pirátství

miesto pre vaše názory, nápady, kritiku

Moderátor: Moderators

pirátství

Poslaťod pigas » Pon Máj 16, 2005 17:13

můj názor je takový že Muziker není solidní obchod ale spolek pirátů
snažících se živit na poctivých českých obchodnících a na jejich penězích
vynaložených na reklamu.
Mnoho českých firem které mají výhradní zastoupení na určité značky
by se měli spojit a hromadně zažalovat Muziker za nekalou soutěž.
Na co má muziker výhradní zastoupení? skoro na hovno. pouze nakupuje od západních distributorů a kurví obchod v čechách.
Lidi nakupujte u českých zavedených firem a podporujte je!!!! pouze oni vám nabídnou stálou kvalitu a servis. postupně uvidíte jak poctiví obchodníci budou mizet a tihle mizerové budou zvyšovat ceny
nenechte se oblbnout cizákama a podporujte český obchodníky!!!!!!
Luboš
pigas

Poslaťod jivo » Uto Máj 17, 2005 08:09

ha ha, trhovy mechanizmus je swina... :D
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
Obrázok užívateľa
jivo

Preco okradat nasich zakaznikov?

Poslaťod Dusan Muziker » Uto Máj 17, 2005 08:18

Dobry den pane Pigasi alebo Lubosi ale asi aj tak sa tak nevolate

V prvom rade Vam chcem podakovat za pozitivnu reklamu, konkurencieschopne ceny su nasim hlavnym kredom a taketo uznanie od obchodnika je velmi povzbudzujuce. Skoda ze ste neuviedli konkretne, o ktore distribuovane znacky Vam ide, mohli sme byt konkretnejsi.

Vo vseobecnosti sa Vas chcem ale spytat, aky je podla Vás dovod, aby cesky alebo slovensky zakaznik platil omnoho viacej za produkt ako plati nemecky zakaznik? Vy predavate kvalitnejsie verzie modelu ako v nemecku? Alebo len preto, ze vy mate na danu znacku zastupenie, resp. monopol? Podla mna zakaznika tieto veci nemozu zaujimat, zastupenia, DPH, dane zo zisku, rozne poplatky obchodnikov, atd. Muziker si mysli a to aj presadzuje, ze nasi zakaznici maju mat podobne ceny ako zakaznici na zapade, pokial je to v nasich silach.

S pozdravom

Dusan, Muziker
Obrázok užívateľa
Dusan Muziker

Poslaťod pigas » Uto Máj 17, 2005 08:32

samozřejmě že zákazník by měl mít podobné ceny jako na západě jenom
je tu malý háček, německý obchodník má při součesném kurzu koruny
o 6kč levnější dolar, takže když nakoupí stejné zboží v USA řekněme
za 100 USD, tak čecha vyjde na 2400,- když ho koupí němec tak za stejný produkt zaplatí v přepočtu 1.800,-..takže nedělejte z českých obchodníků zloděje, protože oni nemůžou za to že jsme na úrovni na jaký jsme. Není tajemství že většina obchodníků prodává s 25% marží a musí z
toho zaplatit nájem zaměstnance a často jim nezbývají peníze navíc
čeští dovozci na rozdíl od vás mají tu zodpovědnost, že dávají obživu a práci spoustě poctivých obchodníků co prodávají hudební nástroje.
Je krajně nefér že z nich děláte zloděje co natahují ceny to je naprostá lež
a neberu ani jeden váš laciný argument
pigas

Poslaťod Dusan Muziker » Uto Máj 17, 2005 08:47

Dobry den
My mame zvacsa mensie rabaty, zamestnavame urcite viac ludi ako vy a odvadzame dane tak, ako kaze zakon. Reklamujeme tiez, platime prenajom a ostatne naklady tak isto ako ini obchodnici. A aj tak si myslime, ze to je starost obchodnika a nie zakaznika. Proste jeho to nezaujima.
Nerobime z ceskych obchodnikov zlodejov, to ste napisali vy. Vela distributorov sa prisposobilo cenam v zahranici a s tymito obchodnikmi sa snazime aj spolupracovat.
Vy viete kto sme my, mozno by bolo zaujimave povedat, kto ste vy, aby sme mohli debatovat k veci ...
Musim sa vzdialit od pocitaca, urcite sa ale neskor do debaty opat pripojim.
Dusan Muziker
Obrázok užívateľa
Dusan Muziker

Poslaťod pigas » Uto Máj 17, 2005 10:46

není důležité kdo jsem a co dovážím, stejně naše debata nebude mít na
vaše obchodní praktiky vliv, akorát mi budete vnucovat názor, že vše děláte pro zákazníka a podrážení cen je běžná věc mimochodem
není pravda, že jste svojí politikou naštvali i firmu ..., která dováží Fendera?
L.
pigas

Poslaťod zigo33 » Uto Máj 17, 2005 11:59

nechapem dovod preco by mali byt pirati... proste tak to v trhovej ekonomike chodi konkuruje sa cenou a ak to niekto nedokaze musi si najst iny sposob ako konkurovat... ohovaranim to nejde. podla mna je muziker super obchod!
Obrázok užívateľa
zigo33

Poslaťod pigas » Uto Máj 17, 2005 12:47

já se nebojím konkurence, dělám v kšeftě 14 let a zažil jsem již mnoho
klidně řeknu, že si i mnohých konkurentů vážím, protože svých úspěchů
dosáhli čistým způsobem.
to se ale bohužel netýká Muzikeru a můj názor má 99 % poctivých obchodníků.
velký podíl má na dnešním způsobu obchodování EU, kdy se odbourávají
zaběhnutá pravidla obchodování a kdy je prakticky dovoleno komukoli
cokoli. V tomto ohledu je mým vzorem USA, volnost trhu, ale také s určitými pravidly.
L.
pigas

Poslaťod jivo » Uto Máj 17, 2005 13:05

pigas: skus pouzit nejake seriozne a vecne argumnety, ktore sa nedaju vyvratit. hovoris o tom, ze muziker svoje uspechy dosiahol necistym sposobom, ale nenapisal si akym. takze, nech sa paci, vsetci sme zvedavi.
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
Obrázok užívateľa
jivo

Poslaťod zigo33 » Uto Máj 17, 2005 13:36

uplne suhlasim s jivom furt tu pises o nekonkretnych veciach...
Obrázok užívateľa
zigo33

Není problém zajet si do zahraničí, ale teď už není důvod...

Poslaťod mxpx » Uto Máj 17, 2005 13:40

Také se chci přidat do této debaty. Já osobně jsem si pro svůj nástroj do zahraničí několikrát jel a věřte mi, že mě to vyšlo levněji, než si ho nechat objednat u "poctivého českého obchodníka". To je první věc. Druhá je ta, že když jsem měl zájem o kytaru, musel jsem na ni složit 50% zálohu, pak jsem čekal 7 měsíců, než mi to dovezli a když po té době člověk zjistí, že mu nevyhovuje a obchodník mi za to ještě vynadá, sorry to je trapný. Teď si zajdu do Muzikeru, kde jsou ceny takové, že už se mi nevyplatí moje "cestování po světě" a výběr maj ohromnej, takže si můžu z různých značek VYZKOUŠET (což mi ani u některých "poctivých českých obchodníků" ani nebylo povoleno) a ještě si smočím, u některých věcí měli i u jednotlivého výrobku víc kusů!!! Mám od nich mnoho věcí a jsou to opravdu kvalitní originál nástroje. Nevidim důvod, proč bych šel nakupovat jinam!
Obrázok užívateľa
mxpx

Poslaťod pigas » Uto Máj 17, 2005 13:58

jasně já jsem z ameriky taky dovezl kámošovi originál Jazz Bass za 20 tisíc, ale to je úplně jiný trh.
Konkrétně? jde o to, že Muziker nakupuje zboží od německých dealerů
kteří kupují díky dobrému kurzu eura dolar o 6 kč levněji než český obchodník, takže němec zaplatí za americkýho fendra který stojí
např. 1000USD o 6000kč v přepočtu méně než český obchodník
proto se vám všem zdá, že vás čeští obchodnici okrádají, ale nemůžou za to.....největší sviňárna je to že muziker nakoupí levněji od němců a potom
dělají machry, že jsou nejlevnější...to dokáže každý a navíc čeké firmy
musejí dát prostor dalším obchodníkům aby si taky vydělali ve svých
obchodech to je snad normální...pokuste se na to všechno podívat trochu
jinýma očima.....a probuďte se už
L.
pigas

Poslaťod Dusan Muziker » Uto Máj 17, 2005 14:12

Rad by som reagoval, avsak to s tymi kurzami presne nerozumiem. Podla mna nemecky obchodnik nakupuje dolar priblizne rovnako ako cesky obchodnik. Keby sa takato nejaka anomalia naozaj vyskytla na bankovom trhu, niktori by sa behom hodin stali multimiliardari. Takze podla mna cez kurzy to nejde, musite este nieco prihodit ... Alebo mi to skuste niekto vysvetlit, pripustam, mozem sa mylit aj ja.
Obrázok užívateľa
Dusan Muziker

Poslaťod undert4ker » Uto Máj 17, 2005 14:48

uz som tu pisal myslim o cenach v USA a v Ceskej republike, po prepočte na slovenske koruny mi vysiel rozdiel 10000 SK,- a to u Cechov a nieto este u nas. Ale pre istotu sa v muzikeri ziadne Gibson gitary nepredavaju, takze nemam co prepocitat. a je mi jedno co si muziker mysli ale pre mna je jednoduchsie a o 10 litrov lacnejsie si skocit v LA do obchodu a kupit si gibson gitaru za 1000USD ako tunak, presne tak urobim v auguste.
2005 Gibson SG Standard -> Jim Dunlop GCB-95 -> Boss DS-1 -> EHX Big Muff -> Laney HCM65R
Jim Dunlop USA Nylon .88mm picks, Gibson Vintage/Dean Markley/Ernie Ball Slinky .010" strings
Obrázok užívateľa
undert4ker

Poslaťod matolf » Uto Máj 17, 2005 16:24

mas pravdu. ale mna to nezaujima. ja si nechcem kupit nastroj od podstiveho ceskeho ci slovenskeho obchodnika, hlavne si chcem kupit nastroj kvalitny a lacny. muziker to väcsinou splna. ak si nie som niecim isty, pobeham po internete a pocitam si recenzie.
matolf

Poslaťod pidri » Str Máj 18, 2005 07:23

"nenechte se oblbnout cizákama a podporujte český obchodníky!!!!!!"
lol
Marshall MG100HDFX+AVT412A
Ibanez GRX 7-string
Cort S2600 6-string
Ernie Ball
Dunlop Picks
Obrázok užívateľa
pidri

Poslaťod pigas » Str Máj 18, 2005 08:28

s tím kurzem koruny je to jednoduchý..němec si za 1euro koupí 1,25USD
čech si koupí 1USD za 24kč no a ten rozdíl 25 centů je 6kč. takže ačkoliv
je dolar momentálně na celkem slušné výši, stále ho v čechách pořídíme
dráž než v německý obchodník a z toho vzniká dojem, že jsou němci
něco extra, když mají některé zboží levnější než u nás.
zapomente na to že němci jedou na nějakých 20% marže jako tady u nás
oni moc dobře znají ceny tady u nás a jim stačí opravdu mít ceny nižší
o tolik o kolik mají silnější euro... to je vše nehledejte v tom nějaký
německý zázrak
pigas

Poslaťod pidri » Str Máj 18, 2005 08:49

nerozumiem o čo ide presne. cena nikdy nie je dos dobrá - či pre obchodníka alebo zákazníka. keby muziker vozil nástroje priamo z USA alebo z Ázie za nejaké šialené ceny, tak nepoviem. Ale vozí ich podľa tvojho tvrdenia z Nemecka. Prečo to nerobíš aj ty?
Len jeden príklad "poctivého" slovenského obchodníka. Určite poznáš lacnú značku Harley Benton. Táto firmička vyrába 5-strunovú aktívnu basu, ktorá sa v nemeckom internetovom obchode predáva za 165 EUR.
Slovenský obchodník v Žiari nad Hronom mi ju ponúkal za 12.500,-SKK. Prečo by som si ju nekúpil v Nemecku? Prečo by ju niekto nedoviezol a nepredal za 8.000,-SKK?

A posledná otázka. Teba zaujíma odkiaľ tvoji zákazníci majú peniaze na nástroje čo si u teba kupujú? Predpokladám, že nie a bolo by neprirodzené keby a to zaujímalo. Tak pochop, že zákazníka nezaujíma koľko máš detí a aké chceš ma auto. CENA je v obchode najdôležitejšia.

Solidarita je možná v rámci jednej skupiny. Takže obchodníci sú solidárni medzi sebou a zákazníci zase medzi sebou. POCHOP TO
Marshall MG100HDFX+AVT412A
Ibanez GRX 7-string
Cort S2600 6-string
Ernie Ball
Dunlop Picks
Obrázok užívateľa
pidri

Slovenský obchodník v Žiari nad Hronom

Poslaťod Kaktus » Str Máj 18, 2005 10:44

Pidri, z Vasho prispevku je pravda len to ze naozaj asi nicomu nerozumiete. Tuto basu: http://www......de/harley_benton_hbb400 ... dinfo.html som Vam ponukol za 12500Sk a povedal som Vam ze 5-ka je asi o 2000Sk drahsia . Cena 5-ky v Nemecku je 348 EUR, u nas stoji 14990Sk co je 1000Sk navysenie. Navysenie o 1000Sk je nevyhnutne preto ze v Nemecku dostanem na Harley Benton len malu zlavu a benzin stoji 7000Sk. Aj s mojim malym navysenim ceny ma vsak Harley Benton na Slovensku asi najlepsi pomer ceny a kvality. Asi ste si tiez nevsimli ze pravdepodobne ta ista basa len pod inou znackou sa na Slovensku predava za 16500Sk. Basu o ktorej pisete ze stoji 160 EUR zatial nemame v ponuke, v kratkom case ju vsak s malym navysenim ceny do ponuky zaradime. Ak si este stale myslite ze sa Vam pre 1000Sk oplati cestovat do Nemecka tak Vam prajem stastnu cestu
P.S. nezabudnite si v Rakusku kupit dialnicnu znamku, su za to velke pokuty.
Kaktus

Poslaťod chp » Str Máj 18, 2005 10:45

pidri - pekne napisane -

pigas: pocuj v cechach stoji 1euro - 30,-kc, resp. 1$ - 24 kc
na slovensku 1euro - 40sk - 1$ - 31,7sk
v nemecku 1euro - 1.26$

takze :
nemec kupi 100$ za priblizne 79,4euro
cech kupi 100$ za 2400ck = 79,4euro
slovak 100$ za 3170sk = 79,4 euro

co je logicke inak by nefungoval financny trh, ze ano a ty pises, ze prerobis oproti nemcovi pri kupe 1$, 6kc ?. To by si potom za 100$ dal 3000kc - to ides cez aku banku prosimta ?
chp

Ďalší

Späť na Muziker - o nás

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť