Recenzia - Boss CH1 Super Chorus

Moderátor: Moderators

Recenzia - Boss CH1 Super Chorus

Poslaťod Dejvo DBTA » Štv Sep 13, 2007 14:35

Boss CH1 Super Chorus.

Obrázok

Boss CH1 je klasická krabica od IMO jednej z naj firiem na svete. Ich krabice hrajú viac menej velmi dobre, neskutočne dlho vydržia, so svojich skúseností by som napísal, že sú takmer nezničitelné...je to taká istota.

Super Chorus je jeden z mnohých ktoré Boss robí, dá sa poveda, že základný, lebo má ešte CE5, CE20...

Krabička je to pevná, je z kovu, baterka sa dáva velice jedoducho, po odšróbovaní matice. Vstup pre 9V adaptér je z prednej strany. Má dva výstupy, buď ide gitarista mono, alebo môže ís do sterea.

Na čelnom panely sú 4 otočné ovládače. Level, Eq, Rate, Depth. Ovládačom Level sa volí úroveň chorusu, teda celkového primiešania efektu do výsledného zvuku. EQ ovládač slúži na nastavenia výšok, smerom doprava, alebo basov smerom dolava. Ovládač Rate je v podstate intenzita chorusu, v maximálnych polohách je chorus totálne plný, tóny su už vlastne rozladené. Posledný ovládač Depth je akoby håbka efektu, neviem to presne popísa, ale pridáva mu taký farbu zvuku.

Ja osobne mám chorus takmer stále zapnutý, aj na skreslenom zvuku, a preto ovládačom Rate narábam velmi opatrne. Nechávam ho mierne pred polovicou. Dofarbenie zvuku je velmi dobré ovládačom Eq, lebo pekne reaguje. Je tam počutelný rozdiel či má človek ovládač na polke, v trištvrke a podobne. Ja osobne nemám rád zabasovaný chorus, nechávam eq trošku za polkou. Úroveň Depth jaksi celkovo dodáva chorusu objem, jeho håbku, silu. Dávam ho na trištvrte. Avšak na čistom zvuku, by som ubral depth a pridal rate. Èlovek dostane krásny priezračný zvonivý zvuk ktorý sa dá poču na barsakej nahrávke.

S týmto chorusom nie je problém dosta taký valivý zvuk a la Zakk Wylde, ale ani cinkyvý, priezračný, miestami až ostrý tón ako trebars Metallica.

Nevidím na ňom žiadne nedostatky, má pekný zvuk, funguje spolahlivo, vyhotovenie klsiké Bossácke. Netreba tam ďalšie funkcie, pre tých čo sa chcú s chorusom viacej vyhra je tu buď Boss CE5 alebo CE20. To je vlastne možno jediné mínus, aj keď nie nejaké závažné. Èlovek sa s Super Chorusom može hra dlho, dostane všelijaký zvuk, ale časom vlastne príde na to, že zmeny sú len kozmetické. Avšak ako hovorím, na to ak človek chce dosta aj z velmi skresleného zvuku objem a doda mu priestor je to super, a dá sa dosta aj bohovský čistý chorus sound. V kombinácií s jemným delayom je to jedna báseň...

Plusy:

Zvuk
Vyhotovenie
Jednoduché ovládanie
Cena

Mínusy:

Zatial som si nič nevšimol 8)

Pre Jiva: Možeš to buchnú do recenzií, dik bracho.

S pozdravom, Dejvo.
Nevím niè!
Obrázok užívateľa
Dejvo DBTA

Poslaťod jivo » Štv Sep 13, 2007 16:48

Dejvo: no problem, akoby sa stalo 8) .

a pekny textik :wink: .

p.s. ty ten chorusisko pouzivas vsade a stale, aj na sola a velmi skreslene zvuky? fiha, no to by asi mna obtazovalo.
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
Obrázok užívateľa
jivo

Poslaťod Predator » Štv Sep 13, 2007 17:28

Ja mám jeden preset v muláku, kde je delay s chorusom, hrajem s ním na čistý aj skreslený zvuk, a toho chorusu treba da iba jemne s citom, ináč to zo skresleného tónu uberá dravos, zmäkčuje ho a robí z gitary akýsi skoro klávesový lead. Proste ako u každého efektu, treba s ním narába citlivo a vyhnú sa výraznému chorusovaniu skreslených tónov, iba trochu dofarbi a nafúknu.

Z extrémov typu "šialené skreslené vlny" či "letiaca stíhačka" som už vyrástol.
Nezabúdajme na to, že sme muzikanti a treba hlavne hra a tvori ... a nie vybíja sa nezmyselnou nenávisou ku ¾uïom s iným názorom.
Predator

Poslaťod Dejvo DBTA » Štv Sep 13, 2007 18:04

jivo píše:Dejvo: no problem, akoby sa stalo 8) .

a pekny textik :wink: .

p.s. ty ten chorusisko pouzivas vsade a stale, aj na sola a velmi skreslene zvuky? fiha, no to by asi mna obtazovalo.

Ano, mam ho zapnuty takmer nepretržite. Až na jednu či dve piesne, inač je stale zapnuty.
Nevím niè!
Obrázok užívateľa
Dejvo DBTA

Poslaťod Dejvo DBTA » Štv Sep 13, 2007 18:07

Predator píše:Ja mám jeden preset v muláku, kde je delay s chorusom, hrajem s ním na čistý aj skreslený zvuk, a toho chorusu treba da iba jemne s citom, ináč to zo skresleného tónu uberá dravos, zmäkčuje ho a robí z gitary akýsi skoro klávesový lead. Proste ako u každého efektu, treba s ním narába citlivo a vyhnú sa výraznému chorusovaniu skreslených tónov, iba trochu dofarbi a nafúknu.

Suhlasím, treba s chorusom, ktory ide aj na fakt tvrdy zvuk narabat citlivo, avšak všetko je otazka vkusu.

Ja ho mam nastaveny asi tak, že ke´d tam je ok, niektory ludia sa aj čudovali, keď som im povedal, že tam je chorus, ale keď som ho vypol, hop :shock: , zrazu tam niečo chybalo...

Suhlas.

Dejvo.
Nevím niè!
Obrázok užívateľa
Dejvo DBTA

Poslaťod jivo » Štv Sep 13, 2007 18:20

aha, jasne :wink: .
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!