Problém s lampovou hlavou

Moderátor: Moderators

Problém s lampovou hlavou

Poslaťod sean222 » Uto Sep 10, 2013 20:20

Zdravím. Dnes som si zapol v skúšobni Engl Fireball ,nažhavím ,zapnem ,a po zapojení gitary začalo z boxu nepríjene pískanie ,začne to robi od určitej hlasitosti a určitej hranice gainu. Píska to ihneď ako prestanem hra ,ale pískne to sem tam aj keď hrám muting. Zohnal som jednu starú preampovú elektrónku ,tak som jú skúsil vymeni za každú v aparáte ,ale výsledok stále rovnaký. Neviete poradi ,že na akú oblas sa mám zamera pri oprave tohto problému? Vďaka.
sean222

Poslaťod atlass » Str Sep 11, 2013 17:50

prehuleny aparat zvykne piskat od snimacou gitary... skus sa k aparatu otocit chrbtom alebo ist dalej....

ak to nieje od tohoto tak to moze byt lampa alebo aj nejaky nacaty kondik, studeny spoj... (skontroluj si aj kabel...)
Cort X-11
Peavey 6505
Homemade Head(celolampa)
Harley Benton G412A (Celestion Vintage 30)
Behringer UM 100
Obrázok užívateľa
atlass

Poslaťod sean222 » Str Sep 11, 2013 18:13

Skúšal som iný kábel aj gitaru a stále to robí. Ono to píska aj keď som na druhej strane skúšobne.

No asi to budem musie niekomu da spravi.
sean222

Poslaťod left_hand » Str Sep 11, 2013 23:59

Dôvodov pre pískanie môže by viac - oscilácia spôsobená nestabilitou aparátu, alebo spätná väzba.

Treba otestova nasledovné možnosti:
Píska aparát aj s inými gitarami?
Píska na všetkých kanáloch aj pri hlasnom clean-e?
Píska aj keď nie je pripojená gitara?

Ak áno, treba skontrolova mikrofonickos elektrónok. Zober ceruzku s gumou na konci, zapni aparát a nastav ho tak, aby bol hlasitosou tesne pod úrovňou kde začína píska. Potom gumenou stranou ceruzky mierne ukaj po elektrónkach (predzosilňovacích a koncových). Ak bude ukanie na niektorú elektrónku poču z reprákov, budeš vedie, že daná elektrónka je mikrofonická a treba ju vymeni (v prípade koncových elektrónok odporučujem zakúpi párovaný set a výmenu necha na elektrotechnika).

Ak sa ani mikrofonickos nepotvrdí, tak treba ešte otestova, či pískanie nevyvoláva nejaké zariadenie v miestnosti (napr. neónové svetlá).

Ak ani toto nepomôže, bude potrebné aparát zanies k niekomu, čo je schopný ho opravi.

Ale na 85% to bude mikrofonická koncová elektrónka.
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
Obrázok užívateľa
left_hand

Poslaťod sean222 » Štv Sep 12, 2013 17:46

Dnes som skúšal ,ale zistil som toto: Ono to píska iba na humbuckeroch ,skúšal som 2 gitary ,single coil v pohode ,gain aj volume naplno a nič. Hralo to normálne ,no prepnutím na humbucker to začalo hneď píska.

https://soundcloud.com/maro-mali-ek/piskanie Nahrávka toho pískania ,aby ste boli možno viac v obraze.
sean222

Poslaťod left_hand » Pia Sep 13, 2013 13:13

Èo je to za snímač? lacné kúsky nemusia by zavoskované a potom pískajú.

edit: riešenie je buď si necha snímač zavoskova (čo sa oplatí iba pri kvalitných vintage snímačoch - nie je to moc drahé, ale prihoď 20 euro a máš solídny snímač z bazaru), alebo výmena snímača.
Obrázok užívateľa
left_hand

Poslaťod sean222 » Pia Sep 13, 2013 14:37

No na tej mojej Fokus sú nejaké Kent Armstrong ,netuším aké ,a druhá gitara je Ibanez RG R321EX ,a tam píšu že EMG Humbucker.
sean222

Poslaťod sean222 » Pia Sep 13, 2013 14:38

No na tej mojej Fokus sú nejaké Kent Armstrong ,netuším aké ,a druhá gitara je Ibanez RG R321EX ,a tam píšu že EMG Humbucker.
sean222

Poslaťod left_hand » Pia Sep 13, 2013 19:04

Na oboch gitarach su humbuckre, ktore piskaju?

V tom prípade to nebude nezaliatym snímačom.

Prvá možnos je spätná väzba. Humbuckre majú väčší zisk než single, preto sa môže zosik pri vysokom gaine rozpíska. Skús sa postavi inam v miestnosti, alebo dokonca použi dlhý kábel a vyjs z mestnosti. ak pískanie prestane, je to spätná väzba.

Druhá možnos (nepravdepodobnejšia) je problém v zosilňovači, kde rezonančná frekvencia snímača spôsobuje o osciláciu.
Obrázok užívateľa
left_hand

Poslaťod sean222 » Pia Sep 13, 2013 20:05

Použil som 9 metrový kábel ,išiel som takmer nadoraz a stále to pískalo ,ale dnes som hral s poákom volume na 7(gitara) bolo to v pohode po hodine hrania som to vrátil naspä a už to nepískalo. Nechápem :-D Tak teda je asi jasné že to je v zosíku.
sean222

Poslaťod Headka » Sob Mar 01, 2014 00:54

Ahojte, pri poslednych skuskach som zistil,ze moj zosik 6505+ nema taky zvuk ,aky mal..zda sa mi slabsi,je zahumlany,netlaci basy,nema gule..aspon sa mi zda,ze nie..ako som tu cital,zvyknu to robit lampy,ale ktore koncove,ci predzosilovac?pripadne,ake by ste doporucili..zosik mam 2 roky od novoty, hram na hlasitosti2,5-3 z 10 a gain 5.5 z 10
Headka

Späť na Komba, zosilnovace, bedne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia