NOVA ZNACKA Bugera

Moderátor: Moderators

NOVA ZNACKA Bugera

Poslaťod Druppy » Pon Aug 20, 2007 08:58

zdravim vas, videl som na jednej stranke novu znacku Bugera a zaujali ma ich lampove hlavy , rucne robene, a za velmi vyborne ceny !!!!!! neviete aky to ma priblizne zvuk na aky styl sa to hodi a ci su kvalitne !!
tu je link na tie hlavy http://www.guitarshop.cz/CZ/show.asp?ca ... 0&fID=1191
Obrázok užívateľa
Druppy

Poslaťod illusion » Pon Aug 20, 2007 09:02

vyzera to lakavo, ale da sa za taku cenu vyrobit dobra hlava?
Obrázok užívateľa
illusion

Poslaťod Druppy » Pon Aug 20, 2007 09:07

illusion píše:vyzera to lakavo, ale da sa za taku cenu vyrobit dobra hlava?

tiez som nad tym rozmyslal ale ked si zoberies napr. Peavey valveking stoji tiez tak +/- par stoviek a su na neho velmi vyborne recenzie a chvalia ho niektory ze sa to za tu cenu oplati
Obrázok užívateľa
Druppy

Poslaťod illusion » Pon Aug 20, 2007 09:11

valveking stoji 15 000,- a ma 50W a tieto hlavy stoja priblizne, tak a maju 120W. podla mna to moze byt v pohode, ale nejaky zadrhel tam urcite bude. :) AC30 hlava od VOX stoji 23 000Kc a to je 30W a tieto maju 120W a su lacnejsie o 10 000,-.
Obrázok užívateľa
illusion

Poslaťod Druppy » Pon Aug 20, 2007 09:22

pokial viem tak peavy valveking (gitarova hlava) stoji 15 125 Sk a ma 100W ale navadi
Obrázok užívateľa
Druppy

Poslaťod sewo » Pon Aug 20, 2007 10:08

illusion píše:valveking stoji 15 000,- a ma 50W a tieto hlavy stoja priblizne, tak a maju 120W. podla mna to moze byt v pohode, ale nejaky zadrhel tam urcite bude. :) AC30 hlava od VOX stoji 23 000Kc a to je 30W a tieto maju 120W a su lacnejsie o 10 000,-.

No valveking hlava stoji asi 15000 a ma 100W :D A nemozes porovnavat valveking, alebo tieto bugera hlavy s Voxom AC30. To je ina kvalita a ovela vyssia trieda.

Myslim ze to nebude hrat zle. Nieje to asi nic pre fajnsmekrov, ale ked z lacnych aparatov ako je valveking alebo IMG Stage Line moze liezt slusny zvuk tak aj toto moze byt v pohode aparat.
sewo

Poslaťod styrioci » Pon Aug 20, 2007 10:36

myslim, ze to bude hrat podobne ako peavey 6505, XXX a JSX. staci si pozriet, ze na pozadi stoji firma behringer, pozriet si spomenute aparaty, porovnat s ponukanymi aparatmi od bugery, zratat si 2 a 2 a dalsie kopie su na svete :D (cisto moja spekulacia, aj ked som sa stretol uz s viacerymi podobnymi nazormi)

ako hrat to nemusi zle, hlavne ak to su naozaj kopie peaveycok, skor by som sa obaval toho ako na tom budu s kvalitou.
Obrázok
Obrázok užívateľa
styrioci

Poslaťod Predator » Pon Aug 20, 2007 10:38

Sú to kópie Peavey ampov, čo som zachytil info na nete, tak vraj je to obšlahnuté komplet, ešte aj plošáky sú údajne rovnaké. Neviem to osobne a zaručene, len predávam, čo som kúpil ...
Nezabúdajme na to, že sme muzikanti a treba hlavne hra a tvori ... a nie vybíja sa nezmyselnou nenávisou ku ¾uïom s iným názorom.
Predator

Poslaťod jivo » Pon Aug 20, 2007 15:22

a to "rucne robene" znamena asi, ze niekto "rucne" stlacil gombik a zacala sa pasova vyroba :D .

a ano, su to okopirovane peaveycka, ved podla mna ked sa behringer snazil okopirovat design aj nazov co najverenejsie (ale tak, aby neboli pravne postihnutelni), tak sa tym snazil povedat, tuto je nasa verzia peaveycok ovela lacnejsie a samozrejme, aj s podobnym zvukom.
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
Obrázok užívateľa
jivo

Poslaťod Predator » Pon Aug 20, 2007 16:36

To nie je na závadu veci. Prospeje to všetkým:

1. Muzikantom majúcim hlboko do vrecka, ktorí sa dostanú k poriadnemu aparátu a nebudú si kupova tranzistorové šumítka, čo aj tak nehrajú ako treba. Každý má ma šancu hra na dobrom stroji.

2. Firme Bugera (Behringer). Tieto výrobky budú podľa mňa obľúbené a často kupované.

3. Vlastníkom "originálnych" 5150 (i aj II), JSX a Triple XXX. Ich cena z dôvodu, že sú to originály, ešte viac stúpne, najmä rokmi.

4. Firme Peavey, lebo to bude výzva pre ich vývojové oddelenie prís s totálne novými modelmi, ktoré nebudú ma kópie a budú jedinečné svojím zvukom. Popoženie sa tým vývoj a "rafinácia" ich produktov. Pre firmu nie je dobrá vec, keď stagnuje a dookola vyrába to isté, ale to, keď vylepšuje, zdokonaľuje, prináša nové modely.

5. Muzike ako takej. Vďaka možnosti dosta sa za únosný peniaz k dobrému zvuku pomaly prestane by podstatné, kto na čom hrá, a skôr to, čo hrá. Je to nutné, lebo už to vyzeralo tak, že z hrania na gitare sa už pomaly stávala vec toho, kto na čo má peniaze, a nie talent.

Holt, to je globalizácia, ktorá na začiatku priniesla pozitíva iba výrobcom cez zníženie nákladov na výrobu, ale teraz sa prejavuje aj tento sekundárny efekt. Konečne globalizáciu pozitívne pocíti na svojej peňaženke aj zákazník.
Nezabúdajme na to, že sme muzikanti a treba hlavne hra a tvori ... a nie vybíja sa nezmyselnou nenávisou ku ¾uïom s iným názorom.
Predator

Poslaťod Tom70 » Pon Aug 20, 2007 17:22

Predator píše:To nie je na závadu veci. Prospeje to všetkým:

1. Muzikantom majúcim hlboko do vrecka, ktorí sa dostanú k poriadnemu aparátu a nebudú si kupova tranzistorové šumítka, čo aj tak nehrajú ako treba. Každý má ma šancu hra na dobrom stroji.

2. Firme Bugera (Behringer). Tieto výrobky budú podľa mňa obľúbené a často kupované.

3. Vlastníkom "originálnych" 5150 (i aj II), JSX a Triple XXX. Ich cena z dôvodu, že sú to originály, ešte viac stúpne, najmä rokmi.

4. Firme Peavey, lebo to bude výzva pre ich vývojové oddelenie prís s totálne novými modelmi, ktoré nebudú ma kópie a budú jedinečné svojím zvukom. Popoženie sa tým vývoj a "rafinácia" ich produktov. Pre firmu nie je dobrá vec, keď stagnuje a dookola vyrába to isté, ale to, keď vylepšuje, zdokonaľuje, prináša nové modely.

5. Muzike ako takej. Vďaka možnosti dosta sa za únosný peniaz k dobrému zvuku pomaly prestane by podstatné, kto na čom hrá, a skôr to, čo hrá. Je to nutné, lebo už to vyzeralo tak, že z hrania na gitare sa už pomaly stávala vec toho, kto na čo má peniaze, a nie talent.

Holt, to je globalizácia, ktorá na začiatku priniesla pozitíva iba výrobcom cez zníženie nákladov na výrobu, ale teraz sa prejavuje aj tento sekundárny efekt. Konečne globalizáciu pozitívne pocíti na svojej peňaženke aj zákazník.

Ja to vidim asi takto:

1. Muzikanti majuci hlboko do vrecka si to kupia, kym zo bude stat v skusobni tak to bude ok ale ked s tym zacnu koncertovat tak sa to za par mesiacov pokazi, muzikanti budu nestastni, nervozni, dosetria a kupia si peavey alebo mesu, ale peavey a mesa bude uz kvalitou tiez niekde inde (vid bod 4).

2. Ano

3. To nemyslim, tych zosikov bolo vyrobenych tolko ze nikdy nebudu vyhladavane zberatelmi

4. Vyvojove oddelenie vymysli ze peavey zacne vyrabat take iste shity ako behringer, lebo inak nebudu vediet konkurovat (prosim slovo "shit" brat s rezervou)

5. k tomuto sa neviem vyjadrit, to by bolo na dlhsiu debatu. Kazdopadne firmy typu Behringer mozu za to ze skutocne kvalitne veci su cim dalej drahsie a menej dosiahnutelne, ale zase veci ktore su "OK" idu s cenou dole.

Takze celkovo vzate, ja z tychto lacnych vyrobkov nemam nejaku extra velku radost, nastastie som uz dufam co sa tyka aparatov vybaveny mozno do konca zivota, takze to vlastne nemusim riesit. :D
Music Man Silhouette 2001
Gibson SG Standard 1999
Greco '59 Les Paul 1983
Fender Strat Standard MIM 1999 (Na predaj)
George Dennis Wah - SD1 - TR2 - CE2 - DD6 - TU2
Laney VC - 30 + Laney 2x10
Marshall JCM 800 2210 + Marshall 4x12
Obrázok užívateľa
Tom70

Poslaťod fikus-kukis » Pon Aug 20, 2007 18:18

Za 13 - 15 000 Kč sa spravi kvalitná celolampová hlava.
Obrázok užívateľa
fikus-kukis

Poslaťod Tom70 » Pon Aug 20, 2007 18:22

fikus-kukis píše:Za 13 - 15 000 Kč sa spravi kvalitná celolampová hlava.

to je mozne, ale jedine home made ked sa v tom vyznas. Velka firma ti za 13-15 tisic kvalitnu lampovu hlavu nepreda, lebo by z toho nevyzila.

Treba si uvedomit ze Behringer nie je Spolok sv.Vojtecha, im nejde o to aby sa muzikanti mali dobre, im ide o to aby mali zisk.
Gibson SG Standard 1999
Greco '59 Les Paul 1983
Obrázok užívateľa
Tom70

Poslaťod spyros » Pon Aug 20, 2007 18:34

Tom70 píše:4. Vyvojove oddelenie vymysli ze peavey zacne vyrabat take iste shity ako behringer, lebo inak nebudu vediet konkurovat (prosim slovo "shit" brat s rezervou)

Nedal by som ruku do ohna, ze tie Bugery robia v rovnakej sikmookej :-D tovarni ako Valveking...
Terazky hram: Fender Telecaster, Tokai LC50, A&L Cutaway, NI Audio Kontrol 1
Terazky pocuvam: Blackfield, Dredg, Jeff Buckley, Jimi Hendrix, Fair to Midland, Smažíci se tykve, Gaate
Obrázok užívateľa
spyros

Poslaťod Druppy » Pon Aug 20, 2007 19:35

ja teda rozmyslam nad kupou peavey valveking ale ako vidim moc ho nemusite!! ja som sa chel len ujistit v tom ze bugera nie je lepsia ako peavey. snad sa mi ta kupa oplati
Obrázok užívateľa
Druppy

Poslaťod spyros » Pon Aug 20, 2007 20:08

Druppy píše:ja teda rozmyslam nad kupou peavey valveking ale ako vidim moc ho nemusite!! ja som sa chel len ujistit v tom ze bugera nie je lepsia ako peavey. snad sa mi ta kupa oplati

Peavey Valveking je lepsia kupa ako Bugera, ktoru tu nikto nema a nepozna. Valveking ma uz vela ludi a skusenosti su velmi pozitivne v ramci pomeru cena/vykon.
Terazky hram: Fender Telecaster, Tokai LC50, A&L Cutaway, NI Audio Kontrol 1
Terazky pocuvam: Blackfield, Dredg, Jeff Buckley, Jimi Hendrix, Fair to Midland, Smažíci se tykve, Gaate
Obrázok užívateľa
spyros

Poslaťod Mario Bross » Pon Aug 20, 2007 20:51

keby mne okopiroval behriger nejaky moj aparat tak sa naserem a zavrem mu fabriku...to je najmemej **** napad aj dizajn a vyrabat to a este ma aj odvahu to predavat...niektore veci v poho ale vsetko kopirovat? :roll:
Ibanez SZ520QM,
Soldano SLO-100(homemade),
Obrázok

------------------------------------------------
Obrázok užívateľa
Mario Bross

Poslaťod VORTEX » Pon Aug 20, 2007 21:16

Predator píše:Vďaka možnosti dosta sa za únosný peniaz k dobrému zvuku pomaly prestane by podstatné, kto na čom hrá, a skôr to, čo hrá. Je to nutné, lebo už to vyzeralo tak, že z hrania na gitare sa už pomaly stávala vec toho, kto na čo má peniaze, a nie talent.

No s tymto musim len suhlasit, pretoze uz sa mi fakt zda jak citam niektore fora, jak keby bolo dvolezitejsie, nie kto ako hra, ale k to na com hra...
Proste najvacsi sef je ten kto ma tu najlepsiu supre spica apraturu :roll:

sorry musel som musel som zabrdnut :P
Obrázok
Obrázok užívateľa
VORTEX

Poslaťod Tom70 » Uto Aug 21, 2007 00:19

spyros píše:
Tom70 píše:4. Vyvojove oddelenie vymysli ze peavey zacne vyrabat take iste shity ako behringer, lebo inak nebudu vediet konkurovat (prosim slovo "shit" brat s rezervou)

Nedal by som ruku do ohna, ze tie Bugery robia v rovnakej sikmookej :-D tovarni ako Valveking...

Vsak presne o tom hovorim
Gibson SG Standard 1999
Greco '59 Les Paul 1983
Obrázok užívateľa
Tom70

Poslaťod sewo » Uto Aug 21, 2007 06:55

spyros píše:Peavey Valveking je lepsia kupa ako Bugera, ktoru tu nikto nema a nepozna. Valveking ma uz vela ludi a skusenosti su velmi pozitivne v ramci pomeru cena/vykon.

Lenze tak isto ako nikto nema skusenosti s Bugerou, tak nemali skusenosti ani s Valvekingom. A kazdy hovoril ze to nemoze hrat dobre za tie peniaze a ze to je shit. Ja by som do tej Bugery siel. Mozno si to zopar ludi casom kupi a budu to preferovat tak, ako teraz majitelia Valvekingu. Bolo by dobre to vyskusat. Podla mna to moze byt dobre. A inak komba od nich sa pohybuju okolo 20000 a 100W kombo Valveking stoji 17500.
Ja tiez nemam nejake zname kombo, ale podla mna hra super.
sewo

Ďalší

Späť na Archiv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia