efekt k Valvekingu112

Moderátor: Moderators

efekt k Valvekingu112

Poslaťod korn24 » Uto Sep 18, 2007 20:12

Cim dosiahnem z valvekingu hutnejsi s vacsim skresleny zvuk?Takmer mi vyhovuje ked ho vypekam ale kusok stavy mi tam chyba. Gitku mam GRG 170DX.Mam kupit radsej lepsi snimac na gitaru alebo nejaku krabicku cim si nakopnem este viac lampy??
Obrázok užívateľa
korn24

Poslaťod Predator » Uto Sep 18, 2007 20:19

A nestačí len trochu pridvihnú snímače? A je OD prepnutý na Ultra (či ako sa to volá ...)?

Ďalej, veľa ľudí má z lampy divný pocit, že toho skreslenia je menej ako na krabičke, ale koľko skladieb bolo v skutočnosti zahratých na menší gain, ako sa laikovi zvyknutému na krabičky zdá ...

Nie žeby som radil hra na bluesovom crunchi metalistovi, to nie, bola by to blbos, ale treba ma aj v tomto mieru a da len toľko drivu, koľko treba. Aby ho nebolo priveľa ani primálo.
Nezabúdajme na to, že sme muzikanti a treba hlavne hra a tvori ... a nie vybíja sa nezmyselnou nenávisou ku ¾uïom s iným názorom.
Predator

Poslaťod Seeker » Uto Sep 18, 2007 20:23

staci dvihnut. ja som skusil podvihnut kobylkovy humbac...plus stiahni Texture Control na polku (12 hodin)
Don't Push Me..
Obrázok
Fender Strat HSS Midnight Wine 60th Ed. + Seymour Duncan SH4 HB
Peavey Valveking 112
Line 6 PocketPOD
Squier Deluxe Active 5 String Jazz Bass
...and my fingers
Obrázok užívateľa
Seeker

Poslaťod rasta_blasta » Uto Sep 18, 2007 20:28

Predator píše:A nestaèí len trochu pridvihnú snímaèe? A je OD prepnutý na Ultra (èi ako sa to volá ...)?

Ïalej, ve¾a ¾udí má z lampy divný pocit, že toho skreslenia je menej ako na krabièke, ale ko¾ko skladieb bolo v skutoènosti zahratých na menší gain, ako sa laikovi zvyknutému na krabièky zdá ...

Nie žeby som radil hra na bluesovom crunchi metalistovi, to nie, bola by to blbos, ale treba ma aj v tomto mieru a da len to¾ko drivu, ko¾ko treba. Aby ho nebolo prive¾a ani primálo.

soulas..... já mìl na tranzíku hi gain gain, na elektronkách mám low gain. Zezaèátku mi pøièlo že ten zvuk je málo zreslenej... nbeo spíš mì to bylo jasný když sem to kupoval.... No ale hned sem pøišel na to že je zkreslenej až dosta zkreslil sem hjo ještì míò, korekce dal do výšek a koneènì objevil krásu kytarovýho zvuku....není to chrèák jak pila, al nakreslenej høejivej nakøáplej Rockn'n'rollovej zvuk... Ne že bych ti ho ntil, ale chci øíct že bys mìl vážnì zaposlouchat a zjistit že opravdu víc gainu (kór z valve kinga) nepotøebuješ.... vážnì i nejostøejší muzika se dá zahrát na gain jen z elektronkový ho aparátu...

Doporuèuju když už poøídit snímaè, ale nepøidá ti to ani tak na gainu (pokud nebude znatelnì silnìjší) jako spíš na jasnosti zvuku..
IBANEZ GRX40 + Seymour Ducan SH4
CryBaby>BigMuff>MicroAmp>theWorm
JCM800>1936/2xCelestionSeventy80/
=rock'n'roll
Obrázok užívateľa
rasta_blasta

Poslaťod korn24 » Uto Sep 18, 2007 20:29

ten texturcontrol som mal vytoceny uplne na class ab... tie snimace su dost vysoko by som povedal...mne by aj ten zvuk vyhovoval len kus este gainu by to chcelo mohutnosti aby bol palmmuting stavnatejsi..
Obrázok užívateľa
korn24

Poslaťod Predator » Uto Sep 18, 2007 20:50

Možno zle dávaš úder. Nemá ís silou ruky, ale rýchlosou švihu zápästia, a takisto to chce vychyta, ako to zatlmíš, ak viac či menej ako máš, tak ten sek nebude ostrý, ale sa "roztečie". A do tretice ... skontroluj si trsátko. Musí by tvrdé a s ostrou špičkou. Ak má tupý koniec, tak to na lampe proste NEBUDE ma ostrý attack. Lampa totiž napriek zapnutému overdrivu len verne prenesie, čo sa na strune deje. Tupé trsátko - tupý zvuk.

To je práve jedno z tých vytriezvení, keď človek až na lampe prichádza na to, čo všetko mu na tom tranzistoráku prešlo a znelo "akože dobre". Netreba zúfa, trošku pocvič a za týždeň budeš dáva palm mutingom šupy ako z praku.
Nezabúdajme na to, že sme muzikanti a treba hlavne hra a tvori ... a nie vybíja sa nezmyselnou nenávisou ku ¾uïom s iným názorom.
Predator

Poslaťod korn24 » Uto Sep 18, 2007 21:00

diky predator...to trsatko som mal dnes vazne makke na skuske...skusim tvrde skusim dat vyssie snimac skusim potocit texture vzadu trosku korekcie a napisem ci pomohlo...lebo je to naozaj zmena oproti tranzistoru...mne vadi to ze spoluhrac ma peavey transtube co je tranzistor ale vazne dobry a normalne sa zvukom nejak na neho nechytam... ma hutnejsi zvuk..
Obrázok užívateľa
korn24

Poslaťod Predator » Uto Sep 18, 2007 21:10

Struny vyššie nedávaj. To spôsobí, že sa ti budú zarýva ešte viac do kože prsta a bude tupý zvuk. Dvihnú treba snímače, ale iba tak s citom, aby nebrzdili sustain a nerozladzovali struny.

Skús radšej tento trik - netlač ľavou rukou, iba zľahka preberaj, ale pritom daj bacha na presnos, aby bola struna domáčknutá presne tam, kde má by. Výsledkom je presne znejúci tón a konkrétny attack.

A vyvaruj sa "silového" hrania, ako to vidíš na klipoch rôznych pózerov. Tvrdos, to je rýchlos úderu, nie to, že mám gitaru pod guľami a spustím ruku na struny pomaly až od huby. Preto minimalizuj pohyby rúk a sústreď sa na presnos. Ak bude úder do strún ostrý, bude aj zvuk prierazný. Pokiaľ po tom šmrdláš, tak aj zvuk bude "nic moc". Na tranzistore to bude všetko znie tak nejak furt rovnako. Lampa ti ale presne ukáže, čo znie dobre a čo nie. Hranie na nej je výborná škola.

Do zvuku daj viac stredov, pridaj volume a je to, potom bude aj ten zvuk hutnejší a ten transtube nebude stíha na teba.
Predator

Poslaťod Seeker » Uto Sep 18, 2007 21:14

ako ten Texture control, ked ho dam do stredu mam viac skreslenia ako ked mam na A alebo A/B.
Don't Push Me..
Obrázok
Peavey Valveking 112
Line 6 PocketPOD
...and my fingers
Obrázok užívateľa
Seeker

Poslaťod rasta_blasta » Uto Sep 18, 2007 21:17

korn24 píše:ten texturcontrol som mal vytoceny uplne na class ab... tie snimace su dost vysoko by som povedal...mne by aj ten zvuk vyhovoval len kus este gainu by to chcelo mohutnosti aby bol palmmuting stavnatejsi..

aje viděl bych to na člověka vychovanýho na digitech zkreslení, nebo ne?
=rock'n'roll
Obrázok užívateľa
rasta_blasta

Poslaťod rasta_blasta » Uto Sep 18, 2007 21:22

zkus si stáhnout sřední frekvence....vytáhni vejš presence a tónovku a to nehutní.... Hutnost je hnus... poslechni si pořádně kytary na nahrávkách... hutný zvuky většinou bejvaj an demu kde se to hraje na tranziky... Uvidíš že zachvílu se zahraješ tak že ti bude z kámošova zvuku nablití a ten tvůj tě vynese do nebe.. je to dost o zvuku, tvoje ruce a ucho není zvyklí na jinak se chovající elektronky... Navíc si poslechi PM z nahrávek.... příliš hutnej PM zní blbě protože to je přebuzenej bzukot a navíc tam není ten dynamickej rozdíl mezi přízvukama a tlumenejma....
=rock'n'roll
Obrázok užívateľa
rasta_blasta

Poslaťod korn24 » Uto Sep 18, 2007 21:25

Predator píše:Struny vyššie nedávaj. To spôsobí, že sa ti budú zarýva ešte viac do kože prsta a bude tupý zvuk. Dvihnú treba snímače, ale iba tak s citom, aby nebrzdili sustain a nerozladzovali struny.

nenapisal som ze zvysim struny ale ze snimac kus...si asi prehliadol ale dik za rady skusim zajtra co to spravi..
Obrázok užívateľa
korn24

Poslaťod Predator » Uto Sep 18, 2007 21:28

Práve preto apelujem na mladých muzikantov - nezabíjajte svoj čas hraním na sračkách ako rôzne metalzony, digitechy atď . Akonáhle prejdete na niečo seriózne, budete prekvapení, ako to zrazu všetko lezie von, bude vám poču každý prehmat, nesprávne nacvičenú techniku, no proste každý jeden problém.

Dnes za tie isté prachy ako zopár takých efektov + lacné tranzistorové kombíčko môžete kúpi slušný lampáč (kto je šikovnejší, tak si ho spraví a vyjde ho to ešte menej), a na ňom sa nauči od začiatku hra s poriadnou technikou, no a potom nezabíja čas učením sa základov hry od gruntu, akonáhle prejdete na další aparát.
Predator

Poslaťod Seeker » Str Sep 19, 2007 01:38

Predator píše:Práve preto apelujem na mladých muzikantov - nezabíjajte svoj čas hraním na sračkách ako rôzne metalzony, digitechy atď . Akonáhle prejdete na niečo seriózne, budete prekvapení, ako to zrazu všetko lezie von, bude vám poču každý prehmat, nesprávne nacvičenú techniku, no proste každý jeden problém.

Dnes za tie isté prachy ako zopár takých efektov + lacné tranzistorové kombíčko môžete kúpi slušný lampáč (kto je šikovnejší, tak si ho spraví a vyjde ho to ešte menej), a na ňom sa nauči od začiatku hra s poriadnou technikou, no a potom nezabíja čas učením sa základov hry od gruntu, akonáhle prejdete na další aparát.

suhlas s tymi efektami, ibaze zaciatocnik nevie, co je to kvalitny sound a co efekty. ja som tiez hral cez kadejake hovadiny pocnuc 505II, v G2.1 som miesal zvuk mesy z chujovinami atd...ako nahle som si zaobstaral VK112 pochopil som analogovy sound. vacsina zaciatocnikov chce "mat" zvuk svojho idola..
Don't Push Me..
Obrázok
Peavey Valveking 112
Line 6 PocketPOD
...and my fingers
Obrázok užívateľa
Seeker

Poslaťod sewo » Str Sep 19, 2007 07:54

Predator píše:nezabíjajte svoj čas hraním na sračkách.

:D v poslednom case hadzes take vyroky.

Fakt sa dnes da kupit dobry lampac za cenu nizsiu ako niektore tranzistory, alebo hybridy. Napr. som nasiel minule toto kombo http://www.muzikant.cz/kytary-6/aparatury-na-kytary-183/kustom-defender-30962.php tiez dobra cena.
sewo

Poslaťod Predator » Str Sep 19, 2007 08:03

Takto - ono tieto hračičky mali nejaký väčší význam v čase ešte pred pár rokmi, keď sa dobrý lampáč dal kúpi iba za horibilnú sumu, či posklada doma, a keď kombo s jednou smiešnou lampou stálo cez 20000. Vtedy bol aj metalzone lepšia vec ako nič.

Ale dnes? Keď sa dá kúpi dobré lampové kombo ako Valveking či Monacor za 16 papierov? Má význam nauči sa hra na nejakom bzučiaku a potom prejs na lampáč, zisti, že "mi to nehrá ako má" a začína opä od gruntu? Tým skôr, že tie hybridy nie sú ani dnes omnoho lacnejšie.

Si myslím, že kúpi od začiatku poctivú lampu je to správne riešenie. A poznáš to sám, že odkedy na nej hráš, už by si sa nevrátil ku krabičkovému bzučaniu.
Predator

Poslaťod korn24 » Str Sep 19, 2007 08:12

ja som hral na zaciatku na neuveritelnych srackach....najskor len cisto do veze.. potom som si kupil digitech RP80 .... potom som tento digiteccch zapojil do zosilnovaca Tesla Disko 240S (storocny tranzistorovy zosilnovac) :D a do storocnej akoze PA bedne...neuveritelne zlyy zvuk ale bol som rad ze hram hlasno.....potom som kupil Zoom G2 ten je dobry efekt ani jedneho kriveho slova na neho nemozem povedat...ale cez ten tesla to proste nehralo..a potom uz na pozicanom Marshall MG50 ...s nim som bol spokojny.. Tu v Rimavskej Sobote kto ho ma tak ho povazuju za najvacsieho frajera :D
A teraz som si kupil ten Valveking...tak mozno pretu moju buravu minulost mam s nim "akoze" problem.
Obrázok užívateľa
korn24

Poslaťod Predator » Str Sep 19, 2007 08:20

Neboj sa, zvykneš si a po čase tak, že už nebudeš chcie hra na niečo iné ako lampový stroj.
Predator

Poslaťod styrioci » Str Sep 19, 2007 10:43

rasta_blasta píše:Hutnost je hnus... poslechni si pořádně kytary na nahrávkách... hutný zvuky většinou bejvaj an demu kde se to hraje na tranziky...

odkial mas toto info? :shock:
Obrázok
Obrázok užívateľa
styrioci

Poslaťod jivo » Str Sep 19, 2007 13:54

na vacsiu hutnost odporucam: znizit gain (to vazne), dat viac stredov (seriozne), mozno menej vysok a basov, pripadne sa pohrat s presence, to je individualne a zalezi na aparate. inak urcite je dobry napad vymenit snimac, lebo ta grg asi nema nic moc. a treba to vypeckovat!!!
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!