kronos x 88

Moderátor: Moderators

kronos x 88

Poslaťod halvor » Uto Sep 02, 2014 08:44

Nevie niekto preco ziadne hudobniny neponukaju Kronos X 88?
halvor

Re: kronos x 88

Poslaťod halvor » Ned Sep 07, 2014 11:16

Tak bol som si vyskuskat Kronos X 73. Zial, nebol som nadseny z klaviatury, bola na mna prilis tvrda a malo dynamicka; tlacidla neergonomicke, podobne ako display nereagovali na kazdy dotyk. Mnohe zvuky skvele (fantasticky klavir od L. Maysa, soundscapes, plochy, leady), ine zasa priemerne (slaky, niektore dychy). Mylne som si myslel, ze by sa to zvukovo mohlo rovnat VST-ckam. Moznosti editacie extremne hlboke. Clovek, ktory sa nevenuje zvukarine sa v tom strati velmi rychlo (napr. co z toho, ze sa tam da nakombinovat 16 efektov simultanne, ked clovek nevie, aka kombinacia bude ako zniet; chce to proste presediet desiatky hodin a skusat a skusat). V kazdom pripade vsak momentalne na trhu lepsi ws nie je. Skoda, ze Korg osadil plne kladivka do 73 klavesovej verzie (a skoda, ze to nie je 76 klaves, tak ako u inych vyrobcov; to som si uz pomaly pripadal, ze hram na samohrajke..). Myslel som, ze prejdem z Motifu ES 7 prave na tuto verziu Kronosu, ale zabrzdila ma prave klaviatura. Zatial mi ziadna ina nevyhovovala tak, ako prave ta v mojom Motife. Je to samozrejme vec vlastnych preferencii, kazdemu sedi nieco ine. Myslel som si, ze ako hrac na polovyvazenu klaviaturu budem mat hendikep pri akejkolvej plnej klaviature, ale nie je to tak. Skvele sa mi napr. hralo na Rolande RD-700SX, ale to uz sme pri stage pianach, nie ws. Inak, dovod, preco uz nikde nedostat 88 klavesovu verziu je vraj ten, ze Korg uz prestal vyrabat a dodavat Kronos ako taky; dopredavaju sa posledne kusy a chysta sa cosi nove. Zvlastne, ze sa tak deje len po 2 rokoch od zaciatku produkcie verzie X. Neviete o tom niekto nieco viac?
halvor

Späť na Klávesové nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia