Výber priečnej flauty - nočná mora?

Moderátor: Moderators

Tak hlasujte a vyjadrite svoj názor v percentách! Lacná zaèiatoènícka flauta vs. drahá zaèiatoènícka flauta.

Súhlasite so mnou - stagg mi úplne staèí a vydrží ako zaèiatoèníkovi a nie je to až taký brak!
0
Nehlasovalo
Ha!Lacná flauta je braèka!Vôbec sa neoplatí, lebo dlho nevydrží,atï...!!!
0
Nehlasovalo
Lacná zaèiatoènícka flauta samozrejme nie je žiadny zázrak, ale z h¾adiska kvality normálnemu a nenároènému zaèiatoèníkovi staèí.
1
100%

Celkom hlasov : 1

Výber priečnej flauty - nočná mora?

Poslaťod Liesko » Str Jún 30, 2010 14:39

Výber priečnej flauty - nočná mora?POMÓÓÓC
Mno, podľa všetkého áno.
Na stránkach http://flute.suite101.com sú zverejnené články, v ktorých sa odporúča už pre úplných začiatočníkov kúpi flauty zvučných mien Yamaha, Pearl, atď. avšak tieto flauty nepadnú pod hranicu cca 500 eur - na ,,student´´ flautu - pre úplného začiatočníka(teda mňa:-) sa mi to však zdá príliš.
Èlánky sa vyhovárajú, že iné lacnejšie flauty môžu odradi nás začiatočníkov od nekvalitného spracovania, zlej trvanlivosti, odolnosti,...bla-bla-bla...
Nikto tam však nepíše, že cena by mohla by problém:-)
Zistil som, že na nemenovaných internetových obchodoch sú k dostatiu flauty s cenou priam BOŽSKOU:-) - flauty ako Victory 6456S alebo, mne osobne sympatickejšej značky, STAGG 77-FR/SC. Tieto priečne flauty sa pohybujú okolo 150EUR!!!
Rád by som sa spýtal odborníkov a profesionálnych fušerov:-), zkrátka hocikoho kto vie o čom je reč a má nejaké tie skúsenosti, aby mi poradil z praxe ako to je vlastne tým s tým výberom fláut a značiek a cien:-), lebo ja som z toho už vôl!
Veľmi ďakujem za každý príspevok ostrieľaného flautistu,ale aj začiatočníka, ktorý o tom niečo vie, lebo vždy je menší začiatočník ako ja.
Dúfam, že mi pomôžete a budete zo mnou súhlasi s výberom lacnejšej stagg-flauty alebo ma prehovoríte a pošlete do... a vytriete mi zo stagg flautou ksicht pretože stojí za veľké...
Èakám na Vaše rady!
Obrázok užívateľa
Liesko

Poslaťod Liesko » Sob Júl 03, 2010 08:47

:cry: No taaaak. Asi to skrátim:STAGG 77-FR/SC okolo 170 eur
Bach-Prelude FL700E okolo 270 eur
Yamaha YFL 221 okolo 500 eur
Prosím , aký je rozdiel v kvalite pre začiatočníka??
Všetky sú začiatočnícke, tak prečo taký rozdiel medzi cenami?
Obrázok užívateľa
Liesko

Poslaťod midlo » Pia Júl 23, 2010 22:16

v prvom rade si musis polozit otazku kolko do toho chces/mozes vrazit. Yamaha nie je najlacnejsia, ale drzi si kvalitu. Stagg by som urcite nekupoval. zober si so sebou niekoho, kto na flaute hra a vyskusajte rozne modely a znacky, kupovat na slepo sa ti prilis nevyplati, hlavne u lacnych nastrojov nie
midlo

Poslaťod midlo » Pia Júl 23, 2010 22:16

v prvom rade si musis polozit otazku kolko do toho chces/mozes vrazit. Yamaha nie je najlacnejsia, ale drzi si kvalitu. Stagg by som urcite nekupoval. zober si so sebou niekoho, kto na flaute hra a vyskusajte rozne modely a znacky, kupovat na slepo sa ti prilis nevyplati, hlavne u lacnych nastrojov nie
midlo

Poslaťod Liesko » Sob Júl 24, 2010 08:25

No veď o to ide.Ja nepoznám nikoho kto hrá na priečnu preto som dúfal, že tu na fóre mi odporučíte nejaký model. Samozrejme viem, že také značky ako Yamaha, Trevor James, Pearl atď si držia kvalitu, ale rozmýšlaľ som či by mi na nejaký ten rok, dva pre začiatok nestačila lacná flauta.
Stagg, Victory a takéto podivuhodnosti by mi na začiatok cenovo vyhovovali, ale ako spomínaš nevyplatia sa - ja by som chcel vedie prečo.
Rozdiel vo zvuku je tu určite hoci ja by som ho možno ešte nepočul ďalej čo?
Nevydržia klapky?Pls uveď ma do obrazu lebo, keď to bude veľmi brutálne tak sa radšej prikloním k tým drahším. DIk.
Obrázok užívateľa
Liesko

Poslaťod midlo » Sob Júl 24, 2010 09:16

Vseobecne plati zasada ze na lacnych nastrojoch sa tazsie hra, okrem toho tie lacne zvycajne ktovieako neladia. no a posledny problem, kupis si lacnu flautu a rok dva budes chciet drahsiu, komu predas lacnu pouzivanu flautu? Podla mna je lacny nastroj zbytocna investicia. ale ked je niekto taky bohaty, ze si moze dovolit kupovat lacne veci, tak proti gustu...
Ked nikoho nepoznas, tak zajti na ZUSku a popros niektoreho ucitela ci by ti nepomohol s tym, alebo sa skamarat s niekym kto na flautu hra.
Este existuje jedno riesenie - Kedysi bola taka firma, mozno este funguje, volala sa simplex, vpodstate to robil pan Drlicka z bratislavskeho konzervatoria - dovoz a predaj hud. nastroj. Dovazal nastroje tusim z rakuska s tym, ze priamo on vybral v predajni kus ktory dobre ladil a dobre hral. skus si ho vyguglit, je to velmi prijemny pan, ak to este robi urcite ti pomoze.
midlo

Poslaťod Liesko » Sob Júl 24, 2010 16:51

No vieš mne by úplne vyhovovalo teraz si kúpi šrot, zisti či sa mi v tom ďalej chce pokračova atď. Potom by mi nerobilo problém kúpi si flautu za 400eur:-)
Teraz ma baví hra a chcem ís zo zobcovej na priečnu, ale da takú sumu na začiatok a ani neviem či ma to neopustí tak to je dos zlý pocit.
Ide o to aby som na lacnej získal nejaké tie základy a potom si na trvalo kúpi kvalitu.
A na čo hráš ty?
Obrázok užívateľa
Liesko

Späť na Dychové nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia