Ivan.ps dňa Pon Máj 09, 2011 22:01, celkovo upravené 1
Roland RD-700NX, Korg PA-600, TC Helicon Harmony-M, RCF ART-310A MK III, Mackie 802 VLZ 3, AKG K-240 MKII, Vintage V100, Zoom G2Nu
Obrázok užívateľa
Ivan.ps

Poslaťod cUggIO » Pon Máj 09, 2011 18:10

Ivan.ps píše:To cUggIO: Tak sme sa v tom štúdiu "krásne" oklamali, že už nemám chu dáva ani cent za nejaké premastrovanie. Za tie prachy top malo by dobre urobené hneď na prvýkrát. Èlovek sa učí na vlastných chybách.

Jop, verim tomu, potom mi posles nazov nech viem kam nemam ist :D:D:D:D

edit: na margo aranzov, podla mna to je v pohode, kedze ste traja tak to aspon zahrate nazivo tak ako to je nahrate.....
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
Obrázok užívateľa
cUggIO

Poslaťod plach » Pon Máj 09, 2011 18:38

..tiež si myslím, že pomohlo by to ešte premieša
...bicie nejak oproti činelám sú akésii nevyvážené...aspoň tak sa mi zdá,..ale v rôznych častiach to vyždy vyzneje akosi inak,...
..a spev je nejak nahlas? ...

ale určite by pomohli tomu nejaké výraznejšie druhé hlasy..podľa možností teda, tak ako to je teraz, sa mi zdá, že to tak trochu špatí...

no, na druhej strane, nezdá sa mi, žeby im nejak extra chýbala energia..., čosi je tam skratka citi

veď skúste /ak nemáte/ jednotlivé nahrané stopy získa, a pokúsi sa to nanovo zmieša sami...možno sa niečo podarí (respektíve, zrieši nejakú tú reklamáciu..teda..neviem ako to funguje v štúdiach, či je to možné.ale za skúšku ...)

apropo bubenik...toto je možno zvrhlé ale :D..čo tak hra s bicími z nejakej mašiny? :D, hoc na druhej strane,..ak je to rozumný človek, tak určite bude vedie prija konštruktívnu kritiku
Obrázok užívateľa
plach

Poslaťod ~beowulf~ » Pon Máj 09, 2011 18:39

Nahrané je to tak ako je, určite to mohlo by lepšie, ale v tom nevidím najmenší problém.. Aj aranže mohli by košatejšie, ale to tiež nie je hlavný problém nahrávky, pre prezentáciu kapely by to stačilo.. Je to skrátka zle zmiešané, zvukmajster sa s tým veľmi nenatrápil. Hlas je príliš nahlas, zbytok je prekomprimovaný, má málo dynamiky a je dos plochý. Chýba tomu jas aj telo (čiže niečo hore aj niečo dole).

Zhrnul by som to tak, že nahrávka je oveľa horšia ako samotná kapela, a že vám veľmi nepomôže pri sebaprezentácii.
Cort M600 Black cherry sunburst (C 12-56)
IMG StageLine GAT-100R + 2x12 " Vin30
AKG D5S
E-MU 0202
CME M-Key
Obrázok užívateľa
~beowulf~

Poslaťod cUggIO » Pon Máj 09, 2011 18:52

plach píše:veď skúste /ak nemáte/ jednotlivé nahrané stopy získa, a pokúsi sa to nanovo zmieša sami...možno sa niečo podarí (respektíve, zrieši nejakú tú reklamáciu..teda..neviem ako to funguje v štúdiach, či je to možné.ale za skúšku ...)

Myslim ze reklamaciu nezoberu :D:D:D ale to s tymi stopami ma napadlo, sak mate tie jednotlive stopy, nie?(teda aspon ja si to predstavujem tak ze ked nieco nahram v studiu dostanem jednotlive stopy na nejakom nosici plus vysledny mix...) Skuste ich zobrat Lacovi Baranayovi resp. skuste to zmixovat sami....
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
Obrázok užívateľa
cUggIO

Poslaťod mallacko » Uto Máj 10, 2011 08:01

Suhlas s beowulf. Za vikend nahrat, zmixovat, zmastrovat je celkom rychlost. Teraz pocujes ako znie takto narychlo nahraty projekt.

V podstate by sa to malo nanovo premiesat, najst kazdemu nastroju svoje frekvencne miesto, pri hladani zvuku pre nastroje a mixaz je najlepsie mat nejaku referencnu nahravku ku ktorej sa chces priblizit a neustale treba porovnavat. Len tak dojdes k vysledku, ktory ta uspokoji.

PS: Nepaci sa mi frazovanie v pesnicke Voskova figurina.
bandzone.cz/antares
mallacko

Predchádzajúci

Späť na Off topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 5 hostia